Προς το περιεχόμενο

Winbank Wallet app από την τράπεζα Πειραιώς για ανέπαφες συναλλαγές με το smartphone σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μόνο που είναι ξεχωριστή εφαρμογή, θα δώσω άκυρο. Επίσης είναι λες και βγήκαν από το 2008 οι εφαρμογές... ντροπή τους! Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, χωρίς Apple & Google Pay δεν έχει μέλλον. Δυστυχώς όμως οι εδώ Τράπεζες δεν παίρνουν χαμπάρι εύκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω αρχίσει και δουλεύω το viva wallet....πάω στο μαγαζί που ψωνίζω για το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο και απλά σκαναρω το QR code που έχει στο ταμείο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς root συσκευή δική μου δεν Δεν παίζει..

 

 

Μάλλον καμία εφαρμογή που θα κρύβει το root από τον έλεγχο που κάνει η εφαρμογή θα παίξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να δώσουν υποστήριξη στο samsung pay.. κάνουν δικη τους εφαρμογή ΜΟΝΟ! χωρίς widget, με γραφικά εποχής Android 3.0. Honeycomb

 

Δεν είναι θέμα της τράπεζας αλλά της Samsung και αντίστοιχα της Apple για το ποιες χώρες (πρώτα) και μετά για το ποιες τράπεζες θα βάλουν στα συστήματα τους. Πχ η Samsung μόνο 2 ευρωπαικές χώρες βάζει στο Samsung Pay για το 2016, Αγγλία και Ισπανία. Μην περιμένετε σύντομα σχετική υποστήριξη για την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μην περιμενετε τιποτα για 5 χρονια ακομα. και αυτο που εκανε η πειριαως παλι πολύ μπροστα ειναι. εχετε δει σε τι φαση ειναι τα αντιστοιχα winbank αλλων τραπεζων?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι τρομερο. Μολις πληρωσα με το κινητο τον λογαριασμο μου σε καταστημα vodafone. Βασικα οπου δεχονται ασυρματες συναλλαγες (cardlink ηταν), παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουν ολοι να πειραματιστουν με εφαρμογες τετοιου τυπου που μοιαζουν να φτιαχτηκαν το 2007 και στο τελος να το παρουν αποφαση και να χρησιμοποιησουν Apple & Google Pay αφου οι μεγαλοι ειναι που θα κυριαρχησουν τελικα.

To Google Pay δουλεύει στην Ελλάδα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποια η διαφορά από το να έχεις μια απλή κάρτα ?

Όχι΄, ότι πολυνδιαφέρει πολλούς έλληνες το θέμα ,IMO,  καθότι προυποθέτει ότι πρέπει να έχεις λεπτά στην μπάνκ , αλλά ρωτάω για πληροφόρηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποια η διαφορά από το να έχεις μια απλή κάρτα ?

Όχι΄, ότι πολυνδιαφέρει πολλούς έλληνες το θέμα ,IMO,  καθότι προυποθέτει ότι πρέπει να έχεις λεπτά στην μπάνκ , αλλά ρωτάω για πληροφόρηση .

 

Για να μην την κουβαλάς μαζί σου υπό τον φόβο ότι μπορείς να την χάσεις/στην κλέψουν και ταλαιπωρείσαι μετά στην τράπεζα.

 

Στο θέμα μας, ο κάθε οργανισμός και κάθε εταιρεία κινητών βγάζει τα δικά του και στο τέλος κανένα δεν θα έχει επιτυχία εκτός των Apple και Google όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω. Βέβαια, για να κλείσουν συμφωνίες με τα εδώ τραπεζικά ιδρύματα θα περάσουν κάποια χρόνια με την τόσο μεγάλη αγοραστική δύναμη που έχουμε... #not.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μην περιμενετε τιποτα για 5 χρονια ακομα. και αυτο που εκανε η πειριαως παλι πολύ μπροστα ειναι. εχετε δει σε τι φαση ειναι τα αντιστοιχα winbank αλλων τραπεζων?

χρησιμοποιω το tap n pay της alpha πάνω απο χρονο, ελλάδα και εξωτερικό

 

Η διαφορά είναι οτι στην Alpha το secure element με τα στοιχια της κάρτας είναι στη sim ενώ της πειραιως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...