Προς το περιεχόμενο

Playstation 4.5 / Neo - Φημολογία [ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ]


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aμα βγει το ps4+ και προσφέρει ανώτερη εμπειρία(Last of Us 2 ή Bloodborne 2 στα 60 fps) σχεδόν κανεις πλέον δεν θα παίρνει ps4, και γω δηλαδη την ενισχυμένη κονσολα θα πάρω και ας ειναι ξερώ γω 100-150 ευρώ ακριβότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν βγει το Ps4+ και προσφερει αυτα που λετε,παιζει σχεδον κανεις να μην κρατησει το παλιο Ps4. Θα γεμισουν οι αγγελιες/καταστηματα με παλιες κονσολες ps4. Αναθεμα που φτασαμε σε σημειο σε περιπου 2.5χρονια κυκλοφοριας του ps4 να το θεωρουμε κιολας παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγει το Ps4+ και προσφερει αυτα που λετε,παιζει σχεδον κανεις να μην κρατησει το παλιο Ps4.

 

ναι αμα προσφέρει αυτα που λέγονται κανεις πλέον δεν θα ασχολειται με το "παλιο" ps4, και οι ηδη υπάρχοντες κάτοχοι ps4 θα θέλουν την ενισχυμένη κονσολα λογω ανώτερης εμπειριάς μονο που αυτοι θα πρέπει να δώσουν αλλο ενα 400αρι ευρώ την sony για αυτο λέμε πως αυτη η κινηση για ολον αυτον τον κοσμο ειναι ***.

 

Εγώ ειμαι σιγουρος πως οι πωλήσεις του απλού ps4 θα μειωθουν δραματικά καθώς σχεδόν ολοι θα στραφουν στο ps4+ (ειδικα αυτοι που δεν έχουν ps4 101%)

 

έτσι ομως η sony χωριζει το κοινο της στα δυο που δεν ειναι και οτι το καλύτερο για κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aμα βγει το ps4+ και προσφέρει ανώτερη εμπειρία(Last of Us 2 ή Bloodborne 2 στα 60 fps) σχεδόν κανεις πλέον δεν θα παίρνει ps4, και γω δηλαδη την ενισχυμένη κονσολα θα πάρω και ας ειναι ξερώ γω 100-150 ευρώ ακριβότερη.

 

Πάλι τα ίδια. :/

 

Μα θα δώσει κάποιος 100-150 ευρώ παραπάνω για ένα feature που δεν τον ενδιαφέρει; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας τώρα, ok.

 

 

 

Αν βγει το Ps4+ και προσφερει αυτα που λετε,παιζει σχεδον κανεις να μην κρατησει το παλιο Ps4. Θα γεμισουν οι αγγελιες/καταστηματα με παλιες κονσολες ps4. Αναθεμα που φτασαμε σε σημειο σε περιπου 2.5χρονια κυκλοφοριας του ps4 να το θεωρουμε κιολας παλιο.

 

Γι' αυτό έβαλα τη λέξη «παλιό» σε εισαγωγικά. Προφανώς και δεν είναι παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα πισω που γραφτηκαν,ετσι ''δωσε χρηματα για σκληρο δισκο(παρολο που εξαρχης επρεπε ο δισκος να ειναι 1tb αλλα στην υγεια των κοροιδων),δωσε χρηματα για αλλη μπαταρια στο controller αλλα αν το πηρες τωρα,βγαινει εκτως εγγυησης,δωσε 50ευρω για συνδρομη(παλι καλα που επεσε τωρα στα 37 κατι ειναι και αυτο),παρε και 2 thumb grips(ευτυχως που αυτα μπορεις να τα παρεις και δωρεαν με καποιους τροπους) και δινε 60ευρω στα καινουργια παιχνιδια που εχουν hype απο πισω τους..''

 

Ομορφα πραγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υπάρχει κάποια πουστιά από πλευράς Sony (εάν και εφόσον ισχύει το παραπάνω βίντεο). Η εγκατεστημένη βάση δεν έχει κάτι να χάσει από τη στιγμή που τα games θα είναι τα ίδια και απλά στο PS4.5 θα παίζουν με καλύτερο frame rate (οι console gamers δεν ενδιαφέρονται για τα frames, εξάλλου). Απλά τώρα θα προσελκύσει και όσους είχαν θέμα με το frame rate και γι' αυτό δεν είχαν προβεί σε αγορά μέχρι σήμερα.

