Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως παίζει το παιχνίδι ; Καμία σχέση με το χάλια launch του BF4 να φανταστώ έτσι ; Το hit reg τι λέει ;

 

Καμία σχέση. Έχει τα θεματάκια του, αλλά θα γράψω αναλυτικά το βράδυ γιατί έπαιξα μόλις 1 conquest.

Το παιχνίδι είναι πανάλαφρο, όπως ήταν και στη beta (και όπως είναι το BF:H και το Star Wars BF).

Στο σαπάκι μου (FX6300, GTX780) έτρεχε μια χαρά στο HIGH (auto detected, δεν έπαιξα καθόλου με ρυθμίσεις λόγω χρόνου, ήθελα να μπω να δω πως είναι).

Το hit registration έχει κάποια θέματα. Πχ στο heavy tank χτυπούσες κάτι (οτιδήποτε) και ενώ φάνηκε ότι αστόχησες (δεν έκανε register), τελικά μετά από κλάσματα του δευτερολέπτου το έδινε. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Σα να «σκεφτόταν» αν θα στο δώσει ή όχι.

Έχει και κάποια άλλα κλασικά των BF (χειροβομβίδες που ενώ έχουν σκάσει μένει το red blinking sign τους, άλλες χειροβομβίδες που ενώ στις έχουν πετάξει δεν έχουν το red blinking thingy και σκάνε έτσι, απ'το πουθενά, bullet traces που εξαφανίζονται) αλλά overall ΠΤΑΙΣΜΑΤΑ σε σχέση με BF3, BF4 launches.

 

Πιο πολλά αργότερα σήμερα.

 

Κάπως έτσι, "παίζει".

 

attachicon.gifBF1 skata.png

 

Είτε σε fullscreen, είτε σε borderless, τα ίδια.

 

Δοκίμασε να βγάλεις ότι overlay μπορεί να έχεις (Origin in-game, Shadowplay, Steam, κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλες χειροβομβίδες που ενώ στις έχουν πετάξει δεν έχουν το red blinking thingy και σκάνε έτσι, απ'το πουθενά, bullet traces που εξαφανίζονται) αλλά overall ΠΤΑΙΣΜΑΤΑ σε σχέση με BF3, BF4 launches.

Ρεαλισμός ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν αρκετα bugs που καποια ειναι εκνευριστηκα. Αλλα για μενα αναμεσα σε battlefield 3,4 και αυτο το θεωρω το καλυτερο μακραν στο Mutliplayer. ισως επειδη εχω βαρεθει τον μοντερνο πολεμο και εχουμε δει ελαχιστα απο τον ww1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να σπάσει;
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το online κομμάτι και από τη στιγμή που δεν υπάρχει έκδοση να αγοράσω μόνο για Single Player θα ήθελα να το κατεβάσω αν σπάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να σπάσει;

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το online κομμάτι και από τη στιγμή που δεν υπάρχει έκδοση να αγοράσω μόνο για Single Player θα ήθελα να το κατεβάσω αν σπάσει.

Πολυ πιθανο,βεβαια BF μονο για το Single player τα τελευταια χρονια ποτε δεν αξιζει αλλα εσυ ξερεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν αρκετα bugs που καποια ειναι εκνευριστηκα. Αλλα για μενα αναμεσα σε battlefield 3,4 και αυτο το θεωρω το καλυτερο μακραν στο Mutliplayer. ισως επειδη εχω βαρεθει τον μοντερνο πολεμο και εχουμε δει ελαχιστα απο τον ww1

και γω μια απο τα ιδια!!! ειναι με νεα μηχανη γραφικων δειχνει η διαφορα σαν game απο τα αλλα  και οσο ειδα ελαχιστα τo trial μολις μπορεσω θα το αγορασω ασυζητητη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να σπάσει;

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το online κομμάτι και από τη στιγμή που δεν υπάρχει έκδοση να αγοράσω μόνο για Single Player θα ήθελα να το κατεβάσω αν σπάσει.

 

Ξέχασέ το εντελώς τότε απλά, αφού τα SP των BF είναι μέτρια στην καλύτερη και το focus του παιχνιδιού είναι στο MP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multiplayer μαρεσε πολυ. Εντυπωσιακά γραφικά και καλόφτιαγμένες πίστες με πολλά μερη για να κρυφτείς- καλυφθείς. Τα όπλα θελουν συνήθεια, θελουν συνέχεια reload. Απο προχθες που μπηκα ειχε παικτες με 25 lvl (ποτε προλαβαν??) που με θέριζαν. Αλλα ειμαι και καποιας ηλικιας και μαλλον δεν μπορώ να ανταπεξελθω πλέον με τους 18χρονους..

 

Υπαρχουν και οι εκδοσεις Deluxe και Ultimate που ξεκλειδωναν το παιχνιδι απο τις 18 Οκτρωβρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασες drivers με DDU?

 

Ναι, κανονικά.

 

Δοκίμασε να βγάλεις ότι overlay μπορεί να έχεις (Origin in-game, Shadowplay, Steam, κτλ κτλ)

 

Σχεδόν μέσα έπεσες.

 

Το πρόβλημα το προκαλούσε το MSI AB, στην τελευταία επίσημη που έχω (4.3b14).

 

Όταν το έκλεισα πριν ξεκινήσω, όλα καλά.

 

Από οδηγίες στο σχετικό forum, βρήκα και την τελευταία RC (μαζί και το αντίστοιχο RTSS) η οποία υποτίθεται διορθώνει το θέμα.

 

Τώρα θα την δοκιμάσω.

 

Btw, αυτή τη μλκία με το Origin ingame, θα τη διορθώσουν ποτέ?

 

Το έχω off, φυσικά, αλλά όποτε κάποιος μπαίνει-βγαίνει-ξεκινά-σταματά να παίζει, μου πετάει την ειδοποίηση το ξεφτιλισμένο και με βγάζει σε Window mode.

 

Έλεος, όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...