Προς το περιεχόμενο

Playstation 4.5 / Neo - Φημολογία [ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ]


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο χαζομαρες και αλλο να αυτοκτονήσει ετσι.

 

Ειδικα ενα μηχανημα της sony που παει τοσο καλα δεν ειναι ηλιθια να αυτοκτονήσει οπως εκανε η Microsoft στην e3 2013 με τις τοτε ανακοινωσεις που εκανε πριν κυκλοφορησει τη κοσνολα της.

 

Αλλα τοτε ηταν πριν καν κυκλοφορησει η κονσολα της.

Δεν την ειχε κυκλοφορησει για να την τιμησουν 40 εκατομυρια κοσμος παγκοσμιως ωστε μετα να τους πει οσοι αγορασατε τη κονσολα μου τωρα πολυ απλα πουληστε τη για να παρετε τη νεα μετα απο 3 χρονια.

Οχι δεν νομιζω να κανει κατι τοσο ηλιθιο για να μην πω καμια αλλη χειροτερη λεξη.

 

 

Και οχι οπου υπαρχει καπνος δεν υπαρχει και φωτια ειδικα στις φημες για το οτιδηποτε ετσι.

 

Γιατι μπορω να σου πω φημες που τελικα εμειναν ακριβως αυτο, φημες και τιποτα αλλο.

Να μερικα παραδειγματα τετοιων ειδων φημες.που ποτε δεν εχουν επαληθευτει και παρεμειναν μονο αυτο φημες και τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ειναι φημες? Οκ. Αλλα εχει γεμισει ολο το ιντερνετ με αναφορες, γραπτα και πολυωρα βιντεο. Γτ δεν βγαινει να το διαψευσει εστω μ ενα απλο μυνηματακι στο twiter? Εδω πριν λιγες μερες ειχε βγει μια ασχετη φημη που ελεγε οτι το Dark Souls 3 θα πιανει μονο 30fps στο pc, και βγηκαν οι υπευθηνοι του παιχνιδιου και το διεψευσαν. Δεν λεω οτι η φημη αυτη με το ps4.5 ειναι περα για περα αληθινη, λεω οτι τοοοσο καιρο που κυκλοφορει θα επρεπε να πει κατι η sony

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρανε τις οποίες φήμες υπάρχουν και τις έκαναν ένα βίντεο, με όποιο σκοπό έχουν.από την στιγμή που εμείς οι απλοί gamer μέσω ενός φόρουμ βλέπουμε ότι δεν είναι λογική κίνηση εκ μέρους της σονυ, θέλω να πιστεύω ότι το βλέπουν έτσι και οι ίδιοι.στο 5 ας βάλουν ότι θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειναι φημες? Οκ. Αλλα εχει γεμισει ολο το ιντερνετ με αναφορες, γραπτα και πολυωρα βιντεο. Γτ δεν βγαινει να το διαψευσει εστω μ ενα απλο μυνηματακι στο twiter? 

 

αυτό ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οταν το ps4+ θα παιζει πχ ένα bloodborne 2 στα 60 fps ενω στο ps4 το παιχνιδι θα τρέχει στα 30 fps με βουτιές στα 20 fps ;ή και σε χαμηλοτερες αναλυσεις να δεις ποσο ριγμένοι θα αισθάνονται οι κάτοχοι του απλού ps4

 

Εντάξει για την ανάλυση να το δεχτώ αν παίξει τέτοιο σενάριο, αλλά αν προσφέρει απλά και μόνο καλύτερο performance στα ίδια games, γιατί να αισθανθούν ριγμένοι; Επειδή κάποιοι άλλοι θα απολαμβάνουν ένα χαρακτηριστικό που δεν τους ενδιαφέρει (τα έξτρα frames δηλαδή); Το βρίσκω τουλάχιστον φαιδρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμιστηρες της προκοπης ,  wifi που να πιανει περα απο τα 10 μετρα και μια κωλομπαταρια που να κραταει στο controller τα εχουν φτιαξει ; Για τον  εσωτερικο δισκο που σερνεται και με την usb2 διασυνδεση του τιποτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δηλαδη περιπατο τα 30 cinematic experience frames? :P

 

Στην περιπτωση της microsoft το εχει επιβεβαιωσει ο ιδιος ο spencer σε παλια δηλωση οτι το σκεφτονται για αναβαθμισεις στο Xbox,κοινως να μην σε εξαναγκασουν να αγορασεις αλλη κονσολα. Γιαυτο λεω περιμενετε πρωτα να εχουμε επισημες ανακοινωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που δεν το έχουν ανακοινώσει από την αρχή ... είναι ***. period.

 

Οι console users δεν ενδιαφερόμαστε για τα specs σε απόλυτο βαθμό (αλλιως θα τα σκάγαμε για pc), μας ενδιαφέρει η σταθερότητα. Τώρα έτσι όπως το πάνε κατακερματίζουν την αγορά κάτι που είναι εξαιρετικά ηλίθιο και κοντόφθαλμο εκ μέρους τους....

