Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4.5 θα διαθέτει AMD Polaris GPU με 2304 stream processors


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθετσε και αναλωνεστε και στεναχωριεστε για μια φημη! Μεχρι να ανακοινωθει επισημα και να κυκλοφορησει εχουμε χρονο μπροστα μας. 

Επισης καποιοι λενε οτι θα χρυσοπληρωνουν κονσολες καθε δυο χρονια. Χα Χα! Τα 700αρια που (ισως) δινετε καθε δυο χρονια για καινουργιο κινητο δεν μετρανε ε; 

Επισης καποιοι λενε οτι οι ανθρωποι της Sony ειναι απληστοι ( ;). Η Sony λοιπον και η καθε Sony ειναι κερδοσκοπικος οργανιμος και οχι φιλανθρωπικος, αρα ειναι λογικο να κοιταει το συμφερον της, σωστα;

Επισης δε μπορω να καταλαβω αυτη τη νοοτροπια, που πρεπει (οπωσδηποτε) να εχεις οτι τελευταιο εχει κυκλοφορησει. Σας κανει τη δουλεια για την οποια αγορασατε την κονσολα, τη δεδομενη χρονικη στιγμη που το κανατε και για τα λεφτα που διαθεσατε; Αν ναι, τοτε δεν υπαρχει λογος να γκρινιαζετε (θεωρω). Γιατι ειναι σχεδον σιγουρο οτι οσοι γκρινιαζουν οτι αγορασαν προσφατα ps4 (και δεν το ειχαν κανει πιο νωρις) περιμεναν να πεσει η τιμη για να το κανουν. ΑΡΑ δεν εχουν σκοπο να αγορασουν τη νεα κονσολα day one, αλλα θα περιμενουν να πεσει η τιμη (μετα απο 2 χρονια, αν κρινουμε απο το ps4). Οποτε εχετε στη διαθεση σας αλλα δυο χρονια τουλαχιστον απο την ημερομηνια κυκλοφοριας της νεας.

Εχω και γω ps4 (αυγουστος 2014) και πραγματικα δεν αισθανομαι οτι με κοροιδεψε καποιος ουτε ριχνω τις ευθυνες σε κανεναν. Τη νεα κονσολα θα σκεφτω να την αγορασω με βασικο κριτηριο να βγει σε slim και μετα για τα παραπανω specs. Γιατι για να μη γελιομαστε, πραγματικο 4Κ σε αυτο το μηχανακι δεν παιζεις!

Τι σχεση εχει ο λαος των κινητων με τον λαο των gamers? Ξερω και πολλα τυπακια που καθονται ολη μερα και ασχολουνται με τα μηχανακια τους, και τι καινουριες εξατμισεις να παρουν και οτι αλλο για πιο πολλα γκαζια και υππους και δεν συμαζευεται.. και ανα 2 χρονια κοιτανε να αλλαξουν παλι μηχανακη. Να τους φερω και γω αυτους στη συζητηση? Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ρε παιδια.. ελεος. Μιλαμε για gamers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 250
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

παιδιά το gameplay και του 360 είναι φανταστικό δεν έχουν επαφή με PC

 

το PC όσο τέλειο και να είναι δεν έχεις το gameplay , smoothness

More Jonah Jameson...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγει αυτό όντως τότε είναι λόγος αγοράς PlayStation.

Το 4 για όποιον είχε ένα μέτριο pc με μια gtx 660 και πανω δεν έλεγε και τιποτα

Έτσι όπως γίνει το PC Gaming, θες PC τέρας που να καίει ένα σορό ρεύμα για να έχεις παρόμοιες επιδόσεις με τις κονσόλες. Μας έχουν βρει και μας αρμέγουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα το βασικό είναι ότι ακόμα ζούμε σε εποχές dx10 - dx11

 
δεν υπάρχει μεγάλη διαφορα ανά 5 άτια στα γραφικά, όλοι δουλεύουν με παλιά έγινες 
 
ας φτιάξουν αυτά τα θεματa η εταιρίες πρώτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε σχέση με το ps4 φίλε μου η 750tι αποδίδε πολύ καλύτερα το Witcher 3 για παραδειγμα, το dirt rally, το shadow of Mordor και το battlefield. Ο αδερφός μου έχει ps4 και μου το έχει πει ο ίδιος που έχει δοκιμάσει περισσότερα παιχνίδια απο μένα κ στις 2 πλατφόρμες. Και όλα αυτά με σύστημα της πλάκας που το ανωτέρω κομμάτι είναι η 750ti και ολο μαζί δεν κάνει πανω απο 300 ευρω καινουριο.

