Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναμένεται να παρουσιάσει iPad Pro στις 9,7 ίντσες τον Μάρτιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολείστε με το τίποτα ,απλα αλαζει το όνομα ,μπαίνουν τα νέα χαρακτηριστικά του pro και η τιμη θα ειναι η αντίστοιχη των iPad ,that's all

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας έρθει με τον A9X και 4gb ram διοτι οσο αυξάνονται τα feature του iOS γίνεται ακόμα βαρύτερο και χρειάζεται την extra ισχύς.
Γραφιδα η πληκτρολόγιο άχρηστα μου ειναι εντελως σε iPad.


Ειναι τα μονο που ζηλεύω απο το "Pro"
Και τα 4 ηχεία δεν λέω οχι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα λεφτά,πετάω μια αναβαθμισάρα στο πισι και παίρνω και wacom pro medium.Θα μου πείτε ,υποκειμενική άποψη ανάλογα με τις ανάγκες μου,αλλά πραγματικά έχω δει απίστευτη τρικυμία εν κρανίω απο apple fans όταν προσπαθούν να εξηγήσουν το λόγο που τα έσκασαν.Το μόνο θέμα για μένα ήταν το software,το οποίο όμως πλέον είναι κάτι που 90%έχει λυθεί,με τα apple exclusive να ναι ελάχιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 θελεις να το παμε στοιχημα? καταντια ειναι να ξεκινα μια εταιρια ως πρωτοπορος με το iphone 1 και μετα να αγεται και να φερεται απο ολους τους αλλους,ξαφνικα το συνθημα μεχρι τις 4 ιντζες ειναι καλυτερο  εγινε 5.5 , ξαφνικα πηγαμε απο το ipad και το ιos σε μια σειρα pro με μονη διαφορα την ενσωματωση νεων λειτουργιων με αλλοκοτες τιμολογησεις  και καμια εν τελει διαφορα σε λειτουργικο, ενω για μενα το mac os θα ταιριαζε σε κατι τετοιο.

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ,οι τιμες της apple αυξανονται αναλογως του ρυθμου στηριξης των θαυμαστων.

και οχι δεν υπηρξα hater αλλα ειμαι καταναλωτης που σταματησα να ακολουθω την πεπατημενη , ακομα εχω iphone 4s και iphone 5

στο παρελθον περασε ολη η σειρα των ipad και δυο μοντελα mac mini . με ενοχλει ομως να μου πασαρουν ξαναμασημενο φαγητο ως πρωτοπορια γιατι η συνταγη πετυχαινε.

και για το pro θα πω οτι δεν μπορει να κονταροκτηπηθει με κανενα αξιοπρεπες windows tablet με το οικοσυστημα των windows  οσο και αν πασχιζει η apple να πεισει ......

 

     Ωραιος... το πηγαινες πολυ ωραια και συλλογιστικα μεχρι που ανεφερες το λειτουργικο συστημα των windows που για οποιον δουλευει με OSΧ ειναι οτι πιο αρρωστιαρικο και ασταθες υπαρχει..

     Μη βιαστεις να απαντησεις σε αυτο γιατι εχω τραβηξει παρα πολλα με τα "παραθυρα", μα παρα πολλα ομως...

     Προφανως συμμεριζομαι τη λογικη σου για το ipad pro που εχει οντως αυξημενη τιμη που περιοριζει το κοινο να το αποκτησει. Μεχρι ενος σημειου ομως. Γτ οπως προειπα εγω προσωπικα windows δεν ξαναπαιρνω ουτε σε pc αλλα ουτε σε tablet.

     ΑΜΗΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου πείτε ,υποκειμενική άποψη ανάλογα με τις ανάγκες μου,αλλά πραγματικά έχω δει απίστευτη τρικυμία εν κρανίω απο apple fans όταν προσπαθούν να εξηγήσουν το λόγο που τα έσκασαν.

