Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες εχω τεραστιο θεμα!!!Το συστημα βρισκεται κατω στην υπογραφει και εχω Windows 10 .. Αμα βαλω τα γραφικα στο low ή στο ultra τρωω τρελο fps drop . Απο εκει που εχω 65-70 Fps κανει ενα μπλουμ στα 18-22 fps . Τι μπορει να φταει? Σχεδον καθε πεντε λεπτα το κανει .. Επισης να προσθεσω οτι εχω αυτο το προβλημα μονο στο multiplayer στο campaign τρεχει τζαμι

Επεξ/σία από PolonosJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται να κόψει τίποτα, 4GB έχει η κάρτα. Απλά είναι 3.5 + 0.5.

κατι εκοψαν, απλα το 0.5 ειναι πρακτικα πολυ αργο και μη εκμεταλευσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά εκμεταλλεύσιμο είναι και έχω άπειρα παραδείγματα μιας και είχα την καρτα.

ok, εκμεταλευσιμο ναι, αλλα πιο αργο, και σε διαφορα παιχνιδια οταν επεκτεινονταν στο 0.5 ddr3, υπηρχαν απωλειες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ddr3, κομμένο δίαυλο και ROPs έχει. Δεν υπάρχει καμία απώλεια. Ο λόγος που το έκανε αυτό η NV στην 970 ήταν για να μεγαλώσει η διαφορά με την 980 που και πάλι η διαφορά τους είναι ένα 12-15% στο μέσο όρο. Στα του παιχνιδιού τώρα, παίζω το campaign, η Αραβία μου άρεσε, τα υπόλοιπα stories πολύ μέτρια, λείπει βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bugάκι, που βρήκα προσπαθώντας να "βγω" πάνω στον noFEARgr (ωραίο παιγνίδι, btw) αφού πάτησα "join" στο σχετικό εικονίδιο:

 

Με βάζει στον ίδιο χάρτη και ομάδα, αλλά επειδή η squad του ήταν "γεμάτη", με βάζει free.

 

Ε, το ηλίθιο δεν με άφηνε να μπω σε καμμία άλλη squad ή να φτιάξω δική μου.

 

Όταν μετά από αρκετή ώρα κάποιος δικός του έφυγε, με έβαλε αυτόματα εκεί.

 

Τί να τους πεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εχει καποια τραγικα πραγματα που μπορει να συμβουν σπανια αλλα αμα γινουν απλα γινεται unplayble το παιχνιδι . 

Περιστατικο σε μενα . Παταω να κανω spawn σε εναν απο την squad. Οπως ειναι ο χαρτης και λεει τα δευτερολεπτα καθως ζουμαρι ο χαρτης για να σε βαλει στο παιχνιδι ο δικος μου πεθαινει . Ε αυτο ηταν απλα ο χαρακτηρας μου κολησε χωρις να μπορει να κουνηθει . ευτυχως βρεθηκε ενας scout και με εφαγε αλλιως θα επρεπε να βγω απο το παιχνιδι . 

 

Τρελο bug του origin που με ταλαιπωρουσε πολυ καιρο χωρις να ξερω και τι φταιει . Δεν μπορουσα να κλικαρω στην κατω δεξια μερια της οθονης μου . Ανοιγα ενα βιντεο στο youtube πχ το εβαζα σε full screen και δεν μπορουσα να το βγαλω μετα καθως δεν μπορουσα να πατησω κατω δεξια. αναγκαστηκα εκανα διπλο κλικ . Τελικα μετα απο ψαξιμο στο google ειδα οτι το origin οταν δειχνει καποιον να μπαινει online απλα το κραταει κατω δεξια σαν κρυφο παραθυρακι . Με αποτελεσμα να πηγαινει ''πανω'' απο οτιδηποτε αλλο ανοιγα εγω. Εκλεισα τα notifications και ησυχασα . 

 

οντως ωραιος γυρος , αν και στο συγκεκριμενο operation οι attackers νικανε πολυ σπανια. Πρεπει να νιωθει πολυ η ομαδα σου για να νικησεις . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είναι μεγάλο το thread και έχω κάνει κάποιους accept αλλά ούτε που θυμάμαι ποιοι είναι από εδώ, γύρισα πίσω στα posts και μάζεψα όσους έχουν δηλώσει δημόσια το BF nick τους. Αν κάποιος για οποιοδήποτε λόγο θέλει να βγει το όνομά του από τη λίστα να με ενημερώσει και θα το αφαιρέσω αμέσως.

Για όσο καιρό θα μου επιτρέπει edit το insomnia.gr στο post αυτό θα προσθέτω και τυχόν νέους, αφού clan system προς το παρόν δεν υπάρχει.

 

Insomnia nickname ===> Battlefield nickname
 
 
saxos55 ===> kambotzis
Στέφανος123 ===> Aliv3_
solidsnake222 ===> venomsnake222
Πέτρος ===> Dekaohtoura
black66.gr ===> GR_Black66
drelos2 ===> Drelos
Psycho_Warhead ===> ViPFaTaLiTY
gildo ===> SpoTTheEnemy
Tzimaras ===> Snake_Pliskenn9
vaggos88 ===> VaG0z
spyros007 ===> SPYRER_007
vassilis018 ===> Sholi-Tiflon
Επεξ/σία από saxos55
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το nick μου στο battlefield1 είναι ----> Drelos , όποιος θέλει ας κάνει add να παίξουμε καμιά μάχη  :-D  Πάντως εμένα μου άρεσε ότι πλέον δεν βλέπεις του κοντινούς εχθρούς στο μινιμαπ όπως στο BF4, μόνο σε περίπτωση που τους έχει κάνει spot κάποιος, επίσης το scout class και τα αεροπλάνα έχουν flares τα οποία κάνουν spot τους αντιπάλους το οποίο βοηθάει πολύ την ομάδα να κερδίσει, και αποκτάει και πιο ουσιαστικό ρόλο το scout class απο το να κάθεται σε μιά γωνιά της πίστας και να ρίχνει βολές , εγώ όντας όχι και τόσο καλός sniper :ph34r:  σε oparation match η rush παίζω αρκετά sniper γι αυτόν τον λόγο. Και τέλος να αναφερθώ και στα Modes το αγαπημένο μου ειναι το oparation, επίσης βρήκα πολύ διασκεδαστικό το domination και το pigeon ιδικά το 2ο κυνηγά με όλη τον περιστερά και γίνεται ένας πανικός  :-D  :-D​, το αγαπημένο class θα έλεγα είναι Medic, αν και μου αρέσει πολύ και το asault για να βγάζω απο την μέση τα τανκ  :devil:. Όσο για τα bugs είναι αρκετά όπως έχει ειπωθεί με το εκνευριστικότερο όλων όταν σε κάνουν revive να πρέπει να αλλάξεις απο το 1ο σου όπλο στο 2ο για να μπορείς να ξαναπυροβολήσεις. Αυτό ήταν ενα σύντομο review στην 1 εβδομάδα περίπου που παίζω το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...