Προς το περιεχόμενο

Έχεις 3 ιούς! Πάτα 'ΟΚ' για να καθαρίσεις το τηλέφωνο σου!


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά τι κακός χαμός γίνεται με αυτές τις σελίδες που 'ξεπηδάν' στο άσχετο και σου λεν ότι το κινητό σου έχει ιούς και να κάνεις διάφορα τάχα μου για να το καθαρίσεις ? Όλα ψεύτικα δεν είναι ?

Πιστεύω αποκλείεται να μάθαινες για τη κατάσταση της συσκευής σου από... random σελίδα του νετ, η οποία πετάγεται χωρίς να το θέλεις ή να το περιμένεις.

 

Έχουν γεμίσει παντού τέτοια. Να νωρίτερα έψαξα στο google 'τονοσαλάτα' για να βρω τη συνταγή να φτιάξω να φάω, πάτησα στο λινκ που εμφανίστηκε από τις 'συνταγές της παρέας' και αντί να βγω στη σελίδα με συνταγές, βγήκα σε μια τέτοια σελίδα που μου έλεγε να... δώσω τα στοιχεία μου σε κάποιο άγνωστο web site γιατί βρήκε ιό στο κινητό μου!  :mad:

 

Δεν το ξέρουν αυτοί που έχουν τα site που άμα πατήσεις εμφανίζονται τέτοιες βλακείες, ότι εμφανίζονται ?

Ή τα αφήνουν απλά να εμφανίζονται στο κόσμο ?

 

Και πως και δεν έχει κάνει κανείς copy + paste τα urls να κάνει κάποια καταγγελία να βρουν σε ποιους ανήκουν να τους βάλουν κάνα πρόστιμο, να τους παν δικαστήρια, κάτι τέτοιο ?

 

Έλεος ποια. Τίνω να καταλήξω να χρησιμοποιώ το κινητό μόνο για fb - youtube - insomnia.

(ευτυχώς το παρόν site είναι καθαρό από τέτοιες μπούρδες)

 

Όλα τα άλλα φοβάμαι / δεν έχω όρεξη να μπαίνω από το κινητό μη μου πεταχτεί καμιά άλλη τέτοια μπούρδα πάλι. Άσε που το πιο εκνευριστικό είναι ότι σου παγώνουν τον browser και πρέπει να κάνεις reset τη συσκευή ή να πατάς μανιωδώς το 'πίσω' για να φτιάξει.

 

Κατάντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να δεις και το apkmania οταν πας να μπεις απο κινητο τι πεταει, απλα μου μπλοκαρει το κινητο, εβαλα ενα adblock στον mozilla γιατι δεν γινοταν πια αυτο το χαλι..

 

και οχι, ειναι fake δεν βρησκει κανεναν ιο. οχι οτι παιζει να κολισεις και ιο.. βλεπω ποσους φιλους μου που εχουν antivirus.. στα κινητα τους..

 

(μην τους το πείτε, αλλα τα κανω απεγκατάσταση οταν δεν κοιτανε)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα εψαχνες για "τονοσαλατα"; Γιατί συνήθως σε κάτι αλλά sites εμφανίζονται αυτά warnings ;)

Αυτή τη φορά, τονοσαλάτα πάτησα.  -_-

---------------------------

:o  υπάρχουν adblock και για τα κινητά ?

και δεν το 'ξερα. στο chrome στο pc το έχω σταθερά εδώ και κάτι χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να δεις και το apkmania οταν πας να μπεις απο κινητο τι πεταει, απλα μου μπλοκαρει το κινητο, εβαλα ενα adblock στον mozilla γιατι δεν γινοταν πια αυτο το χαλι..

 

και οχι, ειναι fake δεν βρησκει κανεναν ιο. οχι οτι παιζει να κολισεις και ιο.. βλεπω ποσους φιλους μου που εχουν antivirus.. στα κινητα τους..

 

(μην τους το πείτε, αλλα τα κανω απεγκατάσταση οταν δεν κοιτανε)

 

 

"Δεν ξερω την τυφλά μου από τεχνολογία και έχω IQ πιθήκου αλλα πηρα smartphone" starter pack: Clean master- 360 antivirus-retrica- free HD wallpapers- candy crush saga και κινητό με επιδότηση από την Vodafone

Και μετά ακους το γνωστό:" Γιατί κολλάει το κωλομαραφετι; Θα έχω κολλήσει ιό λογικά"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι θα τους αφηναμε ετσι,

αυτο που ηταν το κερασακι στην τουρτα για μενα και εβαλα adblock στο κινητο ηταν ενα τετοιο για ιους το οποιο όμως ενεργοποιούσε την δόνηση του κινητού! παραλίγο να μου φύγει το κινητό στην λεκανη,

ετσι ειστε; ειπα. παρτε adblock, παρε και εσυ adblock, ολοι θα παρουν adblock!