 

Παντως γενικα να ξερεις πως απορω πραγματικα με αυτους που προσπαθουν να εξηγησουν... Πολυ απλα το πηραν επειδη τους αρεσε.. Δεν υπαρχει κατι προς εξηγηση.. Ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Δεν ειμαστε ολοι ανθρωποι ιδιοι ουτε οι επιθυμιες μας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο το iwacht που ειναι αποτυχεια για εμενα το εχω δει απο κοντα.Ολα τα αλλα προιοοντα που βγαζει το μηλο απευθηνεται σε μια γκαμα ανθρωπον που θελουν το καλυτερο.οι τιμες ειναι μια χαρα δεν μπορει να τιμολογη πιο φτηνα θα χασει την αιγλητης  , μιλαμε εδω στην ελλαδα οτι ειναι ακριβα με 450 μισθω ναι σε αλλες χωρες οχι.Απο την αλλη  περνεις ενα προιον για μια 5ετια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα λεφτά,πετάω μια αναβαθμισάρα στο πισι και παίρνω και wacom pro medium.Θα μου πείτε ,υποκειμενική άποψη ανάλογα με τις ανάγκες μου,αλλά πραγματικά έχω δει απίστευτη τρικυμία εν κρανίω απο apple fans όταν προσπαθούν να εξηγήσουν το λόγο που τα έσκασαν.Το μόνο θέμα για μένα ήταν το software,το οποίο όμως πλέον είναι κάτι που 90%έχει λυθεί,με τα apple exclusive να ναι ελάχιστα.

 

Να εξηγήσουν γιατι πήραν κατι; Τους αρεσε και το πήρανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Ωραιος... το πηγαινες πολυ ωραια και συλλογιστικα μεχρι που ανεφερες το λειτουργικο συστημα των windows που για οποιον δουλευει με OSΧ ειναι οτι πιο αρρωστιαρικο και ασταθες υπαρχει..

     Μη βιαστεις να απαντησεις σε αυτο γιατι εχω τραβηξει παρα πολλα με τα "παραθυρα", μα παρα πολλα ομως...

     Προφανως συμμεριζομαι τη λογικη σου για το ipad pro που εχει οντως αυξημενη τιμη που περιοριζει το κοινο να το αποκτησει. Μεχρι ενος σημειου ομως. Γτ οπως προειπα εγω προσωπικα windows δεν ξαναπαιρνω ουτε σε pc αλλα ουτε σε tablet.

     ΑΜΗΝ!!!

Κανεις ενα μεγαλο λαθος. Τα Windows 10 ειναι εξαιρετικα σε ολα και πολυ σταθερα.

Και το λεω αυτο χωρις να ειμαι φαν των win.

 

Να πω οτι τα τελευταια 10+ χρονια δουλεω σε Mac και OS X και απλα εχω εδω και ενα χρονο Surface Pro 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχραιμία...πρόκειται για το iPad Air 3, που όπως φαίνεται η Apple θα μετονομάσει, ίσως καταργώντας την ονομασία Air. Διαφορά στη τιμολόγηση δεν είναι λογικό να υπάρξει για τη βασική συσκευή. Σαφώς αν κάποιος θέλει τη γραφίδα ή πληκτρολόγιο θα τα πληρώσει extra. Επίσης δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στα μεγέθη των iPad στο άμεσο μέλλον. Θα κρατήσει και τα τρία μεγέθη όσο βλέπει επαρκή ζήτηση για κάθε ένα έξ αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχετε καταλαβει, η αγορά των tablets πεθαίνει οπως και των PC. Αυξάνεται η ζήτηση ομως για συσκευές οπως το Surface και και το iPad Pro. Σιγα σιγα η apple απλά θα παει μόνο σε τετοιες συσκευές κρατώντας ισως ενα Air ως entry level συσκευη. Το αυξημενο κοστος δεν ηταν ποτε θεμα του πελατολογίου της. Η αληθεια ειναι οτι ασχετα με την τιμολογιακή πολιτικη της απλα κοιταει το αμεσο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για το pro θα πω οτι δεν μπορει να κονταροκτηπηθει με κανενα αξιοπρεπες windows tablet με το οικοσυστημα των windows  οσο και αν πασχιζει η apple να πεισει ......

Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...Windows καλύτερα από Unix....OK!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο τι ξιγκι χρηματα θελει να βγαλει .. :)δεν προλαβαινεις να χαρεις το νεο κηνιτο που αγοραζεις μου βγαζει αλλο.. σαφως οχι πως παλιωνει ