Προς το περιεχόμενο

Playstation 4.5 / Neo - Φημολογία [ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ]


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φανμποισμος ειναι ασχημοπραγμα φιλε μου!!!Παρεπιπτοντως τα πισι που κανουν παπαδες κοστιζουν τα διπλασια λεφτα σε σχεση με ενα ps4.

Δεν θελω ρε φιλε να παω στη Sony !! Αυτο με κανει φανμποηστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ενδεχόμενη κυκλοφορία PS4.5 κλπ είναι ξεκάθαρη απαξίωση όσων αγόρασαν το PS4.

 

Καλώς ή κακώς ισχύει.

Η Sony ενδεχομένως να "τιμωρηθεί" γι'αυτό αν τελικά επιβεβαιωθεί με τόσες πολλές πωλήσεις που έχει κάνει το ps4......πάρα πολλοί μάλιστα κάτοχοι ps4 αυτή την γενιά προέρχονται απο 360 γι'αυτό και η μεγάλη διαφορά που έχει "χτίσει" η Sony με το ps4 σε σχέση με το X1....μ'αυτήν την εξέλιξη όπως και αν έχει δίνεται μια δεύτερη ευκαιρία στην MS μέσα στην ίδια γενιά που διανυούμε....την "ανασταίνει" κυριολεκτικά και η MS δεν την "ξαναπατάει" παιδάκια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Empire τι εννοείς; Ότι θα φύγουν από το PS4 λόγω ξενέρας με το PS4.5 και θα πάνε στο XB1.5, το οποίο με την σειρά του απαξιώνει το XB1;

 

Το θέμα είναι ποιός θα ανακοινώσει πρώτος revised console specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Empire τι εννοείς; Ότι θα φύγουν από το PS4 λόγω ξενέρας με το PS4.5 και θα πάνε στο XB1.5, το οποίο με την σειρά του απαξιώνει το XB1;

 

Το θέμα είναι ποιός θα ανακοινώσει πρώτος revised console specs.

 

Ναι αγόρι θα ξενερώσουν άπειρα και πολλοί μάλιστα λόγω πολύ μεγαλύτερης βάσης χρηστών σε σχέση με το X1.....στην MS έρχεται λουκούμι μια τέτοια εξέλιξη η οποία πονηρή MS κάτι μου λέει ότι το προετοίμαζε και το ξεκίνησε αθόρυβα και μάλιστα πρώτη με αποτέλεσμα να "προκληθεί" η Sony αφού "έμαθε εκ των έσω τα νέα" και όπως είχα ξαναγράψει σε προηγούμενο post "αμόλησε" τα "σκυλιά"/insiders να διαδώσουν τα νέα.....αλήθεια η MS μετά τα τελευταία νέα(βλέπε PS4.5) γιατί δεν "σκούζει";

Η MS θα "θυσιάσει" πολύ μικρότερη βάση χρηστών αλλά κυρίως θα "διαγράψει" τα κακώς κείμενα του X1(βλέπε μλκίες Don Mattrick και πιο "αδύναμη" κονσόλα) και έχει την ευκαιρία και την (οικονομική) δυνατότητα να κάνει ένα reboot βγάζοντας ένα πιο "δυνατό" μηχανάκι σε σχέση με τον ανταγωνισμό(ps4.5 ή όπως tespa λέγεται).

Η Sony απο την άλλη "θυσιάζει" κυριολεκτικά όλο το momentum της τρέχουσας γενιάς και μια βάση χρηστών κοντά 40 εκατομμυρίων διπλάσια σε σχέση με τον ανταγωνισμό(X1) όπως επίσης έναν πολύ καλό ρυθμό πωλήσεων που έχει μέχρι τώρα ο οποίος μάλιστα σε κάποια χρονικά διαστήματα εκτοξεύεται κατακόρυφα.Πάρτα,ζύγισε τα και πες μου πόσο μπουρδ..λο θα γίνει πλέον αυτή η γενιά εαν επαληθευτούν αυτές οι φήμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντι να πουνε στις ομάδες τους "να βγάζετε τέτοια γραφικά ωστε να ειναι δυνατά τα 60fps" οι καραγκιοζηδες πάνε να βγάλουν αναβαθμισμένο ps4 με ήδη εγκατεστημένη ps4 βάση που αριθμει κάποιες δεκαδες εκατομμύρια άτομα.

