Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Σύντομα η εμφάνιση των ειδοποιήσεων ενός Android smartphone, στο PC σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι κινήσεις που κάνει η ms τον τελευταίο καιρό είναι "δούρειος ίππος" για να χωθεί στην αγορά που έχασε.

 

Αν πάνε καλά και οι devs όντως μπορέσουν να φτιάχνουν μέσα απο win10 apps, απο 1 source για όλες τις πλατφόρμες, χωρίς προβλήματα, τότε θα μπορέσει στο μέλλον -δίνοντας αποκλειστικά features στα κινητά της- να κερδίσει ενα κομμάτι της αγοράς.

 

Είναι κινητάρες και το λειτουργικό τους φοβερό, μόνο στα apps υστερεί, αλλά μετά την εξαγορά και δωρεάν διάθεση visual studio + xamarin, ΑΝ υποστηριχθεί σωστά απο την ίδια, θα μπορέσει να αντιστρέψει το κλίμα.

 

p.s. άντε να φτιάξει και το κωλοsync του Onedrive να δούμε επιτέλους ενα σωστό 3ο παίχτη στα ενοποιημένα computing οικοσυστήματα που έχουμε (οι καταναλωτές) αποκλειστεί στους 2 (apple, google).

 

Το ΟS πως ακριβως ειναι φοβερο, μονο εσεις ξερετε.

 

Εγω ειχα 930 περυσι, απαραδεκτο τοτε με βασικα προβληματα.

Τωρα εχω ενα 640, καλυτερη εχει γινει η κατασταση αλλα μου θυμιζει το πρωτο android που ειχα παρει το 2010. Αν ξεκινησω, θα αναφερω 500 πραματα που δεν εχω ή ειναι υποδεεστερα απο το android.

Και αφηνω τλεειως απ'εξω τις εφαρμογες.

 

Οσο για το onedrive, θελω να το συμπαθησω και αυτο αλλα δεν.

Στο google photos/drive ειναι λες και εχω τις φωτο στο σκληρο μου και στο onedrive εχεις τεραστια αναμονη και περιμενεις να φορτωσουν τα πραγματα.

 

H μεγαλη χαζομαρα της Microsoft ειναι που δεν εκανε fork το android.

 

Θα ειχε ετοιμο OS χωρις να αγχωνεται για τιποτα και θα επικεντρωνοταν στα services της. Οτι εκανε η Αμαζον και η Xiaomi δηλαδη. Ειχε και το Nokia brand;

Θα εκανε παταγο.

 

Tωρα;

 

Εβγαλε τα WP8 το 2012, τα 8.1 το 2014 και τελη 2015 τα (ανετοιμα) WM10.

 

Τους πηρε 4 χρονια να πανε απο τα 8 στα 10 και το OS τους ειναι ακομα αιωνες πισω!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναξει υπάρχουν κάποιες ελειψεις ..για κάποιους αλλα σαν λειτουργικό κορυφή...το android έχει γίνει κουραστικό,όσο για τα IOX ακόμα bugs life..☺ .WINDOWS MOBILE 10 640XL τα σπάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μπορεί στον μικρόκοσμο να μην εδραιώνεται η microsoft, αλλά στα desktop/laptop κεντάει κανονικά και δεν την πλησιάζει τίποτε προς το παρόν...τα windows 10 είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έρχεται στο μυαλό το σχετικό meme αλλά βαριέμαι να ανεβάσω εικόνα...

Μόνο εγώ λοιπόν θεωρώ το pc και το κινητό μου διαφορετικές συσκευές και δεν θέλω να μπλέκεται η μία με την άλλη? Δίπλα το έχω το κινητό μου, αν θέλω να δώ τις ειδοποιήσεις που το αφορούν θα το χρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...