 

Δεν βλέπω πουστιά από μεριάς Sony, αν το μόνο που αλλάζει στα games είναι το frame rate. Δεν υπάρχει λόγος να προβεί σε αγορά κάποιος που ήδη έχει το PS4, από τη στιγμή που βολεύεται με τα 30 frames.

 

Mαζι σου, ακούγεται πιο ηπιο ετσι, αλλα δεν ειναι *** αν πχ η ΝD αντι να ασχολειται κι αλλο με το optimization του Uncharted 4 στο αρχικο ps4, τρωει εργατοωρες για το optimization στο PS4.5?

Ειναι λιγο νομιζω.

 

Προσωπικα δεν θα εχω κανενα προβλημα αν επιτυγχανεται με μαγικο τροπο το 60αρι στο ps4.5.

 

Σιγουρα δεν θα εχουν διαφορες στην αρχιτεκτονικη οπως ειχε το ps3 με το ps4, αλλα να υπενθυμισω οτι δεινοπαθησαν να μεταφερουν το the last of us στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια. :/

 

Μα θα δώσει κάποιος 100-150 ευρώ παραπάνω για ένα feature που δεν τον ενδιαφέρει; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας τώρα, ok.

 

 

 

 

Γι' αυτό έβαλα τη λέξη «παλιό» σε εισαγωγικά. Προφανώς και δεν είναι παλιό.

Καλα με βαση τις δυνατοτητες παλιο ηταν πριν καν βγει αλλα τελος παντων,θα πουν οτι λεμε κακιες εμεις οι pc gamers :P

Aμα βγει το ps4+ και προσφέρει ανώτερη εμπειρία(Last of Us 2 ή Bloodborne 2 στα 60 fps) σχεδόν κανεις πλέον δεν θα παίρνει ps4, και γω δηλαδη την ενισχυμένη κονσολα θα πάρω και ας ειναι ξερώ γω 100-150 ευρώ ακριβότερη.

Αρα τοση ωρα τι ακριβως προσπαθεις να πεις με τα λεγομενα σου απο την στιγμη που δεν εχεις ps4 εχω οι περισσοτεροι(αν οχι ολοι)που εκφραζουμε τις ανησυχιες μας ειναι γιατι εχουμε ηδη Ps4????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια. :/

 

Μα θα δώσει κάποιος 100-150 ευρώ παραπάνω για ένα feature που δεν τον ενδιαφέρει; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας τώρα, ok.

 

 

οι περισσοτεροι εδώ μέσα που εχουν ηδη ps4 και ειναι core gamers και οχι μονο του pro θα παρουνε την νέα κονσολα κάποια στιγμή

 

για να μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας

 

 

Καλα με βαση τις δυνατοτητες παλιο ηταν πριν καν βγει αλλα τελος παντων,θα πουν οτι λεμε κακιες εμεις οι pc gamers  :P

Αρα τοση ωρα τι ακριβως προσπαθεις να πεις με τα λεγομενα σου απο την στιγμη που δεν εχεις ps4 εχω οι περισσοτεροι(αν οχι ολοι)που εκφραζουμε τις ανησυχιες μας ειναι γιατι εχουμε ηδη Ps4????

 

την αποψη μου λεω, αμα θες μη τη διαβάζεις, δεν σε υποχρεώσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσοτεροι εδώ μέσα που εχουν ηδη ps4 και ειναι core gamers και οχι μονο του pro θα παρουνε την νέα κονσολα κάποια στιγμή

 

για να μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας

Οι περισσοτεροι εδω μεσα που εχουν ηδη ps4 και ειναι core gamers εχουν ηδη και Pc μην λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

Κάτσε ρε συ, όταν εγώ έλεγα πριν από πολύυυυυυυ καιρό ότι είναι εντελώς βλακώδες να χαλάνε πόρους να κάνουν remaster ενός game που δεν είχε κλείσει ούτε χρόνο (από την κυκλοφορία του στο PS3) αντί να ασχοληθούν με κάποιο νέο project, μου έλεγες τότε ότι το TLoU ήταν να κυκλοφορήσει ούτως ή άλλως στο PS4 ή κάτι τέτοιο, αν θυμάμαι καλά. Τώρα λες ότι δεινοπάθησαν; Από που το συμπεραίνεις αυτό;

