Προς το περιεχόμενο

Τώρα μπορείτε να τρέχετε το Bash shell και Ubuntu Linux binaries εγγενώς στα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η εταιρεία, της οποίας ο CEO πριν από μερικά χρόνια, Steve Ballmer, χαρακτήρισε το Linux καρκίνο, ολοένα και περισσότερο αγκαλιάζει το ανοιχτού κώδικα λειτουργικό σύστημα, και εύλογα προκαλεί ανησυχία και υποψίες στην άλλη πλευρά.

Τις ξέρουμε αυτές τις αγκαλιές της Μ$.

 

παπ...ριες

 

Αν αγαπαει οσο λεει το λινουξ η μικροσοφτ καλα θα κανει να αναβαθμισει επιτελους τον client του skype. Εχουμε μεινει στο 4.3 απο το 2014 και μας εχει γραμμενους. Επισης αν οντως θελει να πιστεψουμε οτι αρχιζει να αλλαζει σαν εταιρια καλο θα ηταν να δωσει την επιλογη στους χρηστες να εχουν το office και στο λινουξ. Δηλαδη καταφερε να το κανει στο android αλλα δυσκολευεται στο λινουξ; Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια

Όσων αφορά το Skype, χρησιμοποίησε καλύτερα το Discord το οποίο είναι πολύ καλύτερο και μέσα στον Απρίλιο θα προσθέσει και group chat(χωρίς ανάγκη για server δηλαδή) αλλά και video call/screen sharing. Επίσης έχει client για Linux που είναι όμως alpha ακόμα.

 

Όσων αφορά το Office, το LibreOffice δεν σου κάνει; γιατί θες να μπλέξεις με Μ$ Office τη στιγμή που μπορείς να έχεις 100% δωρεάν και ανοιχτού κώδικα σουίτα για γραφείο, που είναι εξίσου καλή και συμβατή με το Μ$ Office;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τις ξέρουμε αυτές τις αγκαλιές της Μ$.

 

Όσων αφορά το Skype, χρησιμοποίησε καλύτερα το Discord το οποίο είναι πολύ καλύτερο και μέσα στον Απρίλιο θα προσθέσει και group chat(χωρίς ανάγκη για server δηλαδή) αλλά και video call/screen sharing. Επίσης έχει client για Linux που είναι όμως alpha ακόμα.

 

Όσων αφορά το Office, το LibreOffice δεν σου κάνει; γιατί θες να μπλέξεις με Μ$ Office τη στιγμή που μπορείς να έχεις 100% δωρεάν και ανοιχτού κώδικα σουίτα για γραφείο, που είναι εξίσου καλή και συμβατή με το Μ$ Office;

 

Το discord δειχνει ωραιο! Θα το δοκιμασω σε ευχαριστω!

 

Εγω προσωπικα δεν χρησιμοποιω το microsoft office αν και εκανα το λαθος το 2014 να το αγορασω (home and business 2013 attach key) κριμα τα 200 και κατι ευρω. Το libreoffice ειναι μια χαρα, διαβασε καποια  docx που ειχα χωρις να αλλαξει το φορματ και ειμαι μια χαρα.

 

Απλα το skype το χρησιμοποιει 100εκ κοσμος. ΕΙναι γνωστο και ευκολο για πολλους. Γιατι αφηνει χωρις λογο την κοινοτητα του λινουξ απ' εξω; Ζηταει απο την canonical να μεταφερει το bash natively στα windows 10 αλλα να σκεφτει και λιγο την κοινοτητα του λινουξ μπα....

 

Διαβασα πριν λιγα λεπτα εδω οτι δουλευει πυρετωδως να βγαλει την νεα εκδοση του skype για windows με την οποια ο χρηστης θα εχει τη δυνατοτητα να συνομιλει με bots... Πολυ δυσκολο να εβγαζε μια νεα εκδοση του client και σε λινουξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα το skype το χρησιμοποιει 100εκ κοσμος. ΕΙναι γνωστο και ευκολο για πολλους. Γιατι αφηνει χωρις λογο την κοινοτητα του λινουξ απ' εξω; Ζηταει απο την canonical να μεταφερει το bash natively στα windows 10 αλλα να σκεφτει και λιγο την κοινοτητα του λινουξ μπα....

