Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και γενικά απο fps έπαιζα και παίζω call of duty , medal of honor κτλπ με ψήνει αυτο που βλέπω απο το battlefield και μαλλον λέω να το πάρω στα 42 euro γιατι φθηνότερα μαλλον θα αργήσει

 

Υ.Γ : Το πήρα τελικά δεν άντεξα αν και δεν εχω ξανα παίξει battlefield :P , το όνομα μου στο origin για οποιον θέλει ειναι Spankio

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια με Spank και εδώ.

Οκ, τα τελευταία Cods δεν τα άγγιξα, ενώ από τη σειρά BF μόνο BF: Bad company 2 και BF3(παίζοντας, σε σύγκριση με τα άλλα, αρκετά λιγότερες ώρες), BF4. Μέχρι χθες δεν ψηνόμουν γιατί έπαιξα και τη beta αλλά δεν ενθουσιάστηκα τόσο. Σήμερα μέσα σε μία ώρα το αποφάσισα και πρόλαβα το κατάστημα δέκα λεπτά πριν κλείσει.

 

Για PS4 βέβαια, διότι σε καναπέ βγάζω περισσότερες ώρες.  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πως πάνε τα πράγματα ? είναι playable? είμαι στην αναμονή για την αγορά του και περιμένω λίγο να στρώσει το θέμα με τους servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μικτή εμπειρία.

 

noFear, ενώ σου πάτησα join όταν ήσουν Operations ποτέ δεν σε βρήκα. Με έβαλε όπου βρήκε.

 

Στο Operations, πήγα για το μετάλιο: Πήρα τους βαθμούς, πήραμε τη νίκη, πήρα τις σημαίες, και πήρα το μακρύτερο.

 

Ενώ στο τέλος της μάχης μου έβγαλε ότι το έχω, στη συνέχεια απλά εξαφανίστηκε...μαζί και το τελευταίο lvlup μου.

 

Και στον Ingame browser και στο battlelog τα ίδια.

 

Επίσης, συνέχεια μου έβγαζε communication errors στα δεξά, και φαινόταν στη συμπεριφορά.

 

Εξακολουθώ να μην την παλεύω καθόλου στο Normal, btw.

 

Έχει επανέλθει και για τα καλά το αγαπημένο bunny-hopping οπότε απόλαυση.

 

Τέλος, στη "διήγηση" καθώς φόρτωνε η κάθε Operations (3 έπαιξα), είχα συνέχεια σπασίματα, το video υστερούσε/έπαιζε σε πολύ χαμηλά frames ενώ ο ήχος ήταν κανονικός.

 

Σε SSD είναι το παιγνίδι, δεν φταίει αυτό, σίγουρα.

 

Εννοείται τίποτα να τρέχει από πίσω (όσο πιθανό είναι αυτό με τα 10ρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απο κει που έλεγα ότι δε θα το πάρω ακόμα,βρέθηκε φίλος να μου το κάνει δώρο για τα γενέθλια μου.

Οπότε τα λέμε online..!Από αύριο όμως γιατί θέλει 10.5 ώρες για να τελειώσει το download

(από cdkeys μου το πήρε αν κάποιος ενδιαφέρεται )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να μην την παλεύω καθόλου στο Normal, btw.

Μια από τα ίδια. Στους μισούς χάρτες δεν μπορώ να κάτσω πουθενά :( . Ίσως επειδή είναι core. Αλλά αν βρώ σημείο, τα kills ανεβαίνουν εκθετικά :lol: .

 

Έχω κάτι drops στα 30, σε DX11 και δεν ξέρω τον λόγο.

 

βρέθηκε φίλος να μου το κάνει δώρο για τα γενέθλια μου.

Βρε να 'χα και εγώ τέτοιους φίλους.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μικτή εμπειρία.

 

noFear, ενώ σου πάτησα join όταν ήσουν Operations ποτέ δεν σε βρήκα. Με έβαλε όπου βρήκε.

 

Στο Operations, πήγα για το μετάλιο: Πήρα τους βαθμούς, πήραμε τη νίκη, πήρα τις σημαίες, και πήρα το μακρύτερο.

 

Ενώ στο τέλος της μάχης μου έβγαλε ότι το έχω, στη συνέχεια απλά εξαφανίστηκε...μαζί και το τελευταίο lvlup μου.

 

Και στον Ingame browser και στο battlelog τα ίδια.

 

Επίσης, συνέχεια μου έβγαζε communication errors στα δεξά, και φαινόταν στη συμπεριφορά.

 

Εξακολουθώ να μην την παλεύω καθόλου στο Normal, btw.

 

Έχει επανέλθει και για τα καλά το αγαπημένο bunny-hopping οπότε απόλαυση.

