Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά Κολλέγια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ σπίτι μου είμαι το Σ/Κ, ούτε με τραμπουκίζει κανείς, και συντηρώ και κανα 2 Δ.Υ. με τους φόρους που πληρώνω.

 

Μεχρι πριν λιγο καιρο ησουν άνεργος θυμαμαι τωρα ξαφνικα συντηρεις κανα 2 ΔΥ με τους φορους που πληρωνεις?

Στην Ελλαδα αμα σου δώσει κάποιος παντως 1000 ευρω σε ιδιωτική επιχειρηση θα σου χαλάσω το ονειρο αλλα δεν θα ξαναδεις το σπιτι σου τουλαχιστον οχι πριν πεσει για τα καλά ο ήλιος! Νυχτα θα φευγεις νυχτα θα γυρνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ πέρασα σε ΑΕΙ άλλα επειδή είναι χάλι επέλεξα να πληρώσω για distance learning άρα είμαι τεμπέλης

Αυτό το πράγμα "μπορείς να δώσεις όσες φόρες πανελλήνιες θέλεις" κόψτε το κάποια στιγμή , ο άλλος μπορεί να μην έχει τις αντοχες. Εγω προσωπικά δεν μπορώ να ξαναπεράσω αυτό το βάσανο , μια φορά και τελος

οχι καμια σχεση φιλε μου. αλλο αυτο που λεει ο αλλος εδω με τα κολλεγια κι αλλο αυτο που λες εσυ. εσυ και το προσπαθησες κι επειτα το distance learning ειναι 1000 φορες πιο δυσκολο απο τα πανεπιστημια εδω! 

Μεχρι πριν λιγο καιρο ησουν άνεργος θυμαμαι τωρα ξαφνικα συντηρεις κανα 2 ΔΥ με τους φορους που πληρωνεις?

Στην Ελλαδα αμα σου δώσει κάποιος παντως 1000 ευρω σε ιδιωτική επιχειρηση θα σου χαλάσω το ονειρο αλλα δεν θα ξαναδεις το σπιτι σου τουλαχιστον οχι πριν πεσει για τα καλά ο ήλιος! Νυχτα θα φευγεις νυχτα θα γυρνάς.

ο τυπος τρολλαρει. τιποτα δε κανει. τελειωσε εκει κανα κολλεγιο της κακιας ωρας και τωρα δε βρισκει τιποτα μαλλον και τα ξυνει , παιζοντας το καποιος στο insomnia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι πριν λιγο καιρο ησουν άνεργος θυμαμαι τωρα ξαφνικα συντηρεις κανα 2 ΔΥ με τους φορους που πληρωνεις?

Στην Ελλαδα αμα σου δώσει κάποιος παντως 1000 ευρω σε ιδιωτική επιχειρηση θα σου χαλάσω το ονειρο αλλα δεν θα ξαναδεις το σπιτι σου τουλαχιστον οχι πριν πεσει για τα καλά ο ήλιος! Νυχτα θα φευγεις νυχτα θα γυρνάς.

 

Με τον λίγο καιρό θα εννοείς κανα 3.5άρι χρόνια....είδες πως αλλάζουν τα πράγματα ε. Τώρα αν αυτό πιστεύεις για τα 1000 ευρώ...ε μάλλον εγώ θα σου χαλάσω το όνειρο, ή μάλλον τη δικαιολογία. Είδες ο άχρηστος με το χαρτί απο το κωλο-κολέγιο βρήκε δουλειά εν μέσω κρίσης που πληρώνει φόρους οι οποίοι συντηρούν 2 Δ.Υ.

ο τυπος τρολλαρει. τιποτα δε κανει. τελειωσε εκει κανα κολλεγιο της κακιας ωρας και τωρα δε βρισκει τιποτα μαλλον και τα ξυνει , παιζοντας το καποιος στο insomnia 

 

Keep saying that to yourself. Συγγνώμη ειλικρινά που σε βυθίζω περισσότερο στη μιζέρια σου, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σοβαρότερος λόγος όμως να μπεις σε Ελληνικό ιδιωτικό κολλέγιο είναι η δικτύωση, το οποίο είναι το Α και το Ω σε οποιαδήποτε χώρα. Οι συμφοιτητές σου κατα πάσα πιθανότατα είναι γόνοι φραγκάτων επιχειρηματιών (οι οποίοι να βαριούνται να πάνε εξωτερικό, μπλα μπλα....). Αυτά να είσαι σίγουρος ότι αξίζουν πολύ παραπάνω απο το πτυχίο (αρκεί να το εκμεταλλευτείς). Έτσι λοιπόν παίρνεις και την απάντησή σου πως σήμερα παίρνω τα τριπλα απο τους συμμαθητές μου που έγραφαν 19...

 

Έχεις τρελό πρόβλημα φίλος να το κοιτάξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Keep saying that to yourself. Συγγνώμη ειλικρινά που σε βυθίζω περισσότερο στη μιζέρια σου, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

χαχα. σε λυπαμαι γιατι απο οτι φαινεται εισαι ενας καημενος πουθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον λίγο καιρό θα εννοείς κανα 3.5άρι χρόνια....είδες πως αλλάζουν τα πράγματα ε. Τώρα αν αυτό πιστεύεις για τα 1000 ευρώ...ε μάλλον εγώ θα σου χαλάσω το όνειρο, ή μάλλον τη δικαιολογία.

