Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι άλλος με θέμα στο gpu usage, όπως εμένα, ο φίλος έχει i7 4790K και 1080. Optimization GOLDER AWARD 10/10  :X

 

I'm dropping to as low as 80fps in 40 player operations on some maps when there is explosions happening. The highest FPS I get is 120fps and lowering settings doesn't seem to help. My GPU usage won't go above 75% unless I turn resolution scaling up.. but I'd rather have the extra fps.. I have prefer maximum performance on in nvidia control panel, I have the latest drivers, high performance power settings on windows 10 and a i7 4790k with 16GB of RAM. I've tried both dx11 and dx12, and turning GPU restriction off.

 

Τα ποστάρω για να γίνει λίγο συζήτηση. Οτι τελικά δεν φταίει το λειτουργικό που νομίζαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πέφτει βροχή από FairFight bans σε κάθε αγώνα. Δεν έχω συναντήσει ακόμα cheater αλλά σε αρκετά match έπεφτε γέλιο όταν μέσα σε 5 δευτερόλεπτα έβλεπες :  

     

Μήνυμα από συμπαίκτη                                                                                               

Request από συμπαίκτη

...........

Fairfight ban.....

Request από συμπαίκτη

 Fairfight ban.....

     Fairfight ban

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ μέχρι στιγμής το fairfight έχει πιάσει φωτιά. η κατάσταση θα γίνει καλύτερη όταν ξεκινήσουν οι custom servers, αν ξεκινήσου.

θέλοντας και μη εκεί θα έχει active admins.

στα του παιχνιδιού, σε όσα ματς έχω παίξει μέχρι τώρα, στα 32 άτομα που είχε η ομάδα αγαπημένη class? quess...scout. 22 scout, 3 medics και οι υπόλοιποι πιλότοι και μηχανικοί.

και κάθομαι και βλέπω στο τσατ συμπολεμιστές μου να ζητάνε medic. που να πρωτοτρέξω ο καψερός, 3 medics ήμασταν για 29 άτομα.

και όχι τπτ άλλο, τελειώνει το ματς και βλέπω να έχω κάνει 50-60 revives και 100 heals.

γενικά ο καθένας για την πάρτη του, και όχι για την ομάδα.

φυσικά υπάρχουν και οι σούπερ παιχταράδες με τα άρματα, που κάνουν 30-0 k/d ratio, και στην επόμενη πίστα αν τους τσιμπήσει κάποιος άλλος το άρμα και πάνε με τα ποδαράκια δεν ξέρουν που παν τα 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αυτό ξενερώνω στο BF, η πλειοψηφία πάει sniper. Θα πρέπει να βάλουν limit στους servers για snipers, δεν γίνεται αλλιώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οποιος θελει add. VaG0z το nickname στο Origin.

Σε δυο μερες που θα το εχω κατεβασει θα ειμαι μεσα. 

μενουν 30gb dl Και με την 5αρα που εχω δεν τσουλαει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αυτό ξενερώνω στο BF, η πλειοψηφία πάει sniper. Θα πρέπει να βάλουν limit στους servers για snipers, δεν γίνεται αλλιώς.

πιστεύω μόνο αν γίνουν custom servers. σιγά μην ιδρώσει το αυτί της dice για τους snipers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αυτό ξενερώνω στο BF, η πλειοψηφία πάει sniper. Θα πρέπει να βάλουν limit στους servers για snipers, δεν γίνεται αλλιώς.

Για ποιο λογο να βαλουν οριο στους snipers?Αν ο κοσμος που το αγοραζει το παιχνιδι θελει να παιζει μονο sniper γιατι να τον εμποδισει η εταιρια με το ετσι θελω? Σιγουρα δεν ειναι οτι το καλυτερο(απο πλευρας κουβεντας)αλλα ειναι δικαιωμα/επιλογη του καθενος τι θα παιξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άλλος με θέμα στο gpu usage, όπως εμένα, ο φίλος έχει i7 4790K και 1080. Optimization GOLDER AWARD 10/10  :X

 

I'm dropping to as low as 80fps in 40 player operations on some maps when there is explosions happening. The highest FPS I get is 120fps and lowering settings doesn't seem to help. My GPU usage won't go above 75% unless I turn resolution scaling up.. but I'd rather have the extra fps.. I have prefer maximum performance on in nvidia control panel, I have the latest drivers, high performance power settings on windows 10 and a i7 4790k with 16GB of RAM. I've tried both dx11 and dx12, and turning GPU restriction off.

