Προς το περιεχόμενο

Winbank Wallet app από την τράπεζα Πειραιώς για ανέπαφες συναλλαγές με το smartphone σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μαϊ κοτ

Rooted και mobile banking στην ιδια προταση μαζι

 

 

Μια χαρα ειναι στην ιδια προταση μαζι. Δοκιμαζεις, δεν παιζει, ζυγιζεις τα υπερ και τα κατα σου, και αποφασιζεις. Εγω ας πουμε θελω οπωσδηποτε να ειναι ροοτ η συσκευη μου. Αν δουλεψει με ροοτ η εφαρμογη, εχει καλως, αν οχι, απλα δε θα τη χρησιμοποιησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρα ειναι στην ιδια προταση μαζι. Δοκιμαζεις, δεν παιζει, ζυγιζεις τα υπερ και τα κατα σου, και αποφασιζεις. Εγω ας πουμε θελω οπωσδηποτε να ειναι ροοτ η συσκευη μου. Αν δουλεψει με ροοτ η εφαρμογη, εχει καλως, αν οχι, απλα δε θα τη χρησιμοποιησω.

Νομίζω ότι το αναφέρει με την έννοια της ασφάλειας και όχι το αν θα δουλεύει ή όχι σε root συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το αναφέρει με την έννοια της ασφάλειας και όχι το αν θα δουλεύει ή όχι σε root συσκευή

 

Μα δεν αντιλεγω, σωστα το θετει, η εκαστοτε εταιρια, αποφασιζει καποια στανταρντς που θα εχει, και η συγκεκριμενη (οπως και πολλες αλλες), δε θελουν ροοτ συσκευη. Απο κει και περα ομως, για να με κανει εμενα πελατη, θα πρεπει η χρηση που θα κανω με το κινητο ως χρεωστικη καρτα, να ειναι κατα πολυ περισσοτερο, απο τις υπολοιπες χρησεις που κανω, και που χρειαζεται ροοτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Ένα παράξενο πράγμα. Με mi5s plus rooted λειτουργεί κανονικά. Όταν όμως βάζω xposed και miuitweaks 8 με πετάει έξω. Ξέρει κανείς τίποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ένα παράξενο πράγμα. Με mi5s plus rooted λειτουργεί κανονικά. Όταν όμως βάζω xposed και miuitweaks 8 με πετάει έξω. Ξέρει κανείς τίποτε?

 

Κανονικά δεν πρέπει να παίζει σε rooted συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά όπως λέει και στο support τους δεν παίζει. Έλα μου όμως που παίζει τέλεια δίχως κανένα πρόβλημα.. εδώ και καμιά βδομάδα όμως με το που έβαλα xposed και miuitweaks 8 τέλος. Και η παλιότερη και η νεότερη εφαρμογή απλά φορτώνει και βγαίνει έξω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

με το android 8 τι παιζει? και στα δυο κινιτα που πέρασα android 8 (clean install) με πεταει απλα στην σελιδα του google play services) σε ένα άλλο που εκανα update ακόμη παιζει (ίδια συσκευή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ειναι παρατημενη η εφαρμογη πλεον της Πειραιως. Ναι και σε mate 10 pro σε πεταει στα google services. 

Ειναι δυνατον να ειναι ανανεωμενη τελευταια φορα το 25 Αυγουστου 2016? 

Απο την αλλη το alpha bank wallet πεταει σε συναλλαγες με nfc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CptBill είπε

ειναι παρατημενη η εφαρμογη πλεον της Πειραιως. Ναι και σε mate 10 pro σε πεταει στα google services. 

Ειναι δυνατον να ειναι ανανεωμενη τελευταια φορα το 25 Αυγουστου 2016? 

Απο την αλλη το alpha bank wallet πεταει σε συναλλαγες με nfc. 

Εμενα μου πανε οτι περιμενουν update. Τωρα λογικά αυτα τα δινουν σε outsource.. Οποτε υπομονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2018 στις 4:34 ΜΜ, CptBill είπε

ειναι παρατημενη η εφαρμογη πλεον της Πειραιως. Ναι και σε mate 10 pro σε πεταει στα google services. 

Ειναι δυνατον να ειναι ανανεωμενη τελευταια φορα το 25 Αυγουστου 2016? 

Απο την αλλη το alpha bank wallet πεταει σε συναλλαγες με nfc. 

To alpha wallet φιλε μου σου δουλεύει σωστα; στο p smart με oreo μου σκαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, απροβληματιστα. Μαλιστα το mate 10 pro φοραει επισης oreo. Μονο ενα pos εχω συναντησει μεχρι στιγμης που αρνηθηκε να συνεργαστει με το mate 10 pro.

Στειλε ενα εμαιλ στην alpha μπας και ασχοληθουν αν και βγαζουν πολυ συχνα updates

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, ρε παιδιά πείτε μου τι κάνω λάθος? Στο winbank wallet πάω να κάνω προσθήκη την κάρτα μου στην εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα λάθους "Η διαδικασία δεν ολοκληρώθηκε, παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα." Το έχω επιχειρήσει πολλές φορές και συνέχεια το ίδιο μήνυμα λάθους.

(Xiaomi mi mix2 special edition)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 17/3/2018 στις 8:34 ΜΜ, Jacksonas είπε

Καλησπέρα, ρε παιδιά πείτε μου τι κάνω λάθος? Στο winbank wallet πάω να κάνω προσθήκη την κάρτα μου στην εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα λάθους "Η διαδικασία δεν ολοκληρώθηκε, παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα." Το έχω επιχειρήσει πολλές φορές και συνέχεια το ίδιο μήνυμα λάθους.

(Xiaomi mi mix2 special edition)

Πλέον δεν δέχεται νέες κάρτες κλπ ούτε και ταυτοποίηση της κάρτας καθος την παράτησαν τελειώς και η Πειραιώς είναι μοναδική τράπεζα χωρίς nfc payment app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες οσο και να εψαξα δεν βρηκα υπαρχει τροπος να κανω χρηση καρτας πηραιος μεσο nfc? πλεον αφου το wallet πηγε για απόσυρση δεν εμεινε κατι

αμα λειτουργουσε το google pay στην ελλαδα καλα θα ηταν.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...