βλακωδες για εμας τους καταναλωτες οντως ειναι/δειχνει.Για τις εταιριες ομως πανε με το που θα πουλησει περισσοτερο.Και απο την στιγμη που την παρουσα χρονικη στιγμη τα ps3 ηταν περισσοτερα απο οτι αν εβγαινε στο ps4 day one,αρα λογικο και αναμενομενο να βγει στο ps3 πρωτα. Μια απο τα ιδια και στο GTA V στα ps3/360. Εδω ακομα και το τελευταιο call of duty βγηκε στις παλιες κονσολες ή το MGS V παρολο που η εμπειρια παιχνιδιου ειναι για εμετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι περισσοτεροι εδω μεσα που εχουν ηδη ps4 και ειναι core gamers εχουν ηδη και Pc μην λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

 

Να συμπληρώσω εδώ, ότι κι εγώ που ΔΕΝ έχω PS4 αυτή τη στιγμή, αλλά έχω σκοπό να αποκτήσω στο μέλλον, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να τσιμπήσω το PS4 αν πέσει στα 200-250 ευρώ, παρά το PS4.5 αν βγει με αρχική στα 400 ευρώ (όπως αναφέρθηκε στο βίντεο παραπάνω).

 

 

 

Οι περισσοτεροι εδω μεσα που εχουν ηδη ps4 και ειναι core gamers εχουν ηδη και Pc μην λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

βλακωδες για εμας τους καταναλωτες οντως ειναι/δειχνει.Για τις εταιριες ομως πανε με το που θα πουλησει περισσοτερο.Και απο την στιγμη που την παρουσα χρονικη στιγμη τα ps3 ηταν περισσοτερα απο οτι αν εβγαινε στο ps4 day one,αρα λογικο και αναμενομενο να βγει στο ps3 πρωτα. Μια απο τα ιδια και στο GTA V στα ps3/360. Εδω ακομα και το τελευταιο call of duty βγηκε στις παλιες κονσολες ή το MGS V παρολο που η εμπειρια παιχνιδιου ειναι για εμετο.

 

Μα αυτό λέω κι εγώ. Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για 2nd-party studio. Βγάζεις το game εκεί που υπάρχει λόγος και μπορείς να το βγάλεις (στο PS3 μια χαρά εμπειρία προσφέρει το TLoU) και για την επόμενη κονσόλα αφήνεις το remaster για κάποια στιγμή στο -πολύ- μέλλον. Δεν χαλάς πόρους για να βγάλεις τόσο πρόσφατο remaster, γιατί αυτός που το έχει παίξει ήδη, δεν θα αγοράσει καινούρια κονσόλα για να το ξαναπαίξει. Αν βγάλεις όμως ένα PS4 exclusive, τότε θα κινήσεις το ενδιαφέρον και αυτού που έχει ήδη PS3.

 

Θεωρούμε αυτονόητο ότι games επιπέδου TLoU είναι λόγος αγοράς κονσόλας, έτσι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν κάποιον δε τον ενδιαφέρει το frame rate απλα δε σκουζει. Απο εδώ μέσα και σε άλλα console threads απο αλλά forums συνανταω συνεχώς άτομα που λένε οτι δε τους νοιαζουν τα 60 αλλά θέλουν καλυτερα γραφικά και στα 30.Για ποιον λογο να δώσει λεφτά κάποιος που έχει το παλιό ώστε να πάρει το καινούργιο; Απο δω μέσα αν δω δυο τρία ατομα που έχουν ηδη το παλιό, να παίρνουν το καινούργιο, τοτε θα συμπερανω οτι λέγαν παπαριες περί καλύτερων γραφικών έστω και στα 30.Εγώ που τις έχω χιλιοκραξει τις κονσόλες για αυτό το πράγμα θα το τιμησω με την πρώτη ευκαιρία (λέμε τώρα γιατί φράγκα δεν υπαρχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κάτσε ρε συ, όταν εγώ έλεγα πριν από πολύυυυυυυ καιρό ότι είναι εντελώς βλακώδες να χαλάνε πόρους να κάνουν remaster ενός game που δεν είχε κλείσει ούτε χρόνο (από την κυκλοφορία του στο PS3) αντί να ασχοληθούν με κάποιο νέο project, μου έλεγες τότε ότι το TLoU ήταν να κυκλοφορήσει ούτως ή άλλως στο PS4 ή κάτι τέτοιο, αν θυμάμαι καλά. Τώρα λες ότι δεινοπάθησαν; Από που το συμπεραίνεις αυτό;