 

 

λιγο offf topik να πω τον πονο μου

 

 

 

"Δεν ξερω την τυφλά μου από τεχνολογία και έχω IQ πιθήκου αλλα πηρα smartphone" starter pack: Clean master- 360 antivirus-retrica- free HD wallpapers- candy crush saga και κινητό με επιδότηση από την Vodafone
Και μετά ακους το γνωστό:" Γιατί κολλάει το κωλομαραφετι; Θα έχω κολλήσει ιό λογικά"

ο συγκεκριμένος φιλος που απο μαθηματικα σκίζει αλλα απο τεχνολογια δεν το κατέχει, ηθελε να παρει smartphone, με ρωτάει πιο να παρει, του λεω meizu m2 ενα huawei και ενα αλλο. αα δεν μαρεσουν μου κανει, δεν εχουν ωραιο "design" (προφανώς δεν του αρεσε το λογότυπο που δεν γραφει μια γνωστη μαρκα τηλεόρασης)

τελικα διαλεξε μονος του (τι με ρώτησε εξ αρχης δεν ξερω..) ενα sony με usable μνημη 4gb

εσκασε 180 για smartphone με usable 4.01gb.

μια εβδομάδα μετα μου κλαιγόταν οτι περασε δυο games και του πεταξε μήνυμα για χαμηλή μνήμη και δεν τον άφηνε να κανει install τιποτα.

τωρα εχει εναν clean master που το παταει καθε μιση ωρα με το ρολόι για να φεύγει το μήνυμα..

 

ειναι ο ιδιος που οταν του ειπα, το 2012 μαλακα, μην σκασεις 1300 ευρω για "gaming" laptop, δεν αξιζει,

αα δεν εχω που να το βαλω,

παρε γραφειο μαλακα, με αυτα τα λεφτα παρε deksotp, γραφειο, οθονη, καρεκλα, mouse-keyboard, εκτυπωτή, ηχεια-woofer, 1080p καμερα, και τα αλλα μισα δωστα σε εμενα. μαλακα.

μεγραψε.

 

ξεχασα να πω πως το λαπτοπ 3 χρονια μετα καηκε γιατι ειχε ενα heat pipe για τον i7(4c/8t) και μια gtxδενθυμαμεμοντελο και πιάνανε και τα δυο 99c στο league of legends. δεν πηρε απλα ενα κακο λαπτοπ, πηρε το χειρότερο λαπτοπ με τα περισσοτερα χρήματα που μπορουσε να διαλεξει. αυτο το παιδι δεν θα μαθει ποτε..

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι θα τους αφηναμε ετσι,

αυτο που ηταν το κερασακι στην τουρτα για μενα και εβαλα adblock στο κινητο ηταν ενα τετοιο για ιους το οποιο όμως ενεργοποιούσε την δόνηση του κινητού! παραλίγο να μου φύγει το κινητό στην λεκανη,

ετσι ειστε; ειπα. παρτε adblock, παρε και εσυ adblock, ολοι θα παρουν adblock!

 

 

λιγο offf topik να πω τον πονο μου

 

 

 

ο συγκεκριμένος φιλος που απο μαθηματικα σκίζει αλλα απο τεχνολογια δεν το κατέχει, ηθελε να παρει smartphone, με ρωτάει πιο να παρει, του λεω meizu m2 ενα huawei και ενα αλλο. αα δεν μαρεσουν μου κανει, δεν εχουν ωραιο "design" (προφανώς δεν του αρεσε το λογότυπο που δεν γραφει μια γνωστη μαρκα τηλεόρασης)

τελικα διαλεξε μονος του (τι με ρώτησε εξ αρχης δεν ξερω..) ενα sony με usable μνημη 4gb

εσκασε 180 για smartphone με usable 4.01gb.

μια εβδομάδα μετα μου κλαιγόταν οτι περασε δυο games και του πεταξε μήνυμα για χαμηλή μνήμη και δεν τον άφηνε να κανει install τιποτα.

τωρα εχει εναν clean master που το παταει καθε μιση ωρα με το ρολόι για να φεύγει το μήνυμα..