 

Τέλος, στη "διήγηση" καθώς φόρτωνε η κάθε Operations (3 έπαιξα), είχα συνέχεια σπασίματα, το video υστερούσε/έπαιζε σε πολύ χαμηλά frames ενώ ο ήχος ήταν κανονικός.

 

Σε SSD είναι το παιγνίδι, δεν φταίει αυτό, σίγουρα.

 

Εννοείται τίποτα να τρέχει από πίσω (όσο πιθανό είναι αυτό με τα 10ρια).

ισως επειδη ηταν γεματο ; δεν ξερω να σου πω. σχετικα με το progression και μενα μου κανει κατι κουλα ωρες ωρες και δεν με ανεβαζει . πχ στο site στο companion με δειχνει 8 level scout ενω ingame 6...

παντως εγω παιζω αποκλειστικα operations λεπτο δεν εχω παιξει στα αλλα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια. Στους μισούς χάρτες δεν μπορώ να κάτσω πουθενά :( . Ίσως επειδή είναι core. Αλλά αν βρώ σημείο, τα kills ανεβαίνουν εκθετικά :lol: .

 

Έχω κάτι drops στα 30, σε DX11 και δεν ξέρω τον λόγο.

 

Βρε να 'χα και εγώ τέτοιους φίλους.... :D

κοίτα,με 2-3 φίλους παίρνουμε συχνά πυκνά παιχνίδια μεταξύ μας.Πότε στο άκυρο,πότε σε γενέθλια,πότε σε γιορτές.

Και δεν είναι και πάντα ΑΑΑ τίτλοι,έτυχε τώρα να χω γενέθλια σε 3 μέρες και μου το έκανε.

Εγώ υπολόγιζα κάπου μέσα Νοεμβρίου να το έπαιρνα,έκατσε πιο νωρίς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολους δουλευει κομπλε το game?

 

4690Κ@4.5Ghz με GTX 1060 6GB εδω, o CPU ειναι μονιμα 100% και εχω τρελο lag/stuttering/fps drop σε σημειο που ειναι unplayable.

 

Η GPU δε προλαβαινει να ζοριστει αφου πνιγεται ο επεξεργαστης.

 

Η ερωτηση μου ειναι, ειναι φυσιολογικο αυτο? Οντως ενας 4690Κ@4.5Ghz δε φτανει για αυτο το game και πρεπει να παω σε i7?

4690Κ@4.5Ghz 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολους δουλευει κομπλε το game?

 

4690Κ@4.5Ghz με GTX 1060 6GB εδω, o CPU ειναι μονιμα 100% και εχω τρελο lag/stuttering/fps drop σε σημειο που ειναι unplayable.

 

Η GPU δε προλαβαινει να ζοριστει αφου πνιγεται ο επεξεργαστης.

 

Η ερωτηση μου ειναι, ειναι φυσιολογικο αυτο? Οντως ενας 4690Κ@4.5Ghz δε φτανει για αυτο το game και πρεπει να παω σε i7?

4690Κ@4.5Ghz 

 

Όχι, κάποιο bug είναι. Εδώ παίζει καλά σε μένα (όχι Ultra φυσικά) σε 6300FX και 780.

Windows; 10 να υποθέσω;

Δοκίμασε να κάνεις unpark τα cores μπας και στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολους δουλευει κομπλε το game?

 

4690Κ@4.5Ghz με GTX 1060 6GB εδω, o CPU ειναι μονιμα 100% και εχω τρελο lag/stuttering/fps drop σε σημειο που ειναι unplayable.

 

Η GPU δε προλαβαινει να ζοριστει αφου πνιγεται ο επεξεργαστης.

 

Η ερωτηση μου ειναι, ειναι φυσιολογικο αυτο? Οντως ενας 4690Κ@4.5Ghz δε φτανει για αυτο το game και πρεπει να παω σε i7?

4690Κ@4.5Ghz 

 

Ακριβως το ιδιο θεμα ειχα παλιοτερα στο Battlefield 4 με i5 [email protected] και GTX 970. Γενικα τα Battlefield - στο multiplayer κομματι τους - "αγαπανε" τους i7. Καλυτερα ομως να σου απαντησει καποιος που παιζει το game με i5.

 

edit: το παραπανω συνεβαινε οτι χρησιμοποιουσα medium settings για να πετυχω πολλα frames. Οταν χρησιμοποιουσα ultra settings το βαρος μεταφεροταν κυριως στην καρτα, η οποια ανεβαζε usage και τα πραγματα γινονταν καλυτερα. Δεν ξερω με τι settings παιζεις, αλλα κανε μια δοκιμη να βαλεις high/ultra settings και δες τι usage θα εχει η καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...