Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με την εγκατάσταση wireless mini card


Rdf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω εγκαταστήσει τα ubuntu 14.04 σε υπολογιστη dell1525 .Ενώ πάω στα πρόσθετα να εγκαταστησω τον driver που έχει για να ενεργοποιησω το wifi αρχίζει λίγο να κατεβαίνει και μετά κολλάει η εγκατάσταση.. Όταν το έχω στην δοκιμή όμως γίνεται κανονικά χωρίς πρόβλημα. Τι μπορεί να φταίει;; Έχω κάνει επανεκκινησεις κ το έχω αφήσει ώρα μήπως είχε κολλήσει αλλά δεν είχε αποτέλεσμα τελικά..

(Αν δεν γίνεται να λυθεί μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδεσω τον υπολογιστή στο ίντερνετ μέσω καλωδίου έχοντας ubuntu;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω εγκαταστήσει τα ubuntu 14.04 σε υπολογιστη dell1525 .Ενώ πάω στα πρόσθετα να εγκαταστησω τον driver που έχει για να ενεργοποιησω το wifi αρχίζει λίγο να κατεβαίνει και μετά κολλάει η εγκατάσταση.. Όταν το έχω στην δοκιμή όμως γίνεται κανονικά χωρίς πρόβλημα. Τι μπορεί να φταίει;; Έχω κάνει επανεκκινησεις κ το έχω αφήσει ώρα μήπως είχε κολλήσει αλλά δεν είχε αποτέλεσμα τελικά..

(Αν δεν γίνεται να λυθεί μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδεσω τον υπολογιστή στο ίντερνετ μέσω καλωδίου έχοντας ubuntu;; )

Την στιγμη που προσπαθεις να κανεις εγκατασταση εχεις καποια συνδεση ενσυρματη η ασυρματη ? 

γιατι απο τα γραφομενα σου φαινεται οτι δεν εχεις καν συνδεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gim_p ηκάρτα λέει ακριβώς:broadcom 802.11 linux sta wireless driver source from bcmwl-kernel-source (propietary)

Δεν ήξερα τι ακριβώς θέλεις οπότε το έγραψα ολόκληρο..

@gmouzo Μα γι αυτο θέλω να βάλω την κάρτα !Είχε μπει χωρίς σύνδεση σε έναν άλλον υπολογιστή κ στην δοκιμή όταν την χρησιμοποιω κ υπέθεσα ότι θα ήταν το ίδιο κι εδώ...Στο σπίτι πάντως έχουμε ασύρματη σύνδεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...