Προς το περιεχόμενο

FDR-X1000V/X1000VR εχει καταφερει να την συνδέσει κανεις με το remote?


ZELDA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά σήμερα μου έφτασε η action cam ή FDR-X1000V/X1000VR που πάει πακέτο με το τηλεχειριστήριο , στις οδηγίες δεν γράφει ξεκάθαρα πως ρυθμίζω το remote μεσω wifi με την κάμερα , επίσης το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει στο youtube αλλα παραπλήσια που εχουν λίγο διαφορετικό μενού οπότε δεν κατάφερα κάτι . Με το που ανοιξα το κουτί καταφερα να συνδεθώ  2 φορές μετά απο ψάξιμο όμως πλεον δεν μπορώ και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, το support της sony ειναι κλειστό αυτην την ώρα και ελπίζω να βρώ κανεναν γνώστη για να μην περιμένω μέχρι αυριο.. Επίσης εχω ενα αυτοκόλητο με στοιχεία του ssid αλλα και πάλι δεν αναγράφει που πρεπει να το εισάγω, και αν ναι τότε πως συνδεθηκε χωρίς αυτό την πρώτη φορά ?

 

Στο manual γράφει τα εξής και μόνο σχετικά με το remote της sony

  • Ενεργοποιήστε το Τηλεχειριστήριο Live view (για λεπτομέριες σχετικα με τον χειρισμό ανατρέξτε στον οδηγό βοηθείαςτου τηλεχειριστηρίου ) ΑΓΝΩΣΤΟ!  δεν βρηκα τίποτα ουτε στο official αλλα ουτε και στο youtube για την συγκεκριμένη κάμερα
  • Πατήστε το κουμπί Next /prev και επιλεξτε setup>confg>wifi on  ( αυτό το εχω κάνει)
  • Επιλέξτε το ssid της κάμερας( προσαρτημένο σε αυτό το ενχειριδιο (ΑΓΝΩΣΤΟ.. ) μαλλον θα είμαι τυφλός..
  • Οταν εμφανιστεί το ΑCPT στην κάμερα πατήστε Enter.

Γνωρίζει κανείς κάτι ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...