 

Διαβασα πριν λιγα λεπτα εδω οτι δουλευει πυρετωδως να βγαλει την νεα εκδοση του skype για windows με την οποια ο χρηστης θα εχει τη δυνατοτητα να συνομιλει με bots... Πολυ δυσκολο να εβγαζε μια νεα εκδοση του client και σε λινουξ.

 

Κοίταξε να δεις, όπως είπε πολύ σωστά ένας καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο, δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω. Γιατί να διευκολύνουν τους χρήστες Windows να γυρίσουν σε Linux;

 

Απ' ότι βλέπεις θέλουν να πετύχουν το ανάποδο. "Από δω και στο εξής τα Windows θα έχουν και δυνατότητες Linux οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις Linux πλέον παρά μόνο Windows" λέει η συγκεκριμένη είδηση από τη Μ$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι η M$ σχεδιάζει να βγάλει μερικά δις$ ακόμα, και κυρίως να εξασφαλίσει τη θέση της έναντι στον ανταγωνισμό... Ούτε θέλει, ούτε σκοπεύει να αγκαλιάσει φιλικά την κοινότητα του Linux. Με την Canonical κάνει deal και προσπαθεί να διευρύνει την αγορά της...

 

Το πρόβλημα για το Linux είναι ότι αυτοί που το εμπορεύονται (Canonical, Red Hat κλπ) έχουν προσανατολίσει ένα εξαιρετικό λογισμικό μόνο στην αγορά των servers. Η κοινότητα δεν θα μπορούσε ποτέ να επιβάλλει το linux ως εναλλακτικό desktop....

 

Τέλος σε σχέση με τις εφαρμογές, είναι βλακεία να περιμένεις να φτιάξει η M$ λογισμικό για Linux. Δεν θέλει να διαθέσει πόρους και φράγκα γιατί απλά η σημερινή αγορά του linux είναι απειροελάχιστη. Είναι επίσης βλακεία να περιμένες ότι θα προσθέσει στη φαρέτρα του open source λογισμικού το υπερπλεονέκτημα του office. Γιατί το office σημαίνει παραγωγικότητα που δεν έχει το libre. Δεν είναι 100% συμβατό, δεν έχει εναλλακτική για το outlook... και για να προλάβω την κλασσική ατάκα "ποιός χρησιμοποιεί outlook" θα απαντήσω ότι το 99% των γραμματέων... που απλά ΔΕΝ μπορείς να εκπαιδεύσεις.

 

Τέλος τη μικρότερη ευθύνη την έχει η κοινότητα -έχει όμως κάποια- γιατί ένα εξαιρετικό (το ξαναλέω) λειτουργικό το έχει θάψει ως λειτουργικό για μια κάστα gurus και μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Κοίταξε να δεις, όπως είπε πολύ σωστά ένας καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο, δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω. Γιατί να διευκολύνουν τους χρήστες Windows να γυρίσουν σε Linux;

 

Απ' ότι βλέπεις θέλουν να πετύχουν το ανάποδο. "Από δω και στο εξής τα Windows  θα έχουν και δυνατότητες Linux οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις Linux πλέον παρά μόνο Windows" λέει η συγκεκριμένη είδηση από τη Μ$.

 

Αυτο που θελουν να πετυχουν ειναι να γυρισει ολος ο κοσμος στα windows. Απλα για να τον ελεγχουν. Για να ξερουν τι κανεις απο το πιο μικρο μεχρι το πιο μεγαλο. Σου προσφερει τα παντα με ανταλλαγμα την ελευθερια σου. Εβγαλε τα 10 ημουν απο τους πρωτους που τα εγκατεστησα στην Αγγλια και ηταν και το τελευταιο λειτουργικο που χρησιμοποιησα απο αυτη. Απο παλια ηταν γνωστη για τις που@τιες να θυμησω τα windows nt4 με sp5; _NSAKEY σας λεει κατι; Σιγουρα σας λεει :) 

 

Εγω προσωπικα χαρη τους εκανα να εχω εγκατεστημενο το skype στο λειτουργικο που χρησιμοποιω. Για ποιο λογο να εχει τη δυνατοτητα (ειμαι σιγουρος οτι δεν ασχολουνται με εμενα) να ακουσουν το τι λες ή τι αρχεια ανταλλασω με τα ατομα που εχω στα contacts μου; 

 

