Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ολους δουλευει κομπλε το game?

 

4690Κ@4.5Ghz με GTX 1060 6GB εδω, o CPU ειναι μονιμα 100% και εχω τρελο lag/stuttering/fps drop σε σημειο που ειναι unplayable.

 

Η GPU δε προλαβαινει να ζοριστει αφου πνιγεται ο επεξεργαστης.

 

Η ερωτηση μου ειναι, ειναι φυσιολογικο αυτο? Οντως ενας 4690Κ@4.5Ghz δε φτανει για αυτο το game και πρεπει να παω σε i7?

4690Κ@4.5Ghz 

Στη beta τουλαχιστον δεν ειχα κανενα προβλημα,επεζε νερακι με i5-4690k και 280x στα high settings αν θυμαμαι καλα.

Καποιο αλλο θεματακι θα εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά, αποδείχθηκε τουλάχιστον μέχρι να εμφανιστεί το hardcore, ότι το operations είναι ότι πρέπει για εμένα. :-D

 

28-2 πρώτο match για σήμερα.

 

Και εμένα ο επεξεργαστής της υπογραφής, παίζει στα 95-100%. Η 1060 γύρω στα 80-99%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, κάποιο bug είναι. Εδώ παίζει καλά σε μένα (όχι Ultra φυσικά) σε 6300FX και 780.

Windows; 10 να υποθέσω;

Δοκίμασε να κάνεις unpark τα cores μπας και στρώσει.

Σε ολους δουλευει κομπλε το game?

 

4690Κ@4.5Ghz με GTX 1060 6GB εδω, o CPU ειναι μονιμα 100% και εχω τρελο lag/stuttering/fps drop σε σημειο που ειναι unplayable.

 

Η GPU δε προλαβαινει να ζοριστει αφου πνιγεται ο επεξεργαστης.

 

Η ερωτηση μου ειναι, ειναι φυσιολογικο αυτο? Οντως ενας 4690Κ@4.5Ghz δε φτανει για αυτο το game και πρεπει να παω σε i7?

4690Κ@4.5Ghz 

το έκανα μετά το φορμάτ προχτες και ξέχασα να το ξαναθυμίσω στο φόρουμ,θα απελευθερώσετε το pc σας.

και επειδή αναφέρθηκε,το ποστάρω για να το δείτε ώστε να προχωρήσετε στην ενέργεια.

 

 

Disable CPU Core Parking Utility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, αποδείχθηκε τουλάχιστον μέχρι να εμφανιστεί το hardcore, ότι το operations είναι ότι πρέπει για εμένα. :-D

 

28-2 πρώτο match για σήμερα.

 

Και εμένα ο επεξεργαστής της υπογραφής, παίζει στα 95-100%. Η 1060 γύρω στα 80-99%.

σε ποιο λοφάκι καμπερώθηκες στο Monte Grappa? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά, το πρόβλημα που αναφέρεται πιο πάνω το έιχα και εγώ την πρώτη μέρα του release, δεν ήταν τελείως unplayble αλλά ήταν αρκετά εκνευριστικό, μέχρι που πέρασα τους τελευταίους drivers και όλα τρέχουν νεράκι τώρα, 

Υ.Γ Όποιος θέλει add OP Medic here  B)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο το ψάχνεις, τόσο βρίσκεις μλκίες.

 

Operations, αποκλειστικά μέχρι να βγει hardcore.

 

"Ο εχθρός ενισχύεται με..." και βλέπειω ωραιότατα τη δική σου σημαία πάνω στο τραίνο ή στο zeppelin.

 

Τρομακτική ανισορροπία μεταξύ τυφεκίων και "αυτόματων". Οk, να υπάρχει κάποιο balance, αλλά είναι γελοίο να ανάβει 6-7 φορές ο στόχος ότι τον πέτυχες και να σε σκοτώνει με μία. Τί του κάνω εγώ δηλαδή, τις φαβορίτες του ξυρίζω με τόσες σφαίρες?

