Προς το περιεχόμενο

Playstation 4.5 / Neo - Φημολογία [ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ]


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο ps4 η ποιο χαμηλη τιμη που εχει φτασει εγχωρια ειναι σκετη κονσολα 299ευρω τα περασμενα χριστουγεννα. οποτε φετος πιστευω θα ειναι κανα 250-280 η ισως 299 παλι αλλα αυτην την φορα με καποιο game μαζι…ποσο λετε να κοστιζει το ps4 neo σε περιπτωση που οντως κυκλοφορησει μετα τον οκτωβρη? λογικα πανω απο 350 χλωμο ετσι?με βαση την λογικη παντα, γιατι χωρις λογικη οπως γινεται στην ελλαδα θα το χτυπησουν και κανα 400αρι τα καταστηματα…τι πιστευετε?

Τι νοημα εχει να προβλεψουμε την τιμη σε ενα φανταστικο προιον που δεν εχει καν επιβεβαιωθει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ενδιαφέρουσα ανάλυση για το PS4K ή PS4.5 ή PS4 Neo.

 

http://gamingbolt.com/how-powerful-is-ps4-neo-really

 

Το ζουμί της υπόθεσης

" ...that means gameplay-wise, the Neo version cannot do something the PS4 can’t. This limits the real benefits of the Neo to higher resolutions, stable framerates, and fancier eyecandy. "
 
Εγώ δεν μου βρίσκω λόγο αναβάθμισης, έχω το PC γι'αυτό.. Μόνο αποκλειστικά παίζω στο PS4!
 
Aλλά και πιστεύω και η πλειοψηφία των Ελλήνων και όχι μόνο, δεν πιστεύω να χρειάζονται αυτή την "ημι-αναβάθμιση".
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fulgore τι νοημα εχει να αναπνεεις? τι νοημα εχει να κανεις ο,τι κανει στην ζωη σου αφου μια μερα θα γινεις αστρικη σκονη…τι νοημα εχουν ολα αφου ειναι ψευτικα εικονικα μεσα στο μυαλο μας και μονο? ελα μωρεεε να κανουμε συζητηση να περναει η ωρα, γιαυτο γινονται ολα, αν δεν εχεις ορεξη να ασχοληθεις τοτε δεν επρεπε καν να γραψεις…πες τιμη τωρα αντε αφου και εσυ μεσα σου θα θελεις να το δεις κανα 300ευρω..:D και μην το ψαχνεις τοσο γιατι το ενα και το αλλο…αραξε χαλαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους ρυθμούς που πουλάει το ps4 δεν υπάρχει λόγος να ρίξουν ιδιαίτερα την τιμή. Οπότε στα 300 ευρώ μαζί με game θα είναι φυσιολογική τιμή.

 

Το neo από την άλλη μιας και απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινο που είναι διατεθιμένο να τα σκάσει για να παίζει σε 1080p/60, το βλέπω μάλλον για 450-500 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To λένε απ' έξω- απ' έξω ότι θα φέρουν νέα κονσόλα (έστω ημι-αναβαθμισμένη) ή ιδέα μου?

 

http://www.dualshockers.com/2016/05/24/sony-on-ps4-we-are-beginning-to-enter-the-part-of-the-console-cycle-where-we-harvest-profits/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Όταν θα υπάρξει η επίσημη παρουσίαση και ανακοίνωση specs κλπ από την Sony ίσως έχει νόημα να έχουμε και νήμα για το Neo. 

Μέχρι τότε, υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...