 

Υπαρχουν αρθρα. Νομιζω στο digital foundry το διαβασα και οτι ειπαν και οι ιδιοι οτι τους βγηκε η πιστη.

 

Δεν ειμαι κατα τον remastered μεγαλων παιχνιδιων. Το καλυτερο βεβαια ειναι το BC , αλλα εφοσον δεν ειναι κατι τετοιο εφικτο για το ps4 ειμαι υπερ να εχεις στην βιβλιοθηκη σου εναν μεγαλο τιτλο σαν το The last of us.

 

Aπο κει και περα δεν θελω να το αναλαμβανει η ιδια εταιρια, αλλα καποια αλλη, οπως εγινε με το uncharted trilogy.

 

 

Γενικα συμφωνω με αυτα που λες και δεν εχω προβλημα με το να βγει ps4.5, αρκει να μην χασω τιποτα μα ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που ηξερα θα εχω απο την αρχη ως ps4 user.

 

Δεν ξερω πως μπορει να γινει κατι τετοιο...

περιμενω να δω τι εχουν να πουν οι ιδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν κάποιον δε τον ενδιαφέρει το frame rate απλα δε σκουζει. Απο εδώ μέσα και σε άλλα console threads απο αλλά forums συνανταω συνεχώς άτομα που λένε οτι δε τους νοιαζουν τα 60 αλλά θέλουν καλυτερα γραφικά και στα 30.Για ποιον λογο να δώσει λεφτά κάποιος που έχει το παλιό ώστε να πάρει το καινούργιο; Απο δω μέσα αν δω δυο τρία ατομα που έχουν ηδη το παλιό, να παίρνουν το καινούργιο, τοτε θα συμπερανω οτι λέγαν παπαριες περί καλύτερων γραφικών έστω και στα 30.Εγώ που τις έχω χιλιοκραξει τις κονσόλες για αυτό το πράγμα θα το τιμησω με την πρώτη ευκαιρία (λέμε τώρα γιατί φράγκα δεν υπαρχουν)

Δεν υπαρχει πραγματικα ατομο που να του λες οτι μπορεις να του δωσεις ενα παιχνιδι στα 60 και αυτος να σου πει οτι το προτιμαει στα 30.Στην περιπτωση αυτη ή θα ειναι τρολλ ή καρα ασχετος του κερατα(κοινως να μην ξερει καν τι προσπαθεις να του πεις).

 

Οποιος επαιξε Uncharted 4 multiplayer beta ή Dark Souls 2 στο ps4 και παει λεγοντας νομιζω οτι εχει καταλαβει τα αυτονοητα πραγματα,οτι δηλαδη 60>30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα πισω που γραφτηκαν,ετσι ''δωσε χρηματα για σκληρο δισκο(παρολο που εξαρχης επρεπε ο δισκος να ειναι 1tb αλλα στην υγεια των κοροιδων),δωσε χρηματα για αλλη μπαταρια στο controller αλλα αν το πηρες τωρα,βγαινει εκτως εγγυησης,δωσε 50ευρω για συνδρομη(παλι καλα που επεσε τωρα στα 37 κατι ειναι και αυτο),παρε και 2 thumb grips(ευτυχως που αυτα μπορεις να τα παρεις και δωρεαν με καποιους τροπους) και δινε 60ευρω στα καινουργια παιχνιδια που εχουν hype απο πισω τους..''

 

Ομορφα πραγματα....

Μην τους χαλας το ονειρο ρε συ... Ειπαμε το pc gaming ειναι 17 φορες ακριβωτερο απο το ps4 gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...