Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πρωτεινη;


sokratis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε μιλαμε για υπερβολες τετοιου ειδους αναφερομα σε 1 scoop την ημερα μετα απο προπονηση μονο

καλά κ το 1 σκοπ μη το παίρνεις έτσι άντε άντε , ξέρεις τι είναι ένα σκόπ ? αν έχει 21γρ πρωτεΐνη χ 22 μέρες πχ το μήνα αν πηγαίνεις 5 μέρες την εβδομάδα =  462γρ μυς το μήνα χ 12 μήνες = 5.544kg μυς το χρόνο μόνο απο αυτή α! κ είναι κ καθαρή οπότε είναι καθαρά

 

και πάμε τώρα στα 5 χρόνια 27,7kg μυς !!!!!!

 

Φαντάσου 2 σκόπ τη μέρα σε 5 χρόνια 55,4kg μυς! 

 

Απλά αν δεις οτι τουμπανιάζεις απότομα βάλτη ανα δεύτερη μέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κ το 1 σκοπ μη το παίρνεις έτσι άντε άντε , ξέρεις τι είναι ένα σκόπ ? αν έχει 21γρ πρωτεΐνη χ 22 μέρες πχ το μήνα αν πηγαίνεις 5 μέρες την εβδομάδα =  462γρ μυς το μήνα χ 12 μήνες = 5.544kg μυς το χρόνο μόνο απο αυτή α! κ είναι κ καθαρή οπότε είναι καθαρά

 

και πάμε τώρα στα 5 χρόνια 27,7kg μυς !!!!!!

 

Φαντάσου 2 σκόπ τη μέρα σε 5 χρόνια 55,4kg μυς! 

 

Απλά αν δεις οτι τουμπανιάζεις απότομα βάλτη ανα δεύτερη μέρα 

 

Μακάρι να γινόταν όλη η whey που τρώμε μυς.Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να γινόταν όλη η whey που τρώμε μυς.Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

για πες μου πως είναι μπας κ βάλω κανα μυ γιατι είμαι σαν κοριτσάκι  :cry: 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μου πως είναι μπας κ βάλω κανα μυ γιατι είμαι σαν κοριτσάκι  :cry: 

 

Και γω μια απ τα ιδια , με ενδιαφερει να μάθω μπας και βάλω κανα μυ !

 

 

Για να μιλήσουμε σοβαρά , ts

έτσι έγινα με σκληρή προπόνηση, με πολύ καλή διατροφή και με υπομονή!

με ενδιέφερε να έχω ένα όμορφο γυμνασμένο και υγιές σώμα και όχι να γίνω σβαρτενεκερ κ ότι κατάφερα το κατάφερα μόνο με πρωτεΐνη, κρεάτινη δοκίμασα μετά από πάρα πολλά χρόνια προπόνησης (τι κοροιδαρα που ήμουν ε)

το λοιπόν, μην αρχίζεις από τώρα να σκέφτεσαι τα συμπληρώματα , γιατί αν πάρεις από τώρα που ουσιαστικά είσαι εντελώς αγύμναστος το σώμα σου και δεν έχει καμία απολύτως υποδομή το ''ελα μωρε λίγη κρεάτινη για τον όγκο' αύριο αυτός ο βλάκας που στο πρότεινε θα σου δώσει κ μια ένεση στο κωλαράκι έτσι για λιγο ακόμη περισσότερο όγκο!

προπονήσου, φάε καλα και ολα θα έρθουν μονά τους, ειναι πολύ νωρίς ακόμη για να έχεις στο μυαλό σου τα συμπληρώματα, γυμναστική κάνουμε για να αποκτήσουμε υγεία όχι χάσουμε και αυτήν που ήδη έχουμε  !

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κ το 1 σκοπ μη το παίρνεις έτσι άντε άντε , ξέρεις τι είναι ένα σκόπ ? αν έχει 21γρ πρωτεΐνη χ 22 μέρες πχ το μήνα αν πηγαίνεις 5 μέρες την εβδομάδα =  462γρ μυς το μήνα χ 12 μήνες = 5.544kg μυς το χρόνο μόνο απο αυτή α! κ είναι κ καθαρή οπότε είναι καθαρά

και πάμε τώρα στα 5 χρόνια 27,7kg μυς !!!!!!

Φαντάσου 2 σκόπ τη μέρα σε 5 χρόνια 55,4kg μυς! 

Απλά αν δεις οτι τουμπανιάζεις απότομα βάλτη ανα δεύτερη μέρα

 

Χαχαχα!!