 

Πραγματικά, sony ή ms, χωρίζοντας τους χρήστες με αυτό τον τρόπο θα το πληρώσουν στην next gen...

 

Και αν η MS έχει ως σκεπτικό να μετατρέψει το xbox one σε mini pc γιατί έχουν ως προτεραιότητα τα win10 και όχι το xbox brand, η sony θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτική... Δεν φτάνει που η ms απαξίωνει το xbox one, ως συσκευή, με το να κάνει ports τα exclusives στα pc, έχουμε τώρα και τη sony να ακολουθεί....

 

Αν βγαλει τώρα, "PS 4.5", ένα μεγάλο μέρος από τα 40 εκατομμύρια χρήστες του PS4, πιθανότατα και εγώ μέσα, να μην αγοράσουμε το PS5 αλλά να περιμένουμε το PS 5.5....

 

....ή αλλίως να στραφούμε σε Nintendo ΝΧ + PC ....

 

 

Υ.Γ. Προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου το ότι η Nintendo βγάζει νέα κονσόλα. Τα PS 4.5 και Xbox 1.5 όμως, μου κάθονται στο λαιμό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι console users δεν ενδιαφερόμαστε για τα specs σε απόλυτο βαθμό (αλλιως θα τα σκάγαμε για pc), μας ενδιαφέρει η σταθερότητα. Τώρα έτσι όπως το πάνε κατακερματίζουν την αγορά κάτι που είναι εξαιρετικά ηλίθιο και κοντόφθαλμο εκ μέρους τους....

 

Πραγματικά, sony ή ms, χωρίζοντας τους χρήστες με αυτό τον τρόπο θα το πληρώσουν στην next gen...

 

Και αν η MS έχει ως σκεπτικό να μετατρέψει το xbox one σε mini pc γιατί έχουν ως προτεραιότητα τα win10 και όχι το xbox brand, η sony θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτική... Δεν φτάνει που η ms απαξίωνει το xbox one, ως συσκευή, με το να κάνει ports τα exclusives στα pc, έχουμε τώρα και τη sony να ακολουθεί....

 

Αν βγαλει τώρα, "PS 4.5", ένα μεγάλο μέρος από τα 40 εκατομμύρια χρήστες του PS4, πιθανότατα και εγώ μέσα, να μην αγοράσουμε το PS5 αλλά να περιμένουμε το PS 5.5....

 

....ή αλλίως να στραφούμε σε Nintendo ΝΧ + PC ....

 

 

Υ.Γ. Προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου το ότι η Nintendo βγάζει νέα κονσόλα. Τα PS 4.5 και Xbox 1.5 όμως, μου κάθονται στο λαιμό.....

Για την Nintendo δεν σε ενοχλει γιατι προφανως και δεν ειχες αγορασει Wii U(να υποθεσω)ολως τυχαιως :)

 

Οσο για το παραπανω που την ειδες την απαξιωση???exclusive παιχνιδια στο store βγαζει που ειναι το προβλημα. Και η μεγαλη διαφορα ειναι οτι για να τρεξεις πχ το Quantum Break στο Pc θες ενα αρκετα δυνατο συστημα,ενω στο Xbox με μολις 300ευρω.

 

Το ξαναλεω για αλλη μια φορα.Ειναι για διαφορους λογους σχεδον αδυνατον να δουμε Ps4.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειναι φημες? Οκ. Αλλα εχει γεμισει ολο το ιντερνετ με αναφορες, γραπτα και πολυωρα βιντεο. Γτ δεν βγαινει να το διαψευσει εστω μ ενα απλο μυνηματακι στο twiter? Εδω πριν λιγες μερες ειχε βγει μια ασχετη φημη που ελεγε οτι το Dark Souls 3 θα πιανει μονο 30fps στο pc, και βγηκαν οι υπευθηνοι του παιχνιδιου και το διεψευσαν. Δεν λεω οτι η φημη αυτη με το ps4.5 ειναι περα για περα αληθινη, λεω οτι τοοοσο καιρο που κυκλοφορει θα επρεπε να πει κατι η sony

Γιατι πολυ απλα δεν μπορει να καθετε σε καθε φημη που βγαινει για τη κονσολα της να καθετε να τις διαψευε γιατι τοτε δεν θα επρεπε να κανει αλλη δουλεια απο το να διαψευει συνεχεια φημες.

 

Πολυ απλα δεν επαληθευει τιποτα.

 

Τωρα αν εσεις ειστε αξιοι της μοιρας σας και θελετε νε πιστεψετε την οποιαδηποτε φημη ειναι καθαρα δικο σας προβλημα και οχι της sony.