 

ή ας βγάζαν εξαρχής δυνατοτερη κονσολα για 60fps, αλλωστε πολλοι λέγαν πως ηδη απο την κυκλοφορια τους οι κονσολες ηταν πισω σε δυναμη.

 

Αν πάντως βγάλουν το ps4.5 το ps4 είναι παρελθόν.

 

αυτά δεν ειναι σοβαρές κινησεις, ειναι μαιμουδιές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BigBOSS, εσύ έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο για τον Πασχάλη και την απαξίωση των Maxwell; :P

 

Για τις κονσόλες τώρα, το 2012 δεν υπήρχε ούτε 14nm λιθογραφία, ούτε GDDR5X/HBM2, ούτε Polaris, ούτε Zen. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική περί καλύτερου. Στα 28nm έβαλαν ό,τι καλύτερο μπορούσαν και υπήρχε εκείνη την δεδομένη χρονική στιγμή.

 

Εξάλλου, τι συζητάμε τώρα; Στα 14nm μπορούν να χωρέσουν μια Polaris αντίστοιχη της 980 Ti, αλλά τότε θα έχει βγει ο Πασχάλης και η 980 θα είναι σαβούρα/σκουπίδι για χωριάτες. Τα λέω καλά; ;)

 

Όσο για τα γραφικά, ναι, αν μιλάμε για last gen graphics ή καρτουνίστικα σαν το Plants vs Zombies Garden Warfare, τότε είναι εφικτά τα 60 fps και στις σημερινές κονσόλες, όπως γίνεται και στο Wii U. Αλλά μετά πάλι θα κράζατε ότι δεν δείχνει next gen το Uncharted 4... δεν σας πιάνουν από πουθενά.

 

Empire, αν το δω καθαρά από την σκοπιά του χρήστη, εμένα με συμφέρει να πέσουν οι πωλήσεις του PS4, μπας και βελτιωθεί/ζοριστεί η Sony σε κάποια πράγματα (PS+, firmware updates).

 

Αν πάλι η MS γυρίσει σε εποχές 360, θα γίνει το ανάποδο, δηλαδή τέλος τα καλά παιχνίδια σε XBL gold, τα συχνά firmware updates, το BC κλπ.

 

Είναι trade off η όλη φάση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κάνει το 60fps (εκτός από το VR Που εκεί ΟΚ θέλεις 60);

 

Σε pc έχει μεγάλη διαφορά όταν πέφτουν τα frames στα 30, αλλά στην κονσόλα δεν βλέπω κάποια διαφορά. Τώρα τρέχουν 60 η 30frames τα παιχνίδια τα περισσότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κάνει το 60fps (εκτός από το VR Που εκεί ΟΚ θέλεις 60);

 

Σε pc έχει μεγάλη διαφορά όταν πέφτουν τα frames στα 30, αλλά στην κονσόλα δεν βλέπω κάποια διαφορά. Τώρα τρέχουν 60 η 30frames τα παιχνίδια τα περισσότερα;

 

στο vr θέλεις πάνω απο 60fps

 

πως δεν βλέπεις διαφορα στην κονσολα μεταξυ 30 και 60 fps :P

 

πχ dark souls 2 στο ps4 (60fps) και bloodborne (30fps με κάποιες πτώσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο vr θέλεις πάνω απο 60fps

πως δεν βλέπεις διαφορα στην κονσολα μεταξυ 30 και 60 fps :P

πχ dark souls 2 στο ps4 (60fps) και bloodborne (30fps με κάποιες πτώσεις)

Δεν ξέρω ρε φίλε, όσα παιχνίδια έχω παίξει τώρα μου φαίνονται μια χαρά όλα με τα frames τους, ενώ στο PC την διαφορά την βλέπω αμέσως όταν πέφτουν αρκετά τα frames.

 

για αυτό παραξενεύομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε φίλε, όσα παιχνίδια έχω παίξει τώρα μου φαίνονται μια χαρά όλα με τα frames τους, ενώ στο PC την διαφορά την βλέπω αμέσως όταν πέφτουν αρκετά τα frames.

 

για αυτό παραξενεύομαι...

 

δεδομενου πως παιζεις σε 60hz+ oθόνη τα 60/30 fps τα βλέπεις και σε pc και κονσολα, οπως και τις πτώσεις που οπως λες βλέπεις στο pc αλλά οχι στην κονσολα

 

εγώ μια χαρά πχ έβλεπα τα 20 fps στο multi του Killzone 2 οταν ζοριζονταν το ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...