Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά Κολλέγια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά, στα Ελληνικά μπαίνεις δύσκολα (και επειδή στα 18 σου έγραψες καλά σε κάτι εξετάσεις πιστεύεις ότι για την υπόλοιπή σου ζωή είσαι καλύτερος από όλους τους άλλους) και μετά βγαίνεις με μια υπογραφή σε μια παράταξη πατώντας μόνο στις εξεταστικές. Για την αναγνώριση στην Ελλάδα ποιός χέστηκε δεν ξέρω; Γιατί όλα τα καλά κολλέγια είναι αναγνωρισμένα πλήρως στο εξωτερικό. Ακόμα ονειρεύεσαι θεσούλα στο δημόσιο; Η μήπως έχεις την εντύπωση ότι κανείς εργοδότης θα κρίνει με βάση το πτυχίο; Πάνε αυτά...

Αυτο που εσυ λες "κατι εξετασεις" ειναι πολυ απαιτητικες και χιλιαδες παιδια μοχθησαν πολυ για να γραψουν ο,τι εγραψαν. Το να μιλας απαξιωτικα λοιπον δε νομιζω οτι ειναι σωστο.

 

Και γενικα στα ποστ σου πεφτει τρελο τσουβαλιασμα. Δε γραφονται ολοι σε παραταξεις, δε πανε ολοι μονο στις εξεταστικες ουτε ολοι ειναι αιωνιοι φοιτητες.

 

Επισης υπαρχει κοσμος που ναι θελει να μεινει στην Ελλαδα, αν εσυ εχεις φυγει ή θες να φυγεις, ειναι επιλογη ΣΟΥ.

 

 

Απο Ελληνικα πανεπιστημια εχουν βγει σπουδαιοι επιστημονες και ανθρωποι περιζητητοι. Μη κανουμε κι αυτο το θεμα vs ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτα καλο ειναι να εισαι καλλυμενος απο ολες τις πλευρες δε νομιζεις?? κι εσενα μπορει να μη σε νοιαζει η αναγνωριση εδω αλλα αλλον να τον νοιαζει γιαυτο μη το γενικευεις. επισης ακομη και στο εξωτερικο δεν αναγνωριζεται το πτυχιο απο ολα τα κολλεγια , σκεψου δε τι ανταγωνισμος υπαρχει εκει μιας κι υπαρχουν αλλα χιλια κολλεγια καλυτερα απο αυτα που υπαρχουν στην Ελλαδα. δεν το λεω μονο εγω πως τα κολλεγια  εδω στην Ελλαδα ειναι χασιμο χρονου και χρηματων παντως αλλα πολλοι ακομη. ειχα σκεφτει κι εγω να παω γιατι μπορουσα αλλα δε το εκανα εστρωσα κατω τον κωλο μου και περασα σε πανεπιστημιο γιατι αυτο ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις εδω αν δε μπορεις να φυγεις. τωρα το να βαριεσαι να περασεις ετσι και να δικαιολογεις τον ευατο σου οτι ειναι χασιμο χρονου για να διαλεξεις την ευκολη λυση να πληρωσεις αλλο! και τα πολυ καλα κολλεγια που λες , κοστιζουν και μια μικρη περιουσια 

 

Να είσαι καλυμμένος για ποιό πράγμα ακριβώς; Μπας και κάτσει καμια θεσούλα στο δημόσιο; Αυτό είναι το όνειρό σου; Για τα 800 ευρώ του Δ.Υ;

Ανταγωνισμός για τι πράγμα ακριβώς; Για θέσεις εργασίας; Έχεις ειλικρινά την εντύπωση πως κανείς εργοδότης νοιάζεται το που τελείωσες, είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό; Πιστεύεις δηλαδή ότι κάποιος κάθεται και βγάζει τη λίστα κατάταξης όταν ξεκαθαρίζει βιογραφικά; 

Για το Ελληνικό Δημόσιο ναι, για ακαδημαϊκή καριέρα ναι, για οτιδήποτε άλλο η λέξη BSc στο βιογραφικό αρκεί.

 

Δεκτό κάποιοι μπαίνουν στα Κολέγια γιατί βαριόντουσαν να διαβάσουν. Και εγώ βαριόμουν...σήμερα βγάζω τον τριπλάσιο μισθό απο συμμαθητές μου που δεν βαριόντουσαν τότε...πως τα φέρνει η ζωή ε; Ίσως γιατί νόμισαν ότι η ζωή τελείωσε στις πανελλήνιες. Εντάξει δεν μπορώ να μπώ στο Δημόσιο...κρίμα πραγματικά.