 

Τα ποστάρω για να γίνει λίγο συζήτηση. Οτι τελικά δεν φταίει το λειτουργικό που νομίζαμε.

1080GTX-multiplayer-1080p,dx11,medium@preset,gpu 75-90% usage,cpu (4,6ghz) 60% usage-fps=180-200 με drops 150 περιπου..shadowplay on-Driver 373.06 γκουχ B) .Drop  δεν εχω καταλαβει..Ultra και multiplayer no go για μενα τουλαχιστον (οπως και στα προηγουμενα bf λογω εφε-μπλιμπλικια κτλ )..Φυσικα και βαρυνε το game στο cpu σε σχεση με alpha-beta..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κολλησει εδω και 2 μερες σε bug στο campgain και οσο και αν κhttps://www.youtube.com/watch?v=PXcUB3oGCPQ  ανω relaod και βγαινω και ξαναμπαινω στο παιχνιδι δεν συνεχιζει! Ειμαι στο 22¨24 του βιντεο . Το προβλημα ειναι οτι ενω σκοτωσει ολους τους εχθρους το Black BESS δεν συνεχιζει να προχωραει! Ψαχνω 2 μερες τωρα να βρω λυση και τιποτα!!

Δεν ξέρω αν πέρασες το level αλλά σε ίδια περίπτωση το γερμανικό αντίπαλο tank είχε κολλήσει σε μια πέτρα!

Ανέβα τον λόφο τσέκαρε δεξιά και αριστερά καθώς κατηφορίζεις στην out of bounds περιοχή του χάρτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

patch 1,01 fixlist
 

 

General

  • Fix for one common and one uncommon client crash.
  • Fixed a potential soft freeze in single player campaign connected to AI.
  • Fixed an issue where players experienced getting stuck in the globe screen when cancelling matchmaking.
  • Fixed an issue when trying to join multiple servers.
  • Fixed an issue where players experienced weapon skins not being removed when scrapping items.
  • Fixed an issue where players were missing “The Insider” Dog Tag.
  • Tweaked calculations of values in End of Round.
  • Fixed issue where Class Rank was incorrect.
    Note: This fix may result in players going down in Class Rank to the correct rank. In this scenario, any unlocks purchased at a higher and incorrect rank will not be lost.
  • PC: Fixed an occasional crash when a user shutdown the game.
  • PC: Fixed an issue where players experienced troubles with A and X button functionality on PC while using an Xbox One controller.
  • PC: Fixed an issue where players experienced crashing while closing the client during streaming installation.
  • Xbox One: Fix for the "Trench Raider" Dog Tag not unlocking on Xbox One.

 

UI

  • Fixed two issues in the “Through Mud and Blood” War Story where no new objectives would appear.
  • Fixed an issue where players experienced wrong info in loading screen.
  • Fixed an issue where players were missing the Dog Tag counter.
  • Fixed an issue where English text would appear for players in non-English regions.
  • Fixed an issue where players experienced a placeholder image when opening the Operations menu for the first time.
  • PC: Fixed an issue where players were missing an option to display controller button prompts.
  • Fixed an issue where players experienced End of Round screen not loading.

 

Graphics

  • Fixed a crash related to soldier animation.
  • Fixed a graphical glitch when exiting a War Story and going to the main menu.
  • Fixed an issue where players experienced player icon overlapping while matchmaking on console.
  • PC: Temporal anti-aliasing is now the default anti-aliasing mode on medium graphics quality.
  • PC: Fix for a graphical issue causing artifacts in shadows.

The Teams at EA/DICE

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...