Προς το περιεχόμενο

kali linux , τερματικο εντολη wifite


johnmegarythmos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εκτελεσα τα kali linux απο dvd και ανοιξα το τερματικο εδωσα την εντολη wifite οπως δειχνει εδω 

για να μπορεσω να δω εαν σπαει ο κωδικος του wifi στο wifi του σπιτιου μου και μου βγαζει μυνημα fail to accosiated και διπλα μια διευθυνση mac , μετα δοκιμασα με αλλη κεραια wifi εξωτερικη και παλι το ιδιο μυνημα μου βγαζει γιατι αυτο;  . το εχει δοκιμασει κανενας; . Ξεκαθαριζω  το κανω μονο για το δικο μου το wifi να δω ποσο ευκολα θα σπασει για να βρω και να βαλω εναν κωδικο πιο ισχυρο και δεν με ενδιαφερει να σπασω αλλου δικτυο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκαθαριζω  το κανω μονο για το δικο μου το wifi να δω ποσο ευκολα θα σπασει για να βρω και να βαλω εναν κωδικο πιο ισχυρο και δεν με ενδιαφερει να σπασω αλλου δικτυο.

 

Ναι αμεεεε.. βαλε ενα password με γραμματα/αριθμους/συμβολα ανω των π.χ. 6-8 και νασαι σιγουρος οτι δεν σπαει..τουλαχιστον εντος της δεκαετιας.

 

Υπαρχουν και online password generators ....

 

Ολα τα αλλα μας τα εχουν πει και αλλοι που την ειχαν πιο μεγαλη :)

 

ΕΔΙΤ : Στην τελικη βαλε mac ristrictions / hide ssid κλπ κλπ...μην μας πουλας φουμαρα μονο , ειναι μετα το Πασχα και ακομα δεν χωνεψαμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμεεεε.. βαλε ενα password με γραμματα/αριθμους/συμβολα ανω των π.χ. 6-8 και νασαι σιγουρος οτι δεν σπαει..τουλαχιστον εντος της δεκαετιας.

 

Υπαρχουν και online password generators ....

 

Ολα τα αλλα μας τα εχουν πει και αλλοι που την ειχαν πιο μεγαλη :)

 

ΕΔΙΤ : Στην τελικη βαλε mac ristrictions / hide ssid κλπ κλπ...μην μας πουλας φουμαρα μονο , ειναι μετα το Πασχα και ακομα δεν χωνεψαμε :)

Νομίζω το penetration testing είναι κάτι αρκετά ενδιαφέρον :-) και εγώ έχω μπει στη διαδικασία να τεστάρω το δικό μου δίκτυο και έμαθα αρκετά από αυτή....

 

 

 

Για να επανέλθουμε στο ζήτημα και επειδή ο @johnmegarythmos δεν ρώτησε το πώς να ελέγξει την ασφάλεια άλλα συγκεκριμένα ένα error μετά από λίγο γκουγκλαρισμα και ότι θυμάμαι από την εποχή του backtrack νομίζω μπορεί να σκάει λογω χαμηλου signal strength απο το AP(πηγαινε πιο κοντα στο router)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα το δοκιμασα με υπολογιστη διπλα στο ρουτερ με wifi usb και πιο μακρυα σε αλλα λαπτοπ αλλα τιποτα. 

το online password generators  τι ακριβως  ειναι; προγραμμα του backttrack ? αυτο θα με βοηθησει;

οσο  για το penetration testing  τι ακριβως ειναι; αφορα το backtrack ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε όλοι οι hackers να έχουν μαζευτεί στο insomnia...!  :devil:

χαχαχα mr robot 

Online password generators είναι σελίδες που παράγουν κωδικους με μορφές οι οποίες προσδιδουν κάποια ασφάλεια (είναι random passwords που εχουν συνηθως κεφαλαια μικρα αριθμους και συμβολα)

Γενικα το penetration testing ειναι διαδικασία/ες που τεσταρουν ένα δίκτυο για κενά ασφαλείας (το δικτυο μου είχε wep με wps δηλαδη σε λιγάκι θα τους ανοιγαμε την πόρτα να μπαινουν ελεύθερα σπιτι). Το backtrack και συνεπως το kali linux είναι εκδόσεις που δίνουν εργαλεία για αυτό ακριβώς, το penetration tetsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...