Προς το περιεχόμενο

επιλογή πρώτη μεταχ. φωτογραφικής μηχανής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά. 

έψαξα οσο μπορούσα σε προηγούμενα τοπικς αλλα δεν με κάλυψε κάτι 100% γιαυτό θα ήθελα την άποψη οσων γνωρίζουν καλύτερα απο εμένα στο εξής : 

 

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ στο παρελθόν με φωτογραφία,και θα ηθελα να κάνω μια αγορά DSLR κάμερας. 

 

θα ήθελα να πάω σε μεταχειρισμένη στα 200-300 ευρώ. 

 

Πείτε μου σας παρακαλώ προτάσεις σε αυτά τα χρήματα, τύπους φακών που θα ήταν προτιμότερο να χρησιμοποιώ. 

 

Η Χρήση που με ενδιαφέρει ειναι απλή καθημερινή. δεν με ενδιαφέρει η πρακτικότητα, θα είναι κυρίως για ταξίδια - τοπία - φύση κτλ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφ΄ όσον έχεις καταλήξει σε DSLR γνωρίζοντας όλα τα θετικά και τα αρνητικά της, θα προτείνω κι εγώ μία Nikon D3200 με τον kit φακό για να μείνεις εντός του budget σου. Η ουσία όμως έιναι από κει και πέρα να μάθεις κάποια βασικά πράγματα ώστε να χρησιμοποιήσεις τις δυνατότητες που σου προσφέρει μία DSLR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να πας στην Nikon D5200, κι ας χρειαστεί να δώσεις κάτι παραπάνω, οι δυνατότητες της σειράς D3XXX, είναι λίγο περιορισμένες, ενώ με την D5200 θα είναι καλύτερα όταν κατασταλάξεις με το τι θες να ασχοληθείς για να βάλεις ένα ποιο καλό φακό μετά. Το ποιο σημαντικό είναι να μάθεις να χειρίζεσαι την μηχανή, όχι στο auto και μετά να δεις με τον καιρό τι θέματα σου αρέσει να φωτογραφίζεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...