 

Ο σοβαρότερος λόγος όμως να μπεις σε Ελληνικό ιδιωτικό κολλέγιο είναι η δικτύωση, το οποίο είναι το Α και το Ω σε οποιαδήποτε χώρα. Οι συμφοιτητές σου κατα πάσα πιθανότατα είναι γόνοι φραγκάτων επιχειρηματιών (οι οποίοι να βαριούνται να πάνε εξωτερικό, μπλα μπλα....). Αυτά να είσαι σίγουρος ότι αξίζουν πολύ παραπάνω απο το πτυχίο (αρκεί να το εκμεταλλευτείς). Έτσι λοιπόν παίρνεις και την απάντησή σου πως σήμερα παίρνω τα τριπλα απο τους συμμαθητές μου που έγραφαν 19...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλυμμένος για ποιό πράγμα ακριβώς; Μπας και κάτσει καμια θεσούλα στο δημόσιο; Αυτό είναι το όνειρό σου; Για τα 800 ευρώ του Δ.Υ;

Ανταγωνισμός για τι πράγμα ακριβώς; Για θέσεις εργασίας; Έχεις ειλικρινά την εντύπωση πως κανείς εργοδότης νοιάζεται το που τελείωσες, είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό; Πιστεύεις δηλαδή ότι κάποιος κάθεται και βγάζει τη λίστα κατάταξης όταν ξεκαθαρίζει βιογραφικά; 

Για το Ελληνικό Δημόσιο ναι, για ακαδημαϊκή καριέρα ναι, για οτιδήποτε άλλο η λέξη BSc στο βιογραφικό αρκεί.

 

Δεκτό κάποιοι μπαίνουν στα Κολέγια γιατί βαριόντουσαν να διαβάσουν. Και εγώ βαριόμουν...σήμερα βγάζω τον τριπλάσιο μισθό απο συμμαθητές μου που δεν βαριόντουσαν τότε...πως τα φέρνει η ζωή ε; Ίσως γιατί νόμισαν ότι η ζωή τελείωσε στις πανελλήνιες. Εντάξει δεν μπορώ να μπώ στο Δημόσιο...κρίμα πραγματικά.

 

Ο σοβαρότερος λόγος όμως να μπεις σε Ελληνικό ιδιωτικό κολλέγιο είναι η δικτύωση, το οποίο είναι το Α και το Ω σε οποιαδήποτε χώρα. Οι συμφοιτητές σου κατα πάσα πιθανότατα είναι γόνοι φραγκάτων επιχειρηματιών (οι οποίοι να βαριούνται να πάνε εξωτερικό, μπλα μπλα....). Αυτά να είσαι σίγουρος ότι αξίζουν πολύ παραπάνω απο το πτυχίο (αρκεί να το εκμεταλλευτείς). Έτσι λοιπόν παίρνεις και την απάντησή σου πως σήμερα παίρνω τα τριπλα απο τους συμμαθητές μου που έγραφαν 19...

απο τον τροπο που μιλας φαινεται πως ζοριστηκες. ομως ειναι η αληθεια. τα κολλεγια δεν αξιζουν μια στην Ελλαδα. οσο για το δημοσιο κι ολα αυτα που εσυ ειρωνευεσαι , καλο ειναι να κρατας το στομα σου κλειστο. δε ξερω τι κανεις και τι δε κανεις , αλλα υπαρχουν εκατομμυρια ανθρωποι εκει εξω που προσπαθουν οπως μπορουν και ειναι δικαιωμα τους αν θελουν να ζουν στην Ελλαδα. και το να απαξιωνεις τους συμμαθητες σου που διαβαζαν και προσπαθησαν με την αξια τους , ειναι οτι χειροτερο.

 

μπραβο λοιπον πλουσιοπαιδο που εσυ δε χρειαστηκε να μοχθησεις , να στρωσεις κωλο να διαβασεις και να περασεις με την αξια σου και το μυαλο σου , αλλα πληρωσες με τα λεφτα του μπαμπα το πτυχιο σου και τωρα εισαι παμπλουτος (ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟΣ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εσυ λες "κατι εξετασεις" ειναι πολυ απαιτητικες και χιλιαδες παιδια μοχθησαν πολυ για να γραψουν ο,τι εγραψαν. Το να μιλας απαξιωτικα λοιπον δε νομιζω οτι ειναι σωστο.

 

Και γενικα στα ποστ σου πεφτει τρελο τσουβαλιασμα. Δε γραφονται ολοι σε παραταξεις, δε πανε ολοι μονο στις εξεταστικες ουτε ολοι ειναι αιωνιοι φοιτητες.

