Προς το περιεχόμενο

Προσφορές για τα εγκαίνια της MediaMarkt στην Αγ.Παρασκευή άυριο 31/3/2016


SKRUTZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για όσους πήγατε, παίζουν τίποτα προσφορές εκτός φυλλαδίου

αυτές που έχει τυπωμένες πάντως χλιαρές θα τις έλεγα και σε ψιλοαδιάφορα προιόντα.

περίμενα να έχει εκπτώσεις σε πιο hot κωδικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι στα MediaMarkt έιχαν ανοιχτά καταστήματα και έβαλαν τον κοσμάκη να δουλέψει 2/1/2016... 

 

 

Πες τα...

Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβόλου ουτε να υπερασπιστώ την κινηση αυτη και γιατι εγινε

Αλλα επειδη εχω δουλεψει σε media αλλα και σε αλλα 2-3 μεγαλα καταστηματα Ηλεκτρονικων η συμπεριφορα στα media ολων ηταν απιστευτη.(απο τον διευθηντη μεχρι τον περιφερειρχη κλπ)

Ολα δουλευα ρολοι χωρις φασαριες .

Μπορει να ετυχε και το καταστημα βεβαια.

Στο διαταυτα οι μισθοί παντα στην ωρα τους και υψηλοτεροι απο τα αλλα καταστηματα.

Αν σου πω ποσα παινρει ενας διευθυντής στα media και με τι extra (αυτοκινητα κλπ) θα παθεις εγκεφαλικο.\

Οποτε ας ημουν διευθυντης εκει με αυτα extra και ας πηγαινα και καθε δευτερη κυριακη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο αλλά δεν πήγα στις τηλεοράσεις. Ένα παλικάρι μου είπε ότι το soundbar είναι η προσφορά που αξίζει αλλά τσιμπησε και μια fu39

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβόλου ουτε να υπερασπιστώ την κινηση αυτη και γιατι εγινε

Αλλα επειδη εχω δουλεψει σε media αλλα και σε αλλα 2-3 μεγαλα καταστηματα Ηλεκτρονικων η συμπεριφορα στα media ολων ηταν απιστευτη.(απο τον διευθηντη μεχρι τον περιφερειρχη κλπ)

Ολα δουλευα ρολοι χωρις φασαριες .

Μπορει να ετυχε και το καταστημα βεβαια.

Στο διαταυτα οι μισθοί παντα στην ωρα τους και υψηλοτεροι απο τα αλλα καταστηματα.

Αν σου πω ποσα παινρει ενας διευθυντής στα media και με τι extra (αυτοκινητα κλπ) θα παθεις εγκεφαλικο.\

Οποτε ας ημουν διευθυντης εκει με αυτα extra και ας πηγαινα και καθε δευτερη κυριακη.

 

Πιστεψε με, απλα ετυχες στο καταστημα. Στο καταστημα που ημουν εγω, ηταν ακριβως το αντιθετο, Χαλια συμπεριφορα, και σχεδον ολοι κοιταγαν πως θα στη φερουν πισωπλατα, κλικες κλπ. Τελος παντων ας μη βγουμε αλλο off-topic  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι στα MediaMarkt έιχαν ανοιχτά καταστήματα και έβαλαν τον κοσμάκη να δουλέψει 2/1/2016... 

2/1/ ανεξαρτητως χρονιας ειναι κανονικα εργασιμη...

ασχετα αν τα εμπορικα καταστηματα ειναι κλειστα (που ουσιατικα κανουν απογραφη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβόλου ουτε να υπερασπιστώ την κινηση αυτη και γιατι εγινε

Αλλα επειδη εχω δουλεψει σε media αλλα και σε αλλα 2-3 μεγαλα καταστηματα Ηλεκτρονικων η συμπεριφορα στα media ολων ηταν απιστευτη.(απο τον διευθηντη μεχρι τον περιφερειρχη κλπ)

Ολα δουλευα ρολοι χωρις φασαριες .

Μπορει να ετυχε και το καταστημα βεβαια.

Στο διαταυτα οι μισθοί παντα στην ωρα τους και υψηλοτεροι απο τα αλλα καταστηματα.

Αν σου πω ποσα παινρει ενας διευθυντής στα media και με τι extra (αυτοκινητα κλπ) θα παθεις εγκεφαλικο.\
Οποτε ας ημουν διευθυντης εκει με αυτα extra και ας πηγαινα και καθε δευτερη κυριακη. 

 

ησουν πριν το 2009 τότε εκεί .. πριν αρχίσουν να ξηλώνουν αυθαίρετα κοσμάκη απο κει μέσα..και γενικότερα να καλλιεργείται κλίμα τρομοκρατίας.

οντως πριν το 2009 τα πράγματα ηταν καλά για τους εργαζόμενους όπως και οι μισθοί .

 

 

 

 

 

Στο θέμα μας δεν βλέπω κάτι το οποίο να αποτελεί τρομερή προσφορά ετσι ωστε να τρέξω στο κατάστημα.