 

ειναι ο ιδιος που οταν του ειπα, το 2012 μαλακα, μην σκασεις 1300 ευρω για "gaming" laptop, δεν αξιζει,

αα δεν εχω που να το βαλω,

παρε γραφειο μαλακα, με αυτα τα λεφτα παρε γραφειο, οθονη, καρεκλα, mouse-keyboard, εκτυπωτή, ηχεια-woofer, 1080p καμερα, και τα αλλα μισα δωστα σε εμενα. μαλακα.

μεγραψε.

 

Αυτό το μήνυμα με εκφράζει και με καταλαβαίνει με τόσους διαφορετικούς τρόπους. Σαν να βγήκε μέσα από την δική μου ζωη νιωθω

Μην ανησυχεις φιλέ hackerw, όταν θα κυριευσω αυτόν τον πλανήτη (όπου να 'ναι δηλαδή) θα επιβαλλω καθημερινα μαθήματα πληροφορικής και τεχνολογίας σε ολες τις βαθμίδες, απο νηπιαγωγείο μέχρι πανεπιστήμιο. Ένας φίλος μου έδωσε 130€ για lg κινητό με 1gb ram τα χριστούγεννα την στιγμή που το κινητό κάνει 80 από Σκρουτζ. Φανταζομαι ο υπάλληλος του mediamarkt θα του είπε ότι είναι φοβερό κινητό. Ένας άλλος φίλος μου μου ζητησε gaming PC. Εκατσα του έκανα διάφορες συνθέσεις, προτάσεις, του εξηγησα πράγματα κτλ και μετά από καμία δεκαρια μέρες μου στέλνει στο fb ένα link από laptop στα public το οποιο κόστιζε όσο το pc που του πρότεινα μόνο που ήταν 10 φορές πιο αδυναμο. Όταν τον ρωτησα γιατί laptop μου είπε "ρε θέλω να πηγαινω στον ξαδερφο μου (πάει μια φορά στους 3-4μηνες) για να παίζω lol". Μια εβδομάδα μετά με ρωτάει "ξέρεις καμια καλή οθόνη για ps4; Έχω δει μερικες πολύ γαματες turbox"

Needless to say, δεν του ξαναμιλησα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μήνυμα με εκφράζει και με καταλαβαίνει με τόσους διαφορετικούς τρόπους. Σαν να βγήκε μέσα από την δική μου ζωη νιωθω

Μην ανησυχεις φιλέ hackerw, όταν θα κυριευσω αυτόν τον πλανήτη (όπου να 'ναι δηλαδή) θα επιβαλλω καθημερινα μαθήματα πληροφορικής και τεχνολογίας σε ολες τις βαθμίδες, απο νηπιαγωγείο μέχρι πανεπιστήμιο. Ένας φίλος μου έδωσε 130€ για lg κινητό με 1gb ram τα χριστούγεννα την στιγμή που το κινητό κάνει 80 από Σκρουτζ. Φανταζομαι ο υπάλληλος του mediamarkt θα του είπε ότι είναι φοβερό κινητό. Ένας άλλος φίλος μου μου ζητησε gaming PC. Εκατσα του έκανα διάφορες συνθέσεις, προτάσεις, του εξηγησα πράγματα κτλ και μετά από καμία δεκαρια μέρες μου στέλνει στο fb ένα link από laptop στα public το οποιο κόστιζε όσο το pc που του πρότεινα μόνο που ήταν 10 φορές πιο αδυναμο. Όταν τον ρωτησα γιατί laptop μου είπε "ρε θέλω να πηγαινω στον ξαδερφο μου (πάει μια φορά στους 3-4μηνες) για να παίζω lol". Μια εβδομάδα μετά με ρωτάει "ξέρεις καμια καλή οθόνη για ps4; Έχω δει μερικες πολύ γαματες turbox"

Needless to say, δεν του ξαναμιλησα :P

 

 

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη φορά, τονοσαλάτα πάτησα.  -_-

---------------------------

:o  υπάρχουν adblock και για τα κινητά ?

και δεν το 'ξερα. στο chrome στο pc το έχω σταθερά εδώ και κάτι χρόνια.

Αν το κινητό είναι ρουτ βάζεις adaway ή adfree και δεν ξαναβλέπεις διαφήμιση ούτε στον browser ούτε μεσα στις εφαρμογές. Αλλιώς μπορείς και μέσα από το firefox του κινητού να εγκαταστήσεις adblock addon. Πας firefox->ρυθμίσεις->Tools->Addons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...