Προς το περιεχόμενο

Ιδιαίτερα λεπτά LEDs θα σχηματίζουν… οθόνες στο δέρμα μας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα οι περικεφαλαιες στις γαμπες και τα μανικια στο χερι θα φαινονται και στο σκοταδι. Αντε γιατι μεσα στο κλαμπακι ειχαμε γινει αορατοι να πουμε.  

Περικνημίδες ή κάτι άλλο; :)

 

Πάντως από το "αργά ή γρήγορα" του άρθρου, ποντάρω στο αργά... 10ετίες και βάλε, για να δούμε πρακτική καθημερινή εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και φοβάμαι

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου φιλε μου. Οι μεγαλες επιστημονικες εφαρμογες αλωστε εγιναν σε περιοδους πολεμου με τις γνωστες συνεπειες (ατομικες βομβες χιροσιμα, ναγκασακι). Και εγω φοβαμαι και πιστευω οτι θα γινει εργαλειο στα χερια του αθλιου συστηματος για το φακελωμα μας  (666 της μανας μου). ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρη δηλαδή ολοκλήρωση οργανικών ηλεκτρονικών (με ένα απλό βιοαισθητήρα-οξύμετρο) στο δέρμα, μόνο οργανικά φωτοβολταϊκά δεν έβαλαν από ότι βλέπω για πλήρη αυτονομία.

Από εκεί και πέρα, αξιόλογο,αλλά τίποτα εξαιρετικό.

Απλή iteration γνωστών τεχνολογιών,αλλά ποιο flashy...

 

Άλλοι έκαναν-κάνουν ολοκλήρωση μέσα σε ιστούς(π.χ. cornea implants) με παρόμοιες δυνατότητες και energy harvesting.

 

Btw:Όλα τα οργανικά ηλεκτρονικά μπορούν να είναι "αόρατα"(στο ανθρώπινο μάτι) διότι μπορείς να χώσεις ότι substrate γουστάρεις,δεν είναι τίποτα τρελό,ούτε τίποτα καινούργιο(κυριολεκτικά τεχνολογία δεκαετιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...