Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4.5 θα διαθέτει AMD Polaris GPU με 2304 stream processors


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τον δεκεμβρη εδωσα το ps3 και εκανα μεταβαση σε ps4 και θα μεινω.ας βγαλει οτι θελει.

ενταξει μαλακια θα κανει διοτι δεν μπορει εντος 3 ετων να σκαει νεο μηχανημα αλλα δικο της θεμα που δεν ασπαζομαι ουτε θα το χωσω παλι.

μια χαρα τραμπαλα παει το ps4.αν κανει το λαθος και δεν το υποστηριξει και βγαζει τιποτα εμετους τιτλους να σερνονται θα πληρωσει και το τιμημα αυτο. της αχαριστιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 250
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το θεμα ειναι να τρεχουν τα παιχνιδια με περισσοτερη λεπτομερια στα 60 fps γιατι αν ειναι να εχω 4κ με λιγα textures να το βρασω το 4Κ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξεκάθαρο πώς το υπάρχον ps4 αδυνατεί να αντεπεξέλθει πλήρως των απαιτήσεων του PlayStation vr για αυτό τον λόγο σπεύδουν σε αναβάθμιση. Είναι λογικό πώς χωρίς υπολογιστική ισχύ τα παιχνίδια vr θα ήταν πολύ αδύναμα σε γραφικά, με αποτέλεσμα η μάσκα της Sony να απογοητευε τους χρήστες. Η τακτική τους πάντως είναι λάθος σε επικοινωνιακο επίπεδο, αν ήθελαν να εμπλουτίσουν τις δυνατότητες του νr ας τοποθετούσαν συνεπεξεργαστες επιδόσεων και γραφικών ως add on στο υπάρχον σύστημα ps4 και να το αποκτούσαν αυτοί που πραγματικά χρειαζοντουσαν αυτές τις δυνατότητες. Τα πάντα όμως είναι στο βωμό του κέρδους και επειδή βλέπουν την δυναμική του virtual στο gaming σπεύδουν να κερδίσουν μερίδιο από μια πολλά υποσχόμενη νέα τεχνολογία. Η Sony με το vr πήγε να πλασαριστεί ως το προσιτό virtual reality system για όλους τους χρήστες. Αν χρειαστούν όμως 400 ευρώ για νέα κονσόλα και 400 ευρώ για την μάσκα και 100 ευρώ για virtual χειριστήρια και 80 ευρώ το κάθε παιχνίδι, τότε sorry αλλά με 500 ευρώ παραπάνω αναβαθμίζω το pc μου και αποκτώ τα oculus rift με full hd ανάλυση σε κάθε μάτι και πλήρη υποστήριξη από εκατοντάδες τίτλους. Σε βάθος χρόνου μάλιστα που το oculus θα μου μείνει θα αναβαθμίσω και το pc με πολύ λιγότερα χρήματα από όσα θα έδινα για να αναβαθμίσω το PlayStation vr που σίγουρα λόγω χαμηλών spec θα χρειαζόταν αναβάθμιση σε σύντομο χρονικό διάστημα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κόψατε πάνω που θα εκανα παραγγελία Ps4 . Να περιμένω το 4K ή να το παρω τι λέτε παιδες ;;

φιλε μου περιμενε να βγει το 4k να δεις την τιμη του 

Εξαλλου μολις βγει το 4k, το απλο ps4 θα πεσει αρκετα πειστευω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο στεναχωρο για εμενα ειναι οτι με εξαιρεση - ισως - το Witcher 3 εως τωρα δεν εχω ενθουσιαστει απο τα παιχνιδια αυτης της γενιας. Hd rereleases και παιχνιδια που θα μπορουσαν να τρεξουν και στην προηγουμενη γενια.. Περισσοτερο παιζω το backlog μου στα PS3/Xbox 360.. 

 

Αν γινει δε και αυτο τοτε σιγουρα μιλαμε για μια απο τις πιο σουπα γενεες κονσολων που εχει βγει ποτε.. :( Ενταξει οχι στο ιδιο επιπεδο με την γενια Jaguar, 3do, cd-i 32x αλλα κοντα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8gb. shared. για 4k gaming κυριοι δεν φτανουν τα 8gb για cpu-gpu-os. αρα πολυ πυθανο να ειναι ελαχιστα αυτα που θα παιζουν σε αυτην την αναλυση ή απλα θα εχουν textures απο 1080p.

 

τιμες στα παιχνιδια θελω να δω εγω περαν της κονσολας. να δουμε ποσο θα τα χτυπάνε για 4k

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...