 

Επισης υπαρχει κοσμος που ναι θελει να μεινει στην Ελλαδα, αν εσυ εχεις φυγει ή θες να φυγεις, ειναι επιλογη ΣΟΥ.

 

 

Απο Ελληνικα πανεπιστημια εχουν βγει σπουδαιοι επιστημονες και ανθρωποι περιζητητοι. Μη κανουμε κι αυτο το θεμα vs ελεος.

 

Λοιπόν το τσουβάλιασμα το δικό μου είναι η ειρωνική απάντηση στα επιχειρήματα του στύλ "που πάτε σε αυτά τα κολλέγια, εκεί είναι χαμένα λεφτά και πάνε όσοι βαριούνται να διαβάσουν και αγοράζουν το πτυχίο.".

 

Ούτε όσοι πάνε στα ΑΕΙ γράφονται σε παρατάξεις και είναι αιώνιοι. Ούτε στα κολλέγια είναι όλοι άχρηστοι. Και τα 2 βγάζουν καλούς και μη καλούς επαγγελματίες.

Απο εκεί και πέρα το επιχείρημα "μόχθησα, μου βγήκε ο κώλος μου μια φορά στη ζωή μου - άρα δικιαούμαι για την υπόλοιπή μου ζωή να ζώ καλύτερα απο αυτόν που έγραφε 14" δεν το καταλαβαίνω. Κάποιοι μόχθησαν και έστρωσαν κώλο απο τα 15-18, κάποιοι άλλοι έστρωσαν κώλο όσο οι προηγούμενοι το έπαιζαν καταληψίες και πολιτικοποιημένοι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το τσουβάλιασμα το δικό μου είναι η ειρωνική απάντηση στα επιχειρήματα του στύλ "που πάτε σε αυτά τα κολλέγια, εκεί είναι χαμένα λεφτά και πάνε όσοι βαριούνται να διαβάσουν και αγοράζουν το πτυχίο.".

 

Ούτε όσοι πάνε στα ΑΕΙ γράφονται σε παρατάξεις και είναι αιώνιοι. Ούτε στα κολλέγια είναι όλοι άχρηστοι. Και τα 2 βγάζουν καλούς και μη καλούς επαγγελματίες.

 

Απο εκεί και πέρα το επιχείρημα "μόχθησα, μου βγήκε ο κώλος μου μια φορά στη ζωή μου - άρα δικιαούμαι για την υπόλοιπή μου ζωή να ζώ καλύτερα απο αυτόν που έγραφε 14" δεν το καταλαβαίνω. Κάποιοι μόχθησαν και έστρωσαν κώλο απο τα 15-18, κάποιοι άλλοι έστρωσαν κώλο όσο οι προηγούμενοι το έπαιζαν καταληψίες και πολιτικοποιημένοι.

Εγω δε συμφωνω με το τσουβαλιασμα ουτε για τη μια ουτε και για την αλλη περιπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τον τροπο που μιλας φαινεται πως ζοριστηκες. ομως ειναι η αληθεια. τα κολλεγια δεν αξιζουν μια. οσο για το δημοσιο κι ολα αυτα που εσυ ειρωνευεσαι , καλο ειναι να κρατας το στομα σου κλειστο. δε ξερω τι κανεις και τι δε κανεις , αλλα υπαρχουν εκατομμυρια ανθρωποι εκει εξω που προσπαθουν οπως μπορουν. και το να απαξιωνεις τους συμμαθητες σου που διαβαζαν και προσπαθησαν με την αξια τους , ειναι οτι χειροτερο. μπραβο λοιπον πλουσιοπαιδο που εσυ δε χρειαστηκε να μοχθησεις , πληρωσες το πτυχιο σου και τωρα εισαι παμπλουτος (ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟΣ)

 

Μπα πλούσιος δεν είμαι, με το ζόρι πλήρωσα τα δίδακτρα, εν αντιθέσει με άλλους σε Δημόσια τα οποία τα επένδυαν στο Μυκονοοος. Ούτε τώρα είμαι πάμπλουτος, ένα καλό μισθό έχω - σημαντικά υψηλότερο απο τον Ελληνικό μέσο όρο. Τώρα αν το πλήρωσα η δεν το πλήρωσα και δεν έμαθα τίποτα...ε ο χαζός ο εργοδότης μου το ξέρει...κάτι σκατά κάνω σωστα για να μου δίνει τόσα.

