Προς το περιεχόμενο

προτασεις για φωτογραφικη μηχανη.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστα, η a3000 ειναι slt, νομιζα οτι ητανε καποια e-mount mirrorless, οποτε πρακτικα βρισκεις και τσαμπα af φακους της minolta, περα απο αυτους που αναφερεις σε καινουριους, οπως επισης υπαρχουν και φακοι απο sigma/tamron.

 

Να δες http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A3000-versus-Sony-SLT-Alpha-58___906_864

DSLT είναι η a58

Mirrorless είναι η a3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω καταληξει στην d3200 ή 3100 αν δε βρω σε ευκαιρια την πρωτη. εχω δει καποιες αγγελιες αλλα ακομα τιποτααα! αν εχετε υποψιν καποια στη πορεια να μ στειλετε αν ειναι ευκολο..  ααα για την  D90 ποια ειναι η γνωμη σας; ειδα ενα αρθρο π γινοταν συγκριση με την 3200 κ την εβαλα στο πλανο.. ετσι πληροφοριακα ρωταω..

Επεξ/σία από sofouliss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέχασε τη d3100 είναι σχετικά παλιά του 2010 μοντέλο.

Έχει προσφερθεί ο blu3_orion να σε βοηθήσει με τις αγγελίες και στο facebook στείλε ένα PM ξέρει από nikon και χρειάζεσαι βοήθεια για να διαλέξεις.

Στο μεταχειρισμένο είναι δυσκολότερη η επιλογή.

Πετυχημένη αγορά και καλές φωτογραφίες σου εύχομαι.

Και περιμένουμε εντυπώσεις από τη νέα σου κάμερα.

Επεξ/σία από thepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikon D3300 1 μηνα..αγορασμενες απο το πιο Γνωστο φωτογραφικό κατάστημα στην Αθήνα.


Αριστη κατασταση Ολα τα παρελκομενα + εγγυηση 2 χρονια ελληνικης αντιπροσωπειας.. βρηκα αυτη. μονο σωμα. στα 270


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Nikon D3300 1 μηνα..αγορασμενες απο το πιο Γνωστο φωτογραφικό κατάστημα στην Αθήνα.

Αριστη κατασταση Ολα τα παρελκομενα + εγγυηση 2 χρονια ελληνικης αντιπροσωπειας.. βρηκα αυτη. μονο σωμα. στα 270

 

300 έχει η καινούργια http://www.amazon.de/Nikon-SLR-Digitalkamera-Megapixel-TFT-LCD-Display-Full-HD/dp/B00HQCW7SS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1458512638&sr=8-2&keywords=nikon+d3300

κάντου παζάρια 

 

Εγώ θα σου έλεγα για φακο να πας κατεύθείαν στον 18-105 εγώ έχω τον 18-55 είμαι αρχάριος και δεν με καλύπτει ειδικά για εξωτερικούς χώρους

Επεξ/σία από k33theod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πες μου καποιον καλυτερο. κ θα τον παρω στην πορεια 

 

Ξεκίνα με τον 18-55 (που ειναι μέσα στο budget σου τώρα) για να αρχίσεις να μαθαίνεις τα βασικά και στη συνέχεια οι ανάγκες που θα σου δημιουργούνται καθώς θα φωτογραφίζεις θα σε οδηγήσουν να επιλέξεις τους επόμενους φακούς σου. Για παράδειγμα ένα must των DX Nikon είναι ο 35mm f/1.8 , εσένα όμως στο στύλ σου μπορεί να μη σου κάνει και να χρειαστείς κάτι άλλο, για παράδειγμα έναν 55-200 ή 55-300. 

Επεξ/σία από Skopelos_Island
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 έχει η καινούργια http://www.amazon.de/Nikon-SLR-Digitalkamera-Megapixel-TFT-LCD-Display-Full-HD/dp/B00HQCW7SS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1458512638&sr=8-2&keywords=nikon+d3300

κάντου παζάρια 

 

Εγώ θα σου έλεγα για φακο να πας κατεύθείαν στον 18-105 εγώ έχω τον 18-55 είμαι αρχάριος και δεν με καλύπτει ειδικά για εξωτερικούς χώρους

δεν εχω τροπο να παραγγειλω απ amazon !!

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου καποιον καλυτερο. κ θα τον παρω στην πορεια 

 

αν χρειαστεις καποιον καλυτερο ,θα το καταλαβεις απο μονη σου καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...