 

Σε κοντινές αποστάσεις, το χοροπήδημα πάει κι έρχεται. Σώμα με σώμα, σφαίρες vs melee, συμπληρώσατε 2 (τί 2..0-5 από τα αποδυτήρια...του ρίχνεις κατάστηθα και με μία σε τελειώνει).

 

Τα άλογα, προφανώς νοιώθουν μετά τις 20, το ίδιο και ο αναβάτης.

 

3η φορά που έπιασα τα achievements για το μετάλλιο και εξακολουθεί να μη μου το δίνει.

 

Επιμένει πως δεν έχω πάρει σημαίες...

 

Στο "companion" δε, μου βγάζει πως δεν έχω καθόλου score/συμμετοχή στο operations, όταν είναι το μόνο που παίζω.

 

Καλά κρασά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα μετά το φορμάτ προχτες και ξέχασα να το ξαναθυμίσω στο φόρουμ,θα απελευθερώσετε το pc σας.

και επειδή αναφέρθηκε,το ποστάρω για να το δείτε ώστε να προχωρήσετε στην ενέργεια.

 

 

Disable CPU Core Parking Utility

 

Η το λίγο πιο εξελιγμένο  https://bitsum.com/parkcontrol/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η το λίγο πιο εξελιγμένο  https://bitsum.com/parkcontrol/

Και πώς το λειτουργούμε αυτό, τι ρυθμίσεις βάζουμε; Και το σημαντικότερο, κάνει δουλειά?

 

Εγώ χρησιμοποιούσα παλιά του xtrmsnpr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Multiplayer μετα απο 3 ματσακια που επαιξα μου φαινεται αδιαφορο, μεχρι να βγει το hardcore, και συνεχιζω το campaign το οποιο γαμαει.

Το multiplayer σε "softcore" ειναι υπερβολικα ψευτικο. Τα αυτοματα εχουν τεραστιο πλεονεκτημα, και ολοι χοροπηδανε απο εδω και απο εκει αποφευγοντας σφαιρες και ριχνουν spraying. Και να θελεις εσυ να παιξεις πιο σοβαρα και πιο tactical δεν μπορεις. Μονο το Operations παιζεται αλλα και εκει...

Πιο neft δεν παει. Πρεπει να βγει το Hardcore για να παιχτει σοβαρα το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει 2 ματσάκια απο χθες το βράδυ που κατέβηκε. Το πρώτο ήταν στην έρημο που με τσάκιζαν απο παντού με τα sniper και η δεύτερη σε ένα παλάτι. Καμία απο τις 2 δεν μου άρεσε. Η ερημος κλασικά γιατί είναι καμπεροκατάσταση και η άλλη ήταν πολύ περιορισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win10 64bit anniversary

 

[email protected]

 

1060 6gb

 

8gb ram

 

Το pc ειναι μια χαρα απο αποψη hardware και οδηγων. Επισης εχω δοκιμασει τα παντα απο settings κλπ ειναι απειροι αυτοι που χουν παρομοιο θεμα στα forums.

 

Σχετικα με core unparking, διαβασα οτι δεν υφισταται τετοιο θεμα υπο win10 μονο στα win7 επαιζε? Και ουτως η αλλως στο game ολα τα cores βαρανε κουδουνι 100% usage, σε τι θα βοηθησει το unpark? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πώς το λειτουργούμε αυτό, τι ρυθμίσεις βάζουμε; Και το σημαντικότερο, κάνει δουλειά?

 

Εγώ χρησιμοποιούσα παλιά του xtrmsnpr.

 

Διάβάζεις το info που έχει στο site το οποίο σου εξηγεί κανονικά τι κάνει με μια μόνο κίνηση ουσιαστικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το ιδιο ελαφρύ οπως στην beta η άλλαξε κατι? γιατι το έτρεχα στα 50fps σε med-high settings. μη το πάρω και κάθετε στο Library  :mellow:

σε 2 μηνες θα κανω αναβάθμιση αλλα δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τοτε για να παιξω bf1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...