 

Δεν είμαι εναντίων των κονσολων, ισα ίσα για άτομα που δεν έχουν χρόνο και όρεξη να ψαχτουν 10 λεπτά με drivers, specs κ.τ.λ. είναι ότι πρέπει μια κονσόλα. Εμένα τα exclusives του pc με προσελκουσαν πιο πολυ όταν έκανα την αλλαγή και συγκεκριμένα τα total war. Αντιθετα τα exclusives της Sony δεν με τραβούσαν πλέον, μονο το infamous άξιζε, άντε πες και το heavy rain, σαν ιδεα γιατί σαν εκτέλεση ήταν μαπα. Όποιος θέλει να πάρει μια underpowered κονσόλα για να παίζει μούφα tomb raider ( uncharted) και μούφα devil may cry ( god of war) δικαίωμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε σχέση με το ps4 φίλε μου η 750tι αποδίδε πολύ καλύτερα το Witcher 3 για παραδειγμα, το dirt rally, το shadow of Mordor και το battlefield. Ο αδερφός μου έχει ps4 και μου το έχει πει ο ίδιος που έχει δοκιμάσει περισσότερα παιχνίδια απο μένα κ στις 2 πλατφόρμες. Και όλα αυτά με σύστημα της πλάκας που το ανωτέρω κομμάτι είναι η 750ti και ολο μαζί δεν κάνει πανω απο 300 ευρω καινουριο.

 

Δεν είμαι εναντίων των κονσολων, ισα ίσα για άτομα που δεν έχουν χρόνο και όρεξη να ψαχτουν 10 λεπτά με drivers, specs κ.τ.λ. είναι ότι πρέπει μια κονσόλα. Εμένα τα exclusives του pc με προσελκουσαν πιο πολυ όταν έκανα την αλλαγή και συγκεκριμένα τα total war. Αντιθετα τα exclusives της Sony δεν με τραβούσαν πλέον, μονο το infamous άξιζε, άντε πες και το heavy rain, σαν ιδεα γιατί σαν εκτέλεση ήταν μαπα. Όποιος θέλει να πάρει μια underpowered κονσόλα για να παίζει μούφα tomb raider ( uncharted) και μούφα devil may cry ( god of war) δικαίωμα του.

 

με 300 euro synolika gia PC  πας salonika και για μπουγάτσα δεν παίζεις witcher - GTA 5 - battlefront - project cars e.t.c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωχ.

Μας βλεπω με steam μηχανακια του 400ευρω. Και πισι της συμφορας με λινουξ για καμια δουλεια.

 

Επειδη το αποφασησαν τα Golden Boys της καθε Microsoft και sony.

 

Παλια μυαλα, με παλιες ιδεες.

Τις ιδιες λαμακιες εκανε κι η Sega. Τωρα εμεινε ενα περιπτερο με το σημα sega.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη σου. 390 το είχα πάρει, prebuilt πριν 3,5 χρόνια απο πλαισιο. Μούφα επεξεργαστή και τροφοδοτικό, σχετικά καλές ram και απλό κουτί, χωρίς ssd και χωρίς κάρτα γραφικων τον πρωτο χρόνο αλλά με την onboard. Τότε δεν πολύήξερα, θα μπορούσα να είχα γλιτώσει τουλάχιστον 100 αν το είχα χτίσει ο ίδιος και έκανα καλύτερες επιλογες. Ενα χρόνο μετα πήρα κάρτα, την 750ti, περίπου 160 ευρω. Την πήρα για το shadow of mordor και το έπαιξα άψογα, όπως και το witcher 3 το περασμένο καλοκαίρι. Το hardware που είχα πάρει τότε απο πλαισιο, τώρα δεν αξίζει ούτε 100 ολο μαζί.