Ξαναλέω λοιπόν όσοι εκεί έξω προσπάθησαν, νόμιζαν ότι η προσπάθεια σταματάει στα 18...μάλλον γελάστηκαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα πλούσιος δεν είμαι, με το ζόρι πλήρωσα τα δίδακτρα, εν αντιθέσει με άλλους σε Δημόσια τα οποία τα επένδυαν στο Μυκονοοος. Ούτε τώρα είμαι πάμπλουτος, ένα καλό μισθό έχω - σημαντικά υψηλότερο απο τον Ελληνικό μέσο όρο. Τώρα αν το πλήρωσα η δεν το πλήρωσα και δεν έμαθα τίποτα...ε ο χαζός ο εργοδότης μου το ξέρει...κάτι σκατά κάνω σωστα για να μου δίνει τόσα.

Ξαναλέω λοιπόν όσοι εκεί έξω προσπάθησαν, νόμιζαν ότι η προσπάθεια σταματάει στα 18...μάλλον γελάστηκαν.

γιατι μονο στα 18 δινεις εξετασεις? χαχα τι γελοιο. μπορεις να δωσεις οσες φορες θελεις. το θεμα ειναι αν θελεις ! ή αν εισαι τεμπελης και ψαχνεις ευκολες λυσεις. ομως οι ευκολες λυσεις λογικο ειναι να μην εχουν την ιδια αξια με τις δυσκολοτερες. κι ασε που εχω αρχισει να πιστευω πως τιποτα δεν εχεις κανει κι απλα τα λες αυτα γιατι εχεις ζοριστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι μονο στα 18 δινεις εξετασεις? χαχα τι γελοιο. μπορεις να δωσεις οσες φορες θελεις. το θεμα ειναι αν θελεις ! ή αν εισαι τεμπελης και ψαχνεις ευκολες λυσεις. ομως οι ευκολες λυσεις λογικο ειναι να μην εχουν την ιδια αξια με τις δυσκολοτερες. κι ασε που εχω αρχισει να πιστευω πως τιποτα δεν εχεις κανει κι απλα τα λες αυτα γιατι εχεις ζοριστει.

 

Η δύσκολη λύση που περιγράφεις είναι γράφεις καλά σε κάτι χαζοεξετάσεις και μετά ηρεμείς γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγείς απο τη σχολή αργά η γρήγορα, στην οποία δεν χρειάζεται να πατάς ΠΟΤΕ, με τον Α η Β τρόπο, ενώ περνάς καλά στο Μυκονόοος, εις βάρος του μ@λ@κα του Έλληνα φορολογούμενου ο οποίος πληρώνει για να κάνεις καταλήψεις να καταστρέφεις κτίρια και να βγάζεις τη σχολή σε 10 χρόνια.

 

Αυτή είναι η ΔΥΣΚΟΛΗ λύση η δική σου.

 

Η εύκολη λύση η δική μου είναι, πληρώνω για να μπω μέσα, πρέπει να πληρώσω υπέρογκα δίδακτρα, άρα πιθανότατα πρέπει και να δουλεύω στον ελεύθερο χρόνο μου, η παρακολούθηση είναι υποχρεωτική, δεν επιβαρύνω κανέναν φορολογούμενο και αν τον παίζω και δεν τελειώσω νωρίς πρέπει να πληρώσω ΕΞΤΡΑ υπέρογκα δίδακτρα.

 

Αυτή είναι η ΕΥΚΟΛΗ λύση....καλά ποιόν κοροιδεύεις. Όσο λοιπόν ο ένας διασκεδάζει στη Μύκονο και κάνει καταλήψεις ο άλλος λιώνει στο διάβασμα και τη δουλειά για να πληρώσει τα δίδακτρα.

Το ξέρεις φαντάζομαι ότι δεν μου καίγεται καρφί για το αν πιστεύεις οτι λέω αλήθεια, μπορείς να ζεις στην άρνηση με τα όνειρά σου να γίνεις Δ.Υ. με 800 ευρώ.

 

Σίγουρα απο τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω ότι το Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα όυτε γραμματική σου έμαθε, ούτε σύνταξη. Αλλοίμονο απο εμάς τους χαζούς των κολλεγίων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πέρασα σε ΑΕΙ άλλα επειδή είναι χάλι επέλεξα να πληρώσω για distance learning άρα είμαι τεμπέλης

Αυτό το πράγμα "μπορείς να δώσεις όσες φόρες πανελλήνιες θέλεις" κόψτε το κάποια στιγμή , ο άλλος μπορεί να μην έχει τις αντοχες. Εγω προσωπικά δεν μπορώ να ξαναπεράσω αυτό το βάσανο , μια φορά και τελος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

city college πρωτο και καλυτερο, ακριβα παντως να ξερεις αλλα κανουν δουλεια και τα πτυχεια εχουν ισχυ

