Προς το περιεχόμενο

Φλασάρισμα bios R9 280 σε R9 280X


mrmariosgta4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια :) 

 

Εχω αυτην εδω την καρτα : http://www.skroutz.gr/s/4693148/Sapphire-Radeon-R9-280-3GB-Dual-X-Boost-OC-11230-00-20G.html

 

που ουσιαστικα ειναι μια 7950 και σκεφτομουν να την φλασαρω με το bios της r9 280x  μπορειτε να μου πειτε καποιον τροπο που ακολουθεις για να την φλασαρεις και αμα ειναι εφικτο να γινει στην δικια μου καρτα ;;

 

Το εχω ψαξει λιγο και υπαρχουν αυτα τα bios.Δεξια ειναι το gpuz με την δικια μου καρτα: 

 

12790047_461372510737327_1319850800_o.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φλασαρεις την καρτα σου ειναι το μονο ευκολο,δεν θα σου παρει πανω απο 5 λεπτα.Το θεμα ομως ειναι οτι bios με bios διαφερει παρα πολυ,κατι που δεν μπορει να στο εξασφαλισει η εκδοση.Μπορει εσυ να βλεπεις ιδια εκδοση αλλα να εχει μεγαλες διαφορες απο το bios Που χρειαζεται η καρτα σου για να δουλεψει σωστα.Βεβαια δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις μιας και να brickαρει την επαναφερεις πολυ ευκολα.Το θεμα ειναι γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τι θελεις να πετυχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φλασαρεις την καρτα σου ειναι το μονο ευκολο,δεν θα σου παρει πανω απο 5 λεπτα.Το θεμα ομως ειναι οτι bios με bios διαφερει παρα πολυ,κατι που δεν μπορει να στο εξασφαλισει η εκδοση.Μπορει εσυ να βλεπεις ιδια εκδοση αλλα να εχει μεγαλες διαφορες απο το bios Που χρειαζεται η καρτα σου για να δουλεψει σωστα.Βεβαια δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις μιας και να brickαρει την επαναφερεις πολυ ευκολα.Το θεμα ειναι γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τι θελεις να πετυχεις?

Ανακάλυψε το μυστικό του τσάμπα και εγγυημένου hardware. Άμα τις κάνει 2-3 flash ακόμα, παίζει να γίνει και Titan X, στο τέλος. Όχι σαν εμάς τους χαζούς...:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακάλυψε το μυστικό του τσάμπα και εγγυημένου hardware. Άμα τις κάνει 2-3 flash ακόμα, παίζει να γίνει και Titan X, στο τέλος. Όχι σαν εμάς τους χαζούς... :P

Αμα ειναι να πεις κατι περι του θεματος πολυ ευχαριστως να το ακουσουμε.Αλλιως καλο σου βραδυ :)

Το να φλασαρεις την καρτα σου ειναι το μονο ευκολο,δεν θα σου παρει πανω απο 5 λεπτα.Το θεμα ομως ειναι οτι bios με bios διαφερει παρα πολυ,κατι που δεν μπορει να στο εξασφαλισει η εκδοση.Μπορει εσυ να βλεπεις ιδια εκδοση αλλα να εχει μεγαλες διαφορες απο το bios Που χρειαζεται η καρτα σου για να δουλεψει σωστα.Βεβαια δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις μιας και να brickαρει την επαναφερεις πολυ ευκολα.Το θεμα ειναι γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τι θελεις να πετυχεις?

Στοχος μου ειναι να εχω μεγαλυτερα fps σε παιχνιδια !

Σου ειναι ευκολο να μου στειλεις καποιον οδηγο ;; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.overclock.net/t/1353325/tutorial-atiwinflash-how-to-flash-the-bios-of-your-ati-cards

 

Με δικια σου ευθηνη δεν αναλαμβανω ευθηνη αν brickaris την καρτα περνωντας καποιο λαθος bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κάρτα σου δεν έχει διπλό bios θα σου έλεγα να μην το κάνεις αν δεν είσαι 100% σίγουρος. επίσης δες πρώτα τι μάρκα μνήμης έχει η κάρτα και δες το bios που θα βαλής αν είναι γραμμένο για αυτήν την μνήμη γιατί συμβαίνει αρκετές φορές το ίδιο ακριβός μοντέλο να έχει βγει με πολλές διαφέρεις εκδόσεις με διαφορετικές μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...