 

Τέλος πάντων έχεις σχηματίσει ήδη τη γνώμη σου για το θεμα, ότι και να σου πούμε δεν την αλλάζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει ο λαος των κινητων με τον λαο των gamers? Ξερω και πολλα τυπακια που καθονται ολη μερα και ασχολουνται με τα μηχανακια τους, και τι καινουριες εξατμισεις να παρουν και οτι αλλο για πιο πολλα γκαζια και υππους και δεν συμαζευεται.. και ανα 2 χρονια κοιτανε να αλλαξουν παλι μηχανακη. Να τους φερω και γω αυτους στη συζητηση? Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ρε παιδια.. ελεος. Μιλαμε για gamers

Θα σου εξηγησω αμεσως αγαπητε. Καταρχας να διευκρινισω πως δεν κρινω το αν ειναι καλο ή κακο να βγει καινουργια κονσολα (ακομα ειμαστε στις φημες εξαλλου). Και δεν πιστευω καν οτι μπορει να χαρακτηριστει ως καλο ή κακο, γιατι πολυ απλα ειναι αυτο που ειναι.

Για να σου απαντησω λοιπον στην ερωτηση σου, το θεωρω ανοητο να λες οτι "χρυσοπληρωνεις" μια κονσολα των 300κατι €, τη στιγμη που στο ιδιο χρονικο διαστημα δινεις τα διπλασια για κινητο (τους επιπλεον 2 πυρηνες και περισσοτερη RAM του οποιου κινητου κατα πασα πιθανοτητα δε χρειαζεσαι κιολας).

Και στο κατω κατω, αν θες να το γενικευσουμε λιγο, ανηκουν και τα δυο προιοντα στον κοσμο της τεχνολογιας. Με τις εξελιξεις που εχουμε τα τελευταια χρονια στο χωρο αυτο, καποια πραγματα που θεωρουσαμε στανταρ (οπως η 7-8 ετης ανανεωση των κονσολων) μπορει να μεταβληθουν.

Φιλικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αυτοι που θα νιωθουν ασχημα ειναι πολυ λιγοτεροι απο αυτοι που θα νιωθουν τελεια που θα μπορουν να παρουν το ps4 με λιγοτερα χρηματα. επισης δεν βρισκω τιποτα το παραξενο στην ειδηση. απο το πρωτο Playstation συνηθιζε να βγαζει 3 και 4 remakes της καθε κονσολας οποτε να αναμενετε και αλλη εκδοση του ps4 σε 2 χρονια. εμενα η παραπανω ισχυς μου ειναι εντελως αδιαφορη αφου τα καλυτερα παιχνιδια που εχουν βγει στο ps4 ειναι indie και remakes στο psn τα οποια μια χαρα θα ετρεχαν και με την ισχυ του ps3.

 

μια νεα κονσολα για εμενα σημαινει νεα παιχνιδια για 10 χρονια και οχι σωνει και καλα να κινουμαστε εστω στον ιδιο δρομο με τα pc, το ζησαμε για αρκετα χρονια αυτο και παντα νικουσε οποιος ειχε ποιοτητα αντι για φρου-φρου και αρωματα. και δεν ειναι να πεις οτι τα γραφικα του ps4 ειναι χαλια, ειναι απλα λιγο πισω, οποιος θελει κατι παραπανω ξερει που μπορει να στραφει.

 

 

το uncharted λιγο πολυ οι περισσοτεροι ειδαμε τι μπορει να προσφερει (και θα δουμε ακομα περισσοτερα σε μισο μηνα), απο εκει και περα ειναι θεμα των προγραμματιστων να φτανουν την κονσολα στα ακρα. μεχρι το 4k να γινει mainstream θα εχει βγει το PS5 οποτε το περισσοτερο θεμα γινεται για τα λιγα frames παραπανω που οι περισσοτεροι ισως να μην καταλαβουν ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το πρόβλημα το βασικό είναι ότι ακόμα ζούμε σε εποχές dx10 - dx11

 
δεν υπάρχει μεγάλη διαφορα ανά 5 άτια στα γραφικά, όλοι δουλεύουν με παλιά έγινες 
 
ας φτιάξουν αυτά τα θεματa η εταιρίες πρώτα

 

Tα μάτια μου....Βρε KINGLUCAS σταμάτα το τρολάρισμα. Έλα τώρα σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχίζω να λυπάμαι 


όλοι παίζεται σε παλιά engines  , παλιά γενιά, και χαίρεστε ακόμα που πήρατε την κάρτα τον 400 euro?

 
δεν έχουμε δει καν αληθινό dx 11 ούτε dx 12
 
κονσόλες παίζουν ακόμα dx 10- dx 11
 
τα χαλια μας τα maura έχουμε 
 
όσα παιδιά γεννιόνται ΤΩΡΑ έχουν μια ευκαιρία να δουν αληθινά γραφικά και δύναμη

http://www.develop-online.net/tools-and-tech/the-top-16-game-engines-for-2014/0192302

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...