Προς το περιεχόμενο

Playstation 4.5 / Neo - Φημολογία [ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ]


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος δεν πρόλαβα να το πάρω βγάζουν καινούριο. Καλά έκανα τόσα χρόνια και δεν ασχολούμουν με κονσόλες.

 

Ακριβώς τα ίδια εδώ. Δεν έχω 3 βδομάδες που το πήρα (θα παίξει έξω στα κοντά οπότε και δεν μπορούσα να μεταφέρω pc με την μια) και είναι του κουτιού :P

 

Πάντως, δεν νομίζω να πάει για 4Κ κτλ, μάλλον πάνε για VR μεριά. Εκεί δεν σκόπευα ποτέ να χρησιμοποιήσω το PS, όταν γίνει λίγο mainstream το όλο θέμα, θα είμαι στο PC για αυτά.

 

Τώρα πως θα βγαζουν οι devs 3 εκδόσεις (και μια για PC 4), και θα την παλέψει η αγορά... Το καλύτερο σχόλιο ένως τύπου στο Kotaku, "get a PC already".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τραγικοι.. Περισσοτερα θα πω οταν θα υπαρξουν  και οι σχετικες ανακοινωσεις. Τα θελε και ο κωλαρακος μας βεβαια, ως καταναλωτες, αφου πριμοδοτησαμε το resolution gate και ολες τις συναφεις αντιπαραθεσεις στα παγκοσμια fora.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε Sony!!  :mad: Σεπτέμβριο του 2013 αγοράζω PS3 και σε 2 μήνες κυκλοφορείς το PS4!  :mad: Δεν πρόλαβα να το χαρώ και πήγες και μου έβγαλες καινούργια κονσόλα!  :mad:  :mad:  Τώρα ΠΑΛΙ τα ίδια! Ε δεν υποφέρεσαι!  :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε Sony!!  :mad: Σεπτέμβριο του 2013 αγοράζω PS3 και σε 2 μήνες κυκλοφορείς το PS4!  :mad: Δεν πρόλαβα να το χαρώ και πήγες και μου έβγαλες καινούργια κονσόλα!  :mad:  :mad:  Τώρα ΠΑΛΙ τα ίδια! Ε δεν υποφέρεσαι!  :mad:

 

όταν αγόρασες το PS3 Σεπτέμβρη, δεν ήξερες ότι έβγαινε το PS4 Δεκέμβρη?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν θα "παρατήσουν" το βασικό μοντέλο, τι σκάτε..?
Κι εγώ πριν 2 μήνες το αγόρασα, *** θα πάρει όμως το νέο μοντέλο.

Μακάρι να φάει τα μούτρα της πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν θα "παρατήσουν" το βασικό μοντέλο, τι σκάτε..?

Κι εγώ πριν 2 μήνες το αγόρασα, ***θα πάρει όμως το νέο μοντέλο.

 

Μακάρι να φάει τα μούτρα της πάντως.

Εννοείται ότι δεν θα το αλλάξω και ότι θα τους δώσω και εγώ ***.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικο απο ολο αυτο ειναι οτι η τιμη του βασικου μοντελου θα πεσει στα ταρταρα, πολυ χαμηλα, κ θα μπορει να το αγορασει πολύς κοσμος που δεν ειχε παρει κονσολα νεας γενιας λογο τιμης.

 

Απο εκει κ περα, δεν υπαρχει σοβαρος λογος για αναβαθμιση εκτος κ αν εισαι φραγκατος.

 

Το καλο ειναι οπως ειπα οτι το απλο μοντελο θα μπει σε ακομα περισσοτερα σπιτια πλεον κ καπως ετσι το σκεφτεται η σονυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το καλο ειναι οπως ειπα οτι το απλο μοντελο θα μπει σε ακομα περισσοτερα σπιτια πλεον κ καπως ετσι το σκεφτεται η σονυ.

 

Η Sony εχτισε πλεον το playerbase της.Πλεον ειμαστε 40+ εκ παικτες, 40 ή 55 εκ..εμας πως μας ωφελεί;Θα μας δινει καλυτερα plus games ή μηπως θα πεσουν η τιμες των games(τουλαχιστον 1/2 των κερδων που περνει η Sony?

 

Για το πρωτο..παλεύεται επειδη η Microsoft στην πράσινη πλευρα αρχισε να πιέζει..Για το δευτερο..χαχα no.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά πιο δυνατό το ''ΝΕΟ'' αν ισχύουν οι φήμες για το hardware του με Polaris10 GPU.

 

PlayStation 4K SoC Could Feature 2304 Stream processors based AMD Polaris GPU
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινεις 400ε και ξενιαζεις για 5 χρονια+ δεν υπαρχουν αναβαθμισεις, εχουν ολοι την ιδια εμπειρια...   :P  

 

edit: φημη? clickbait ειναι ο τιτλος στην αρχικη σελιδα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

στο ps4 η ποιο χαμηλη τιμη που εχει φτασει εγχωρια ειναι σκετη κονσολα 299ευρω τα περασμενα χριστουγεννα. οποτε φετος πιστευω θα ειναι κανα 250-280 η ισως 299 παλι αλλα αυτην την φορα με καποιο game μαζι…ποσο λετε να κοστιζει το ps4 neo σε περιπτωση που οντως κυκλοφορησει μετα τον οκτωβρη? λογικα πανω απο 350 χλωμο ετσι?με βαση την λογικη παντα, γιατι χωρις λογικη οπως γινεται στην ελλαδα θα το χτυπησουν και κανα 400αρι τα καταστηματα…τι πιστευετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...