Ρε μλκ Vapir μην τον τρολάρεις έτσι χοντρά !! Άρχισε να το παλεύει το παιδί. Βοήθα τον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!

Ρε μλκ Vapir μην τον τρολάρεις έτσι χοντρά !! Άρχισε να το παλεύει το παιδί. Βοήθα τον...

βοήθησα, ολόκληρη ζωγραφιά έβαλα και του εξήγησα πως αυτό το κομματάκι κρέας είναι  2 σκουπ whey 

αυτός θέλει να πίνει 1 τη μέρα , άρα εκείνο το κομματάκι στη μέση 

απο εκει κ πέρα ότι άλλο λέμε είναι για να το λέμε , συμπληρώματα κ κόντρα συμπληρώματα για να συμπληρώσουν κάτι που μπάζει απο παντού , σου λέει ο άλλος είδα διαφορά με την πρωτείνη , φυσικά κ είδες ρε φίλε αφου πριν δεν έτρωγες αρκετό φαγητό 

 

και να πω οτι χρειαζόντουσαν τίποτα ποσότητες φαγητό όλοι αυτοί να πω πάει στο καλό 

 

πάντως η ακρότητα είναι ένα καλό τεστ για να δεις που βρίσκεται ο άλλος 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μου πως είναι μπας κ βάλω κανα μυ γιατι είμαι σαν κοριτσάκι  :cry: 

 

Ξέρω οτι ξέρεις πως είναι,ξέρω οτι τρολάρεις κιόλας αλλά θα απαντήσω για κάποιον που δεν ξέρει.

 

Το τι επίδραση θα έχει στο σώμα το 1 scoop εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

Όπως κυρίως

πόση συνολική πρωτεΐνη παίρνει το άτομο,

το θερμιδικό ισοζύγιο του,

πόσο σκληρά και πόσο σωστά γυμνάζεται,

αλλά και άλλους παράγοντες που επηρεάζουν μεν αλλά λιγότερο

όπως 

πόσες ώρες κοιμάται,

πόσο νερό πίνει,

τι μακροθρεπτικά τρώει(πρωτ,υδατ,λίπη)

και επίσης σίγουρα υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που μου διαφεύγουν τώρα.

 

Οπότε μη μου μετατρέπεις μπακαλίστικα τη whey σε μυικά κιλά.

Εγώ πχ έτρωγα 30γ whey και δεν έπαιρνα γραμμάριο γιατί δεν είχα τις θερμίδες που χρειαζόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what if i told u οι περισσότεροι που παίρνουν συμπληρώματα σκέφτονται έτσι ακριβώς μπακαλίστικα , εδώ έρχονται πρώτη μέρα γυμναστήριο και σου λένε τι αποτέλεσμα να περιμένω σε 2 μήνες , πόσο θα μου πάρει να γίνω σαν αυτόν (δείχνουν κάποιον πολύ καλό π κάνει προπόνηση) , το έχουν σίγουρο οτι θα γίνουν απλά δεν ξέρουν πότε , είναι που τους πιέζει κ ο χρόνος !1  :-D
--------------------------------------------------------------
OP αμα θες να πάρεις whey πάρε , όγκου μη πάρεις, τζάμπα ζάχαρες θα τρως , αλλα τα συμπληρώματα δες τα σαν αυτό που είναι ,φαγητό και μην στηρίζεσαι και πολύ σε αυτά , φτιάξε το θέμα της διατροφής κ της προπόνησης σου να δεις αποτέλεσμα κ αμα θες να πάρεις συμπλήρωμα πάρε σαν extra , κανένα συμπλήρωμα δεν θα σου φτιάξει σώμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what if i told u οι περισσότεροι που παίρνουν συμπληρώματα σκέφτονται έτσι ακριβώς μπακαλίστικα , εδώ έρχονται πρώτη μέρα γυμναστήριο και σου λένε τι αποτέλεσμα να περιμένω σε 2 μήνες , πόσο θα μου πάρει να γίνω σαν αυτόν (δείχνουν κάποιον πολύ καλό π κάνει προπόνηση) , το έχουν σίγουρο οτι θα γίνουν απλά δεν ξέρουν πότε , είναι που τους πιέζει κ ο χρόνος !1  :-D

Η πλάκα είναι οτι σχεδόν σε πίστεψα και έκατσα και απάντησα σοβαρά...  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι οτι σχεδόν σε πίστεψα και έκατσα και απάντησα σοβαρά...  :X

 

που να δεις real life πόσο πιστευτός γίνομαι , με έχει γλυτώσει απο πολύ άσχημες καταστάσεις στο παρελθόν   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...