Ανεμιστηρες της προκοπης ,  wifi που να πιανει περα απο τα 10 μετρα και μια κωλομπαταρια που να κραταει στο controller τα εχουν φτιαξει ; Για τον  εσωτερικο δισκο που σερνεται και με την usb2 διασυνδεση του τιποτα ;

Δεν χρειαζεται να βγαλουν τιποτα μιας και το δισκο μπορεις να τον αλλαξεις με οποιονδηποτε δισκο 2.5 ινστων θελεις μονος σου ξερεις χωρις να χασεις καθολου εγγυηση.

 

Οσο για μπαταρια εγω προσωπικα εχω αλλαξει και τις δυο στα χειρηστηρια που εχω και πιστεψε με δεν ειναι καθολου μα καθολου δυσκολο να το κανεις κι εσυ αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου.

 

Το wifi το διορθωσαν με το νεοτερο c chassis(cuh-12000) μοντελο που εβγαλε η sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ τη χαίρομαι τη Sony αν κανει αυτό το πράγμα δηλαδή ενα ισχυρότερο μηχάνημα που θα παίζει παιχνίδια στα 60fps.Εγώ όχι απλα δε βλέπω κωλοδαχτυλο απο τη μεριά της στους παλιούς κατόχους αλλά βλέπω οτι παει να τραβήξει και κόσμο που δεν ερχόταν στο σύστημά της για κάποιους λόγους (παρ'ολο που πουλάει με εξωφρενικους ρυθμούς). Οι κύριοι που δεν τους ενδιέφερε το άθλιο frame rate του Bloodborn και λοιπων παιχνιδιων δεν έχουν λογο να σκουξουν.Εγώ που δε το επιασα για αυτον τον λογο θα τιμησω την νέα κονσόλα ώστε να το απολαυσω όπως θέλω εγώ. Απο τη στιγμη που δε θα κρεμάσει τους κατόχους της παλιάς κονσόλας (το μονο σίγουρο) τοτε δε συντρέχει λογος ανησυχίας ή εκνευρισμού. Την sony την έχω κραξει για πολλά αλλά μπράβο της αν κανει αυτή την κινηση. Σκέφτομαι bloodborne στα 60 και ανατριχιαζω(βέβαια δε ξέρω αν θα δουμε και στα παλιά παιχνίδια αναβάθμιση του frame rate).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω χεσμενη την (1 χρονο) εγγυηση , αλλα κατσε δηλαδη μου λες να αλλαζω σκληρο , ψυκτρα / παστα και μπαταριες στα controllers και αν θελω 1080 να αγορασω το καινουργιο 4.5 ; 

Ενα ταιριαστο τραγουδακι για τους παλιους κατοχους ps4  :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βασικά εγώ τη χαίρομαι τη Sony αν κανει αυτό το πράγμα δηλαδή ενα ισχυρότερο μηχάνημα που θα παίζει παιχνίδια στα 60fps.Εγώ όχι απλα δε βλέπω κωλοδαχτυλο απο τη μεριά της στους παλιούς κατόχους αλλά βλέπω οτι παει να τραβήξει και κόσμο που δεν ερχόταν στο σύστημά της για κάποιους λόγους (παρ'ολο που πουλάει με εξωφρενικους ρυθμούς). Οι κύριοι που δεν τους ενδιέφερε το άθλιο frame rate του Bloodborn και λοιπων παιχνιδιων δεν έχουν λογο να σκουξουν.Εγώ που δε το επιασα για αυτον τον λογο θα τιμησω την νέα κονσόλα ώστε να το απολαυσω όπως θέλω εγώ. Απο τη στιγμη που δε θα κρεμάσει τους κατόχους της παλιάς κονσόλας (το μονο σίγουρο) τοτε δε συντρέχει λογος ανησυχίας ή εκνευρισμού. Την sony την έχω κραξει για πολλά αλλά μπράβο της αν κανει αυτή την κινηση. Σκέφτομαι bloodborne στα 60 και ανατριχιαζω(βέβαια δε ξέρω αν θα δουμε και στα παλιά παιχνίδια αναβάθμιση του frame rate).

 

Η κίνηση αυτή της Sony παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον και για έναν επιπλέον λόγο. Αν βγει PS4.5 που να παίζει τα ίδια παιχνίδια στα 60 frames, θα έχουν πολυ μεγάλο ενδιαφέρον οι πωλήσεις που θα κάνει, υπό την έννοια ότι εάν πουλήσει καλά, τότε αυτό θα σημαίνει ότι μερίδα των gamers ενδιαφέρεται να παίζει τα παιχνίδια στα 60 καρέ και άρα θα αλλάξει η στάση των devs σε αυτό το κομμάτι. Αν ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται για τα 60 frames, τότε όχι μόνο δεν θα πουλήσει καλά, αλλά θα αυξηθούν και οι πωλήσεις του «παλιού» PS4, αφου λογικά θα πέσει και η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...