Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως σοβαρά δεν μπορώ να χωνέψω ότι σχεδόν μια δεκαετία και ακόμα το max count είναι 64 players.

Εγώ πάλι δεν μπορώ να χωνέψω οτι ακομη δεν εχουν επιχειρήσει κάτι αντίστοιχο του Planetside.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σοβαρά δεν μπορώ να χωνέψω ότι σχεδόν μια δεκαετία και ακόμα το max count είναι 64 players.

 

 

Ναι και άμα ήταν παραπάνω πχ 128 θα ήθελες τον Intel 5960X για να το παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες αλλα δεν είμαι και ειδικός, υπήρχαν modded servers παλιά για 128 players και υπάρχει game με μεγαλύτερους αριθμούς, anyways όπως και να έχει το βρίσκω τραγικό όταν έχουν περάσει 11 χρονια.

p.s. Ανάλογος το map parlapipas25, το battlefield είχε πολλά maps που άνετα χωρούσαν 128 η έστω 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο χάρτης είναι σωστά φτιαγμένος, όχι μόνο χωράνε αλλά δεν φτάνουν κιόλας.

 

Αλλά με χάρτες στυλ Μετρό που έχουν φτιαχτεί για fragfest (εκτός κι αν παίζουν σοβαρές ομάδες με αυστηρότατους κανόνες), παπάκια.

 

Ακόμα και μεγάλοι χάρτες, στυλ Silk road καταντάνε να έχουν το 80% της κίνησης και των kills σε μία βάση αφού δεν έχεις κανέναν αντικειμενικό λόγο να "play the fn objective" και η "ανταμοιβή" είναι πολύ μεγαλύτερη με όλο αυτό το σωρό απο μλκιούλες που έχουν ως ανταμοιβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν μπορώ να χωνέψω οτι ακομη δεν εχουν επιχειρήσει κάτι αντίστοιχο του Planetside.

 

Αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει παιχνίδι με τα γραφικά του BF και το μέγεθος του Planetside 2 (μέχρι 2000 παίκτες στην περιοχή και περίπου μέχρι 130-200 σε μεγάλες μάχες). Επέστρεψα πρόσφατα πάλι στο PS2 γιατί  δεν υπάρχει παιχνίδι που να μου δίνει το εύρος και την ποικιλία των μαχών του PS2. Όποιος θέλει ας δει (youtube) μεγάλες μάχες στο PS2 για να καταλάβει τι εννοώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ihmo, δεν πάει στο Battlefield παραπάνω από 64 παίκτες. Άλλο το planetside, άλλο το arma κτλ. Το κάθε παιχνίδι έχει το δικό του τύπο.

 

Εκτός των τεχνικών περιορισμών, θα χάλαγε και το gameplay του franchise με παραπάνω παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, ισα ισα θα επεκταθεί το κάθε individual battlefield, άμα το game ήταν μονο infantry ok fair enough αλλα όταν συνδυάζεις και τα 3 (air, naval) δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα και ούτε το gameplay θα άλλαζε άμα ο χάρτης ήταν αρκετός. Άλλο να πετάνε 4 jets και άλλο 8, στην τελική πιο ρεαλιστικό είναι imho. Anyways καλύτερα στην τελική γιατί άμα βάζαν 128 players ίσως τους πάρει αλλα 10 χρονια να φτιάξουν το netcode :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται, ελπιζω οταν μεγαλωσει ο διχρονος γιος μου, στα 22 του να παιζουμε 1024vs1024.

 

Ενας παντρεμενος-πατερας-πρων παιχτης-στρατηγος του BF3 :-D .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νταξ το γαμησες ρε ψηλε, 20 χρόνια είπα, όχι 200

 

Αν σε 20 χρόνια υπάρχει ακόμα η Ελλάδα ή δεν έχει γίνει ο 3ος Παγκόσμιος, yep.

 

Εδώ δεν ξέρεις αύριο τι θα σου ξημερώσει ή αν σε 3 χρόνια μπορεί να σου έχει σκάσει κάτι περίεργο.

 

Οπότε, σόρρυ κιόλας, δεν το γάμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...