 

Τι να σου πω ρε φιλε αμα έπεσες στην εξαιρεση εσυ και βρηκες εργοδοτη να σου δινει τοσα λεφτά και παράλληλα να σέβεται την προσωπικη σου ζωή οκ χαιρομαι για σένα. Εγω παντως μεταξυ μας ουτε γουσταρω κάποιον να με πρηζει ουτε να δουλευω πανω απο 7-8 ωρες την ημέρα και σιγουρα θελω 2 ρεπουδάκια την εβδομάδα. Αυτο ειναι στάνταρ! Αν οχι 2 τουλαχιστον 1. Και άδειες ανα 3μηνες σιγουρα!

 

Ειλικρινα δεν θα μου πει η κοπελα μου "Παμε εκει να μεινουμε λιγο μονοι μας ..." και θα της πω ξέρεις με θελουν στο γραφειο χαχα δεν ειμαι τοσο βλαμμενος με τη δουλεια ευτυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σπίτι μου είμαι το Σ/Κ, ούτε με τραμπουκίζει κανείς, και συντηρώ και κανα 2 Δ.Υ. με τους φόρους που πληρώνω.

 

Ωραία οπότε εγώ θα κοιτάξω να περάσω στο δημόσιο με το πτυχίο δημόσιας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και εσείς οι έξυπνοι των κολλεγίων με τον 3πλασιο μισθό σας θα κάθεστε να μας πληρώνετε τους μισθούς από την φορολογία. Και είμαστε πάτσοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IBTL.jpg

ετοιμαζεται χαχαχα!

Ωραία οπότε εγώ θα κοιτάξω να περάσω στο δημόσιο με το πτυχίο δημόσιας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και εσείς οι έξυπνοι των κολλεγίων με τον 3πλασιο μισθό σας θα κάθεστε να μας πληρώνετε τους μισθούς από την φορολογία. Και είμαστε πάτσοι.

μη λετε τετοια θα νομιζει και πως τον πιστευουμε  :X  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε φιλε αμα έπεσες στην εξαιρεση εσυ και βρηκες εργοδοτη να σου δινει τοσα λεφτά και παράλληλα να σέβεται την προσωπικη σου ζωή οκ χαιρομαι για σένα. Εγω παντως μεταξυ μας ουτε γουσταρω κάποιον να με πρηζει ουτε να δουλευω πανω απο 7-8 ωρες την ημέρα και σιγουρα θελω 2 ρεπουδάκια την εβδομάδα. Αυτο ειναι στάνταρ! Αν οχι 2 τουλαχιστον 1. Και άδειες ανα 3μηνες σιγουρα!

 

Ειλικρινα δεν θα μου πει η κοπελα μου "Παμε εκει να μεινουμε λιγο μονοι μας ..." και θα της πω ξέρεις με θελουν στο γραφειο χαχα δεν ειμαι τοσο βλαμμενος με τη δουλεια ευτυχως.

 

Απόλυτα λογικά είναι αυτά που ζητάς, και το δικαίωμα στην προσωπική ζωή είναι αδιαπραγμάτευτο. Συμφωνοι υπάρχει ο κλασικός Έλληνας εργοδότης που νομίζει ότι διοικεί γαλέρα και είναι η πλειοψηφία δυστυχώς. Δεν είναι όλοι έτσι πάντως.

αστο. δε πειθεις!

 

Νόμίζεις ότι με ενδιαφέρει;

 

Ωραία οπότε εγώ θα κοιτάξω να περάσω στο δημόσιο με το πτυχίο δημόσιας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και εσείς οι έξυπνοι των κολλεγίων με τον 3πλασιο μισθό σας θα κάθεστε να μας πληρώνετε τους μισθούς από την φορολογία. Και είμαστε πάτσοι.

Δεν αμφιβάλλω, αυτό είναι το όνειρο του μέσου Έλληνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις αμα βρεις πολυεθνική που να σέβεται τα παραπάνω και να έχεις και μια σχετική σιγουρια οτι δεν θα σε διώξουν με το παραμικρο τοτε αξιζει το κοπο γιατι εννοειται πως στην ιδιωτική δεν θα εισαι στάσιμος θα μαθαινεις συνεχως πράγματα ! Και θα εξελισσεσαι στο δημοσιο νταξει θα μπλέξεις με τη χαρτουρα και ειναι αμφιβολο αμα θα εξελιχθεις ως προς τις γνώσεις. Παντως τα πακέτα που προσφέρει το δημοσιο συγκριτικα με γνωστους που έχω σε ιδιωτικές ειναι πολυ δελεαστικά.

 

Καταρχην ξέρεις οτι εισαι μονιμος οτι και ρουφιανια να παιζουν απο πισω σου οτι και κατσαδιασμα απο τον προισταμενο να φας μπορεις ακομα και να του τα πεις οπως έχουν και να τι θα σου κανει θα σε διωξει? χαχαχ δεν μπορει να σου κανει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...