Προς το περιεχόμενο

Sony: Το Oculus Rift υπερέχει του Playstation VR στα τεχνικά χαρακτηριστικά


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν κυκλοφόρησε το Wii Remote οι hardcore gamers έγραφαν απαξιωτικά λόγια για τα motion controls. Σήμερα οι ίδιοι πανηγυρίζουν για το VR. Να δούμε πως θα αντέχει κάποιος να παίζει χωρίς να κουραστεί για μισή, ή μία ώρα ειδικά όταν θα πρέπει να χειρίζεται και τα motion χειριστήρια. Θεωρώ πως το VR στο gaming θα είναι για πολύ συγκεκριμένα είδη παιχνιδιών. Σχετικά με τις όποιες άλλες χρήσεις δεν θα τοποθετηθώ γιατί πολύ απλά μου είναι αδιάφορες, αν οι μαρκετίστες των εταιριών πείσουν το κοινό για τα προϊόντα τους εμένα δεν μου πέφτει κανένας λόγος. Προς το παρόν όπως έγραψε και κάποιος παραπάνω μάλλον από το πορνό θα καταλήξει να έχει την όποια επιτυχία.

 

Η Sony στοχεύει στην καθημερινή χρήση και να απευθυνθεί σε μαζικό κοινό.... Περιμένω να δω τι ακριβώς είναι η καθημερινή χρήση της Sony, γιατί το κινητό μου για παράδειγμα το σηκώνω όταν τρέχω, οδηγώ, είμαι στην τουαλέτα, περπατάω  κτλ..... Το VR πως θα μπορέσει να ανταποκριθεί σε ένα από αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον ακριβο στο μελλον θα δεξει,οταν ειχαν βγει τα sad ειχαν τα 80gb 200 και τωρα με 70 ευρω παιρνεις 200gb.....εχει ακομα πολυ δρομο για να γινει mainstream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε νομίζω να πέσουν σύντομα οι τιμές (και σημαντικά) πάντως. Απλά θα βελτιώνονται τα μοντέλα αλλά οι τιμές κάπου εκεί θα είναι, άντε λίγο χαμηλότερες. Και τα παλιά μοντέλα δεν θα μπορείς να τα βρεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα apple vs samsung, pc vs console xbox vs ps4 άλλο ένα war αρχίζει να ξεπετιέται. Και το προβλημα είναι ότι οι ιδιες οι εταιρίες βάζουν σε αυτό το τρυπάκι τον κόσμο. Δημιουργούν στρατους απο καταναλωτες μέσω του μάρκετινγκ για να αυξήσουν τις πωλήσεις τους. Τραγικό για μένα. Προσωπική μου άποψη, δεν περιμένω πολλοί να την ενστερνιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τρώγεστε με τα ρούχα σας? Είμαστε σε τεχνολογικό forum. Οχι σε πολιτικό. Πείτε επιτέλους to the point σχόλια για την τεχνολογία και την εφαρμογή όπως σωστά ανέφεραν κάποιοι. Η τιμολογιακή πολιτική θαρρω είναι εκτός παιχνιδιού. Μακάρι να τα έδιναν τσάμπα, να μην είχαμε καπιταλιστικό σύστημα, και να μην συζητάμε κέρδη εταιρειών. Αλλα δεν έχουμε!!! Wake up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν πάει έτσι. Εαν παίζει 90fps, αυτό μεταφράζεται σε 60fps στο rift λόγο της στερεοσκοπίας που τρώει έξτρα resources.

το ίδιο λέμε πασσά μου.

Σαν ιδέα πολύ καλή. Μονο κμονο browsing με τις καρτέλες απλωμενες στον χώρο, με γαντι Vr για να χειριζεσαι, ναι, γουστάρω.

 

Για παιχνίδια; Για να έχεις τεκμηριωμενη άποψη θα πρέπει να κατεχεις σύστημα 2500 ευρώ και το Occulous, να παίξεις, να δεις ΕΑΝΝΝ σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο λέμε πασσά μου.Σαν ιδέα πολύ καλή. Μονο κμονο browsing με τις καρτέλες απλωμενες στον χώρο, με γαντι Vr για να χειριζεσαι, ναι, γουστάρω.

Για παιχνίδια; Για να έχεις τεκμηριωμενη άποψη θα πρέπει να κατεχεις σύστημα 2500 ευρώ και το Occulous, να παίξεις, να δεις ΕΑΝΝΝ σου αρέσει.

 

Χαχα! 900 ευρώ σύστημα θέλεις και έχω δοκιμάσει oculus και vive. Και motion controllers. Είναι όμως δύσκολο να σου περιγράψω με λόγια ποσό γαμάτα είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...