εκει δεν εινια για τεμπελχαναδες ελληναραδες φοιτητες του στυλ παω στα εργαστηρια επισης δεν υπαρχουν κοματικα μεσα απαγορευονται αυτα εντος της σχολης

ελληνικα πανεπηστιμια απλα πεταμενα λεφτα και χρονος

 

Ο λόγος που αποφεύγω να διαβάζω τέτοια thread είναι για να μην συναντήσω κάτι τέτοιες ηλίθιες ελληναράδικες ισοπεδωτικές απόψεις και μου ανεβάσουν το αίμα. Απόψεις πιθανότατα από άτομα που ούτε έχουν πατήσει σε σχολή. Ακόμα κι αν πάτησες σε σχόλη ΑΕΙ-ΤΕΙ κράτα τις απόψεις σου για την σχολή σου και μην γενικεύεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δύσκολη λύση που περιγράφεις είναι γράφεις καλά σε κάτι χαζοεξετάσεις και μετά ηρεμείς γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγείς απο τη σχολή αργά η γρήγορα, στην οποία δεν χρειάζεται να πατάς ΠΟΤΕ, με τον Α η Β τρόπο, ενώ περνάς καλά στο Μυκονόοος, εις βάρος του μ@λ@κα του Έλληνα φορολογούμενου ο οποίος πληρώνει για να κάνεις καταλήψεις να καταστρέφεις κτίρια και να βγάζεις τη σχολή σε 10 χρόνια.

 

Αυτή είναι η ΔΥΣΚΟΛΗ λύση η δική σου.

 

Η εύκολη λύση η δική μου είναι, πληρώνω για να μπω μέσα, πρέπει να πληρώσω υπέρογκα δίδακτρα, άρα πιθανότατα πρέπει και να δουλεύω στον ελεύθερο χρόνο μου, η παρακολούθηση είναι υποχρεωτική, δεν επιβαρύνω κανέναν φορολογούμενο και αν τον παίζω και δεν τελειώσω νωρίς πρέπει να πληρώσω ΕΞΤΡΑ υπέρογκα δίδακτρα.

 

Αυτή είναι η ΕΥΚΟΛΗ λύση....καλά ποιόν κοροιδεύεις. Το ξέρεις φαντάζομαι ότι δεν μου καίγεται καρφί για το αν λέω αλήθεια, μπορείς να ζεις στην άρνηση με τα όνειρά σου να γίνεις Δ.Υ. με 800 ευρώ.

 

Ρε μεγαλε εσυ παιρνεις περισσοτερα απο 800 ευρω που παιρνει ενας ΔΥ και σαββατοκυριακο ειναι σπιτι του? και φυσικα δεν τον τραμπουκιζει κανεις κανει τη δουλεια του και ο μισθος σταθερος κάθε μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστα τα κολλέγια. Πας εκεί και αγοράζεις το πτυχίο. Καλύτερα να πας σε ένα ΑΕΙ. Το μισό χρόνο θα το κλείνουν οι παρατάξεις, τον άλλο μισό οι καθηγητές, θα ευωδιάζει σκουπίδια απο τις απεργίες των καθαριστριών. Θα γραφτείς και σε μια καλή παράταξη όπου θα γνωρίσεις γκομενάκια, θα οργανώνουν εκδρομές στον Μπάνσκο και στο Μυκονοοοος και θα περνάς τα μαθήματα. Τι τα θες τα κωλοκολλέγια, είναι και άκουσον άκουσον, υποχρεωτική η παρακολούθηση! Που καταντήσαμε!

 

Δηλαδή στην δική σου σχολή όσοι ανήκαν σε παρατάξεις και πήγαιναν Μύκονο χωρίς να διαβάζουν τίποτα περνούσαν τα μαθήματα; Στην δική μου κοβοντουσαν συνεχώς πάντως. Το άλλο επιχείρημα με την υποχρεωτική παρακολούθηση εντελώς εκτός τόπου, αν δεν παρακολουθείς θεωρίες δεν περνάς και το μάθημα απλά, οπότε κάποια στιγμή αναγκάζεσαι να παρακολουθήσεις εκτός αν θες πτυχίο σε 9-10 χρόνια και βάλε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγαλε εσυ παιρνεις περισσοτερα απο 800 ευρω που παιρνει ενας ΔΥ και σαββατοκυριακο ειναι σπιτι του? και φυσικα δεν τον τραμπουκιζει κανεις κανει τη δουλεια του και ο μισθος σταθερος κάθε μηνα.

 

Και εγώ σπίτι μου είμαι το Σ/Κ, ούτε με τραμπουκίζει κανείς, και συντηρώ και κανα 2 Δ.Υ. με τους φόρους που πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...