Παει λοιπον μακρια η κουβεντα... Για ποιο λογο αραγε θα βγαλει οπως ειπε SQL server στο linux, ολοκληρο τερας που τρεχει χρονια στα windows ξαφνικα να βγει για αλλη πλατφορμα η οποια εχει απειρα καλυτερα προιοντα σε βασεις δεδομενων; Μηπως θελει να εχει τη δυνατοτητα προσβασης σε δεδομενα εταιρειων να δωσει δηλαδη ενα προϊον με backdoor και να εξυπηρετησει τους δικους της σκοπους;

 

Ναι καλα καταλαβες, δεν εχω καμια εμπιστοσυνη πλεον σε αυτους... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Νομίζω αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι η M$ σχεδιάζει να βγάλει μερικά δις$ ακόμα, και κυρίως να εξασφαλίσει τη θέση της έναντι στον ανταγωνισμό... Ούτε θέλει, ούτε σκοπεύει να αγκαλιάσει φιλικά την κοινότητα του Linux. Με την Canonical κάνει deal και προσπαθεί να διευρύνει την αγορά της...

 

Το πρόβλημα για το Linux είναι ότι αυτοί που το εμπορεύονται (Canonical, Red Hat κλπ) έχουν προσανατολίσει ένα εξαιρετικό λογισμικό μόνο στην αγορά των servers. Η κοινότητα δεν θα μπορούσε ποτέ να επιβάλλει το linux ως εναλλακτικό desktop....

 

Τέλος σε σχέση με τις εφαρμογές, είναι βλακεία να περιμένεις να φτιάξει η M$ λογισμικό για Linux. Δεν θέλει να διαθέσει πόρους και φράγκα γιατί απλά η σημερινή αγορά του linux είναι απειροελάχιστη. Είναι επίσης βλακεία να περιμένες ότι θα προσθέσει στη φαρέτρα του open source λογισμικού το υπερπλεονέκτημα του office. Γιατί το office σημαίνει παραγωγικότητα που δεν έχει το libre. Δεν είναι 100% συμβατό, δεν έχει εναλλακτική για το outlook... και για να προλάβω την κλασσική ατάκα "ποιός χρησιμοποιεί outlook" θα απαντήσω ότι το 99% των γραμματέων... που απλά ΔΕΝ μπορείς να εκπαιδεύσεις.

 

Τέλος τη μικρότερη ευθύνη την έχει η κοινότητα -έχει όμως κάποια- γιατί ένα εξαιρετικό (το ξαναλέω) λειτουργικό το έχει θάψει ως λειτουργικό για μια κάστα gurus και μόνο...

 

Επισης ειναι βλακεια να νομιζεις οτι χρησιμοποιωντας το office δεν ελεγχεσαι απο την μικροσοφτ. Ειναι τυχαιο οτι η εκδοση 2013 και μετα προσφερει integration με το onedrive; Ειναι τυχαιο οτι αν με νεο υπολογιστη παρεις το office σαν attach key (μονο το κλειδι) πρεπει για να το χρησιμοποιησεις να το κανεις associate με ενα microsoft live account;

 

Ειναι τυχαιο οτι τα window 8,8.1,10 λειτουργουν καταπληκτικα αν κανεις login στο λειτουργικο με microsoft live account; Ναι εχει και το local... και πες οτι το κανεις ετσι... θα προσπαθησει με τον εναν η αλλο τροπο να σε κανει να χρησιμοποιησεις το live account σου πχ σου βγαζει την παναγια να χρησιμοποιησεις το ms store με local account.

 

Βαρεθηκα δεν συνεχιζω τη συζητηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παει λοιπον μακρια η κουβεντα... Για ποιο λογο αραγε θα βγαλει οπως ειπε SQL server στο linux, ολοκληρο τερας που τρεχει χρονια στα windows ξαφνικα να βγει για αλλη πλατφορμα η οποια εχει απειρα καλυτερα προιοντα σε βασεις δεδομενων; Μηπως θελει να εχει τη δυνατοτητα προσβασης σε δεδομενα εταιρειων να δωσει δηλαδη ενα προϊον με backdoor και να εξυπηρετησει τους δικους της σκοπους;

 

Ναι καλα καταλαβες, δεν εχω καμια εμπιστοσυνη πλεον σε αυτους... 

 

O SQL Server ειναι πολυ καλο προιον και αρκετος κοσμος θα ενδιαφερθει να το χρησιμοποιησει σε linux.

Τα απειρα καλυτερα προιοντα που λες ποια ειναι, εκτος και αν εννοεις τις ελευθερες βασεις που υπαρχουν. Μπορει να καλυπτουν πολλους για πολλες περιπτωσεις αλλα σιγουρα δεν θα ειναι η καλυτερη επιλογη παντα.

Υπαρχει και η Oracle βεβαια που εχει δυνατη παρουσια σε linux αλλα ειναι ακριβη.

 

Ας μην παμε στα παρανοικα ενδεχομενα με τα backdoors κλπ. Μερικες φορες η microsoft μπορει να εξυπηρετησει τα συμφεροντα της και χωρις να χρειαζεται να κανει κατι κρυφο η παρανομο.

 

Ειναι τυχαιο οτι τα window 8,8.1,10 λειτουργουν καταπληκτικα αν κανεις login στο λειτουργικο με microsoft live account; Ναι εχει και το local... και πες οτι το κανεις ετσι... θα προσπαθησει με τον εναν η αλλο τροπο να σε κανει να χρησιμοποιησεις το live account σου πχ σου βγαζει την παναγια να χρησιμοποιησεις το ms store με local account.

 

 

To ιδιο καταπληκτικα αν οχι ακομα περισσοτερο λειτουργουν με το local account. Ναι, ο βιαστικος απειρος χρηστης που επιλεγει τα defaults παντα θα τη χασει την επιλογη, αλλα εδω που τα λεμε δεν θα καταλαβει και τη διαφορα.

MS Store... α ναι ειναι απο τα πραγματα που αφαιρω μηχανικα πλεον απο καθε νεα εγκατασταση... γι αυτο δε μου βγαζει την παναγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alani13 έχω μείνει ice cream έτσι

Δλδ you mean οτι ειναι το same να τρέχεις web apps και native apps;

Νομίζω otherwise.

Όχι native apps > web all the time.

 

Στη παρούσα φάση όμως πχ. στην εταιρία που εργάζομαι έχει βγεί η ανάγκη να κάνουμε native app σε webapp για να ρίξουμε κόστος maintenance... και να παίρνουν οι clients τα update στην ώρα τους χωρίς πολλά πολλά.

 

Και δε μιλάω για μικρή εφαρμογή αλλά για εφαρμογή με πάνω από 200 submenus.

Alani λες βλακειες.

 

Αν ειχες δοκιμασει πρωτα το skype web app θα εβλεπες οτι απο firefox,opera κλπ κλπ οταν πας να κανεις μια κληση σου γραφει το εξης "audio and video calls are not supported in your os". Το web app χρειαζεται ενα add on το οποιο τρεχει μια χαρα στα windows. Ετρεχε και στο λινουξ οταν ξεκινησε περυσι το καλοκαιρι, αλλα ξαφνικα η μικροσοφτ καταλαβε οτι το λειτουργικο αυτο ειναι τοσο "κατωτερο" που επρεπε να το ξεφτιλησει με αυτο τον τροπο... Ναι ειμαι η μικροσοφτ και γ@μ@ω... βαλε λοιπον στον πατο σου το skype

 

Οσο για το οτι εισαι developer σε java που αναφερεις και χρησιμοποιεις ubuntu κανε το τεστ που σου ειπα , κανε login απο τον browser σου και ελα να τα ξαναπουμε

 

Οκ, το δοκίμασα και έχεις δίκιο... δεν είχα δοκιμάσει το skype στη δουλειά στο ubuntu μιας και χρησιμοποιούμε ενδοεταιρικό jabber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα για το Linux είναι ότι αυτοί που το εμπορεύονται (Canonical, Red Hat κλπ) έχουν προσανατολίσει ένα εξαιρετικό λογισμικό μόνο στην αγορά των servers. Η κοινότητα δεν θα μπορούσε ποτέ να επιβάλλει το linux ως εναλλακτικό desktop....

Πολυ απαισιοδοξα τα βλεπεις. Η Red Hat εχει το Fedora με το οποιο ασχολειται πολυς κοσμος και ειναι μια χαρα desktop,οπως επισης εχει τα διαφορα spins που ειναι τροποπoιησεις και παραμετροποιησεις για πιο συγκεκριμενα ενδιαφεροντα ενος desktop χρηστη οπως to gaming  και εχει και σχετικο spin. Με τον ερχομο της Valve μεσω Steam στο linux  και ακολουθουν και αλλες εταιριες, προσωπικα πιστευω οτι ειμαστε σε μια πολυ θετικη εξελιξη που δινει δικαιωμα για αισιοδοξια.

 

Η Canonical ,μπορει να εχει κανει λαθη,αλλα απο τοτε που ιδρυθηκε,εχει βοηθησει να γινουν σημαντικοτατες αλλαγες υπερ του linux και εχουν αυξηθει πολυ οι χρηστες του. Κυριως απο τις νεοτερες γενιες βεβαια, αλλα παντα απο εκει γινονται οι αλλαγες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O SQL Server ειναι πολυ καλο προιον και αρκετος κοσμος θα ενδιαφερθει να το χρησιμοποιησει σε linux.

Τα απειρα καλυτερα προιοντα που λες ποια ειναι, εκτος και αν εννοεις τις ελευθερες βασεις που υπαρχουν. Μπορει να καλυπτουν πολλους για πολλες περιπτωσεις αλλα σιγουρα δεν θα ειναι η καλυτερη επιλογη παντα.

Υπαρχει και η Oracle βεβαια που εχει δυνατη παρουσια σε linux αλλα ειναι ακριβη.

 

Ας μην παμε στα παρανοικα ενδεχομενα με τα backdoors κλπ. Μερικες φορες η microsoft μπορει να εξυπηρετησει τα συμφεροντα της και χωρις να χρειαζεται να κανει κατι κρυφο η παρανομο.

 

To ιδιο καταπληκτικα αν οχι ακομα περισσοτερο λειτουργουν με το local account. Ναι, ο βιαστικος απειρος χρηστης που επιλεγει τα defaults παντα θα τη χασει την επιλογη, αλλα εδω που τα λεμε δεν θα καταλαβει και τη διαφορα.

MS Store... α ναι ειναι απο τα πραγματα που αφαιρω μηχανικα πλεον απο καθε νεα εγκατασταση... γι αυτο δε μου βγαζει την παναγια.

 

Η μαλακ*α παει συννεφο... Θελεις να κατσω να σου απαντησω τωρα σε ολες τις αηδιες που γραφεις? Ψαξε λιγο στο ιντερνετ βαριεμαι να καθομαι να στα δινω ολα στο χερι. Δηλαδη οταν βουηξε το ιντερνετ για τα windows 10 που εχουν build in μεχρι και keylogger ταχα μου οτι ετσι κανουν improve το handwriting αυτα δεν ειναι spyware ? Και να ηταν μονο αυτο... Που ειναι η ιδιοτικοτητα σου? Που ειναι η ελευθερια ωστε να χρησιμοποιεις το λειτουργικο οπως εσυ θελεις και οχι οπως θελει αυτο? Οταν πηγες και αγορασες τον υπολογιστη σου ηρθε η μικροσοφτ να σου δωσει discount επειδη ηταν εγκατεστημενα τα windows οπου ετσι και αλλιως θα σε κατασκοπευει?

 

Οσο για το βιαστικο χρηστη που λες ελπιζω να μην εννοεις εμενα προσωπικα διοτι καταντας ηλι*ιος στην καλυτερη περιπτωση. Παραδειγμα εφερα το store... Αλλα δεν μπορω να εξηγησω αλλα, νομιζω οτι ολοι εδω μεσα τα γνωριζεται απο πρωτο χερι, δεν σας αρεσει που σας παρακολουθουν ή εχουν την δυνατοτητα να το κανουν αυτο απλα δεν σας ενδιαφερει αφου τρεχετε τα τελευταια σας παιχνιδακια στο directX με 4 καρτες γραφικων σε μεγιστες αναλυσεις και ολα τα fx στο ultra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@SkYwaLkGR

Tι θα λεγες να σταματησεις τους χαρακτηρισμους?

Εισαι ο μονος που βλεπω σε ολο το thread να χαρακτηριζει βλακεια το ενα και το αλλο, ηλιθιο τον ταδε και τον δεινα και να χρησιμοποιει εκφρασεις του στυλ "η μαλακια παει συννεφο" (οσα αστερακια και να βαλεις, δεν αλλαζει κατι) ενω απευθυνεται σε αλλο μελος.

Μπορει να αισθανεσαι οτι εχεις χιλια δικια, αλλα αυτο δεν σημαινει πως μπορεις να προσβαλεις οποιον εχει αντιθετη αποψη. Παρεθεσε οσα και οτι επιχειρηματα θελεις επανω στο θεμα, χωρις τα παραπανω διακοσμητικα.

