Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

EA Support chat != developers. Ο ένας μπορεί να λέει μπλε, ο άλλος πράσινο.

Το θέμα είναι τι λένε στο twitter, κλπ oι devs.

Τουλάχιστον ο Demize έχει πει "working on it" για joystick support.

Μιλαμε για την ιδια εταιρια που ειπε οτι δεν ειχαν χρηματα για να υπαρχει υποστηριξη gamepad στο Mass Effect 3 στην pc εκδοση... Τετοια παιχνιδια κανονικα δεν επρεπε καν να κυκλοφορουν day one για pc χωρις υποστηριξη στα βασικα...

 

Πραγματικα απορω πως στο καλο την συγχωρει ο κοσμος καθε φορα την εν λογω εταιρια.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν την συγχωρούμε. Αλλά πριν λίγο π.χ. είπα στο TS της ομάδας μου ότι ο Demize κοιτάει το joystick support και είχα 4-5 "Πού θα χρησιμοποιήσεις joystick;" και είχα πλακωθεί και μ' έναν επίσης γι'αυτό.

 

Kάποτε BF2 = Joystick. Τώρα όλοι οι pros, mouse / keyboard και αν δεν το κάνεις "θα σε κοροϊδεύει ο Χ pro του ESL".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατι ως γνωστον αν ο αλλος θελει να αραξει στο σαλονι/κρεββατι στην τηλεοραση του να μην μπορει επειδη...ΕΑ.

 

Καλα το οτι γενικα το online community στα περισσοτερα ανταγωνιστικα παιχνιδια ειναι για τα σκουπιδια ειναι γεγονος εδω και χρονια.

 

Αυτο το ''πληρωνω full price παιχνιδι'' και δεν εχει καν τα βασικα οπως υποστηριξη για gamepad με ξεπερναει πραγματικα που το υποστηριζουν και μερικοι..

 

Λες και θα δωσεις αναφορα στον αλλο πως θα παιξεις το παιχνιδι που πληρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστήριξη για gamepad, έχει. Μια χαρά το βλέπει.

 

Εγώ HOTAS θέλω. :P

http://windowsreport.com/battlefield-1-joystick-support/

 

Με gamepad διαβαζα απο την beta οτι ειχε θεματα γιαυτο το εγραψα.Δεν γνωριζω αν τα διορθωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yep, αυτό το tweet είδα κι εγώ.

 

Gamepad (Χ360) που έβαλα, λειτουργούσε μια χαρά, αλλά δεν θα πετάξω αεροπλάνο με αυτό. Έχω κάνει ήδη αρκετές αλλαγές στο gameplay μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά να συνεχίσω το θέμα λίγο ακόμα..
Το σύστημα μου είναι το εξής:
intel ι5 4460 

palit gtx 760 2gb

16gb ram

Παρολαυτα εκεί που παίζω παρατηρώ κολλήματα παγώνει η εικόνα και δε μπορώ να κάνω τίποτα.
Έπειτα απο 5-6 δευτερόλεπτα ξεκολλάει και συνεχίζω εως το επόμενο κρασάρισμα.

Εχω πειράξει resolution scale , v-sync τα γραφικά γενικότερα..

Είναι θέμα του hardware μου; Κάποια ρύθμιση που μου εχει ξεφυγει ;
ή είναι απο πλευράς του game ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι settings παίζεις μιας και έχουμε παρόμοιο setup?

 

Όλα στο medium τα έχω βάλει για να έχω όσα πιο πολλά frames γίνεται.

Σίγουρα παίρνει να βάλω κάποια settings στο high, απλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής το παιχνίδι το βρίσκω παρα πολύ καλό οσο αφορά το campaing και τις ιστορίες και ας μην ειναι μεγάλο σε διάρκεια , απο εκει και πέρα τα γραφικά ειναι καταπληκτικά και το πως σου παρουσιάζει τις διάφορες ιστορίες ειναι πολύ καλα φτιαγμένο , οσο αφορά το multiplayer έπαιξα λίγο και ειναι καλό για εμένα αλλα θέλει παρέα για να το απολαύσεις.

 

Στο τεχνικό κομμάτι βλέπω ενα πολύ καλό optimized παιχνίδι με σταθερά fps και χωρίς προβλήματα ( για εμένα τουλάχιστον ) , νομίζω οτι με τους καινούργιους οδηγούς για nvidia που βγήκαν χτές πάει ακόμα καλύτερα απο κατι κολλήματα που ειχε σε fps ( αν και σήμερα 1 φορά έπεσαν τα fps σε ενα σημείο για μερικά δευτερόλεπτα )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πειράξει resolution scale , v-sync τα γραφικά γενικότερα..

Είναι θέμα του hardware μου; Κάποια ρύθμιση που μου εχει ξεφυγει ;

ή είναι απο πλευράς του game ;

 

Είχα την συγκεκριμένη κάρτα, πρέπει να βάλεις medium, ίσως και low για να πιάσεις 60fps σε 1080p. Το resolution scale, άφησε το στο 100%.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^   

 

30 dollars actually :P  Δεν ειναι και πολυ μακρια το Black Friday, ολο και καποιο κλειδ-αδικο θα  ριξει τις τιμες εκεινη την ημερα, του φουστη  ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

30 dollars actually :P  Δεν ειναι και πολυ μακρια το Black Friday, ολο και καποιο κλειδ-αδικο θα  ριξει τις τιμες εκεινη την ημερα, του φουστη  ..... 

 

Πολύ πριν το Black Friday, υπάρχει και το Halloween (άρα και Halloween sales).

Fingers crossed λοιπόν.

 

Απλά το πρόβλημα με τα κλειδάδικα είναι πως την τιμή την καθορίζει η ζήτηση.

Όσο κυκλοφορεί η πληροφορία πως είναι σχετικά problem free (σχετικά, το τονίζω) και fun, δύσκολα τα πράγματα.

Οψόμεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κολλησει εδω και 2 μερες σε bug στο campgain και οσο και αν κhttps://www.youtube.com/watch?v=PXcUB3oGCPQ  ανω relaod και βγαινω και ξαναμπαινω στο παιχνιδι δεν συνεχιζει! Ειμαι στο 22¨24 του βιντεο . Το προβλημα ειναι οτι ενω σκοτωσει ολους τους εχθρους το Black BESS δεν συνεχιζει να προχωραει! Ψαχνω 2 μερες τωρα να βρω λυση και τιποτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...