 

Οσο για την ανακατασκευασμένη κονσόλα - προσφορά και μάλιστα σε εγκαίνια το αφήνω ασχολίαστο και δείχνει πολλά για την πολιτική των καταστημάτων τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα και γω και τσιμπησα το 23αρι μονιτορ  της DELL. Αρκετος κοσμος , μας βαζανε ανα 30 , λιγουρευτηκα και την 39αρα F&U αλλα συγκρατησα τελικα τον υπερκαταναλωτισμο μου. Καλη φαινοταν παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αν ήμουν διευθυντής εκεί, να δεις πως θα ήθελα να δουλεύω κάθε Κυριακή. Όμως είμαστε υπάλληλοι κάτω των 700€ και μήπως να πω και ευχαριστώ δεν ξέρω, που μας ρουφάνε το αίμα εκεί μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το εχουμε τεντωσει το θεμα με τις εργασιακες συνθηκες.

 

Τουλαχιστον σε οσες πολυεθνικες (οχι καθαρα ελληνικες μεγαλοεταιριες) δουλευα ο μισθος εμπαινε καθε πρωτη του μηνα και η υπερωρια πληρωνοταν στο ακεραιο.

(Βεβαια ηταν και οι πρωτοι που εφαρμοζαν τους νομους σε θεματα μειωσεων)

 

Και δεν μιλαω για Bershka κλπ που μολις τα γκομενακια περασουν τα 24 γινεται ανακυκλωση με φτηνες 18χρονες γιατι γερασαν αλλα ουτε και μεγαλοεταιριες που παιρνουν πρακτικαριους καθε 6 μηνες.

 

Οι κλικες και οι ρουφιανιες δεν εχουν σχεση με την πολιτικη του καταστηματος εκτος αν εχουν προσλαβει εξωγενεις παρεμβασεις οπως το Πλαισιο με μυστικους πελατες κλπ.

 

Τεσπα εγω προτιμω να πληρωνομαι στο ακεραιο,στην ωρα μου και με ολα μου τα ενσημα και οχι να μου χρωστανε 2 μηνες να με εχουν δηλωμενο 4ωρο και τα μαυρα να μου τα δινουν σε κουπονια για το Supermarket.

 

Δηλαδη οτι κανει το 80% των μαγαζιων εκει εξω.

 

 

Η μια F&U θα φυγει για Monitor σε PC εχω ηδη την 50αρα F&U για αυτη την χρηση στο σαλονι και ειμαι ικανοποιημενος.

Ζαχαρωνα το Dell αλλα εχω την Yamakasi για ¨μικρο¨ monitor και με αυτη την διαφορα στην τιμη δεν το πολυσκεφτηκα...

Εχει κανενας κανεναν καλο οφθαλμιατρο που θα χρειαστω οπως το παω; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις μεγαλυτερες προσφορες ειναι σιγουρα η Dell,ειδικα οταν σε skroutz εχει ανεβει στα 200ευρω.

 

Επισης για το XboxOne τα παραπονα σας στην Microsoft οχι στα καταστηματα που τα βγαζουν ετσι.

Και στο εξωτερικο μια χαρα τεραστιες αλυσιδες πουλανε Refubrished κονσολες,εδω γιατι μας πειραζει εμας???

 

Και η κονσολα του Xbox στα 200ευρω ειναι ιστορικα χαμηλοτερη που εχει παιχτει,γιατι και η οδηγια για τις Refubrished κονσολες ειναι στα 250ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα βρισκομαι Αθηνα για κατι δουλειες και περασα απο το καταστημα και πηρα το asus με τα 599. Ελπιζω να αποδειχθει καλο για τα λεφτα του. Γενικα την ωρα που πηγα κατα τις 11 ειχε αρκετο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατάφερα κι εγω να πάω μια βόλτα. Είδα το asus των 700ε απο κοντά και το περιεργάστηκα. Τα χαρακτηριστικά είναι όπως τα περιγράφει, η οθόνη είναι ματ και με καλές γωνίες θέασης , αλλα η ποιότητα κατασκευής είναι το χάλι της το μαύρο. Οχι απλώς είναι πλαστικό όλο αλλα είναι μαλακό πλαστικό. Με πολύ λίγο δύναμη ακούμπησα το καπάκι απο πίσω και τα χρώματα της οθόνης παραμόρφωναν. Το dvd-rw το ανοιγεις και λες τωρα θα μου μείνει κανα πλαστικό στο χέρι.

 

 Εντομεταξύ παρόλο που στην φωτογραφία φαίνεται ασημί το λαπτοπ στην πραγματικότητα είναι μαύρο. Και καθώς το χάζευα βλέπω απο δίπλα ένα άλλο ASUS, ίδιο αλλα σε ασημί. Σαν αυτό της φωτογραφίας , με gtx950m κλπ αλλα με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ε κοιτάω τιμή 1400ε. Αποφάσισα να μην προβώ σε καμία αγορά λαπτοπ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...