 

/back to ontopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαλακ*α παει συννεφο... Θελεις να κατσω να σου απαντησω τωρα σε ολες τις αηδιες που γραφεις? Ψαξε λιγο στο ιντερνετ βαριεμαι να καθομαι να στα δινω ολα στο χερι. Δηλαδη οταν βουηξε το ιντερνετ για τα windows 10 που εχουν build in μεχρι και keylogger ταχα μου οτι ετσι κανουν improve το handwriting αυτα δεν ειναι spyware ? Και να ηταν μονο αυτο... Που ειναι η ιδιοτικοτητα σου? Που ειναι η ελευθερια ωστε να χρησιμοποιεις το λειτουργικο οπως εσυ θελεις και οχι οπως θελει αυτο? Οταν πηγες και αγορασες τον υπολογιστη σου ηρθε η μικροσοφτ να σου δωσει discount επειδη ηταν εγκατεστημενα τα windows οπου ετσι και αλλιως θα σε κατασκοπευει?

 

Προσπαθω, αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως σχετιζονται αυτα που γραφεις με την απαντηση μου πανω σε κατι πολυ συγκεκριμενο που ειπες για τον SQL Server. Μαλλον εχω προβλημα κατανοησης κειμενου, δεν εξηγειται αλλιως... εκτος αν το micro$oft cool aid που πινω με εχει πειραξει στο κεφαλι.

Αν εχεις να πεις κατι πανω στο θεμα καθως και γιατι ειναι αδυνατον να τη συμφερει η κινση χωρις να εχει backdoors μεσα να σου κλεβει τα δεδομενα απο τους πινακες των βασεων ειμαι ολος αυτια.

 

 

Οσο για το βιαστικο χρηστη που λες ελπιζω να μην εννοεις εμενα προσωπικα διοτι καταντας ηλι*ιος στην καλυτερη περιπτωση. Παραδειγμα εφερα το store... Αλλα δεν μπορω να εξηγησω αλλα, νομιζω οτι ολοι εδω μεσα τα γνωριζεται απο πρωτο χερι, δεν σας αρεσει που σας παρακολουθουν ή εχουν την δυνατοτητα να το κανουν αυτο απλα δεν σας ενδιαφερει αφου τρεχετε τα τελευταια σας παιχνιδακια στο directX με 4 καρτες γραφικων σε μεγιστες αναλυσεις και ολα τα fx στο ultra

 

Οχι δεν ηταν για σενα αλλα οποιος εχει τη μυγα... Παλι απαντησα σε συγκεκριμενο παραδειγμα που εφερες για local vs MS account και ειναι γεγονος οτι πολλοι χρηστες που επιλεγουν παντα τα defaults καταληγουν να μπαινουν MS account αντι για local χωρις να το καταλαβουν. Αλλη φορα θα ξερω να μην απανταω καθολου σε συγκεκριμενα παραδειγματα σου γιατι εκνευριζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SkYwaLkGR

Tι θα λεγες να σταματησεις τους χαρακτηρισμους?

Εισαι ο μονος που βλεπω σε ολο το thread να χαρακτηριζει βλακεια το ενα και το αλλο, ηλιθιο τον ταδε και τον δεινα και να χρησιμοποιει εκφρασεις του στυλ "η μαλακια παει συννεφο" (οσα αστερακια και να βαλεις, δεν αλλαζει κατι) ενω απευθυνεται σε αλλο μελος.

Μπορει να αισθανεσαι οτι εχεις χιλια δικια, αλλα αυτο δεν σημαινει πως μπορεις να προσβαλεις οποιον εχει αντιθετη αποψη. Παρεθεσε οσα και οτι επιχειρηματα θελεις επανω στο θεμα, χωρις τα παραπανω διακοσμητικα.

 

/back to ontopic

 

Parenting να κανεις στα παιδια σου αν εχεις η οταν αποκτησεις και οχι σε μενα. Δευτερον, δεν ειχα πιστεψε με την παραμικρη διαθεση να ασχοληθω με τον καθενα προσωπικα. Και η διαθεση ορισμενων εδω μεσα οχι ολων φυσικα ηταν να γυρισουν να προσβαλουν τις αποψεις μου και να πουν οτι γραφω βλακειες και λοιπα. Δεν σε ειδα εκει να παρεις θεση, η λεξη μαλακια σε πειραξε;

 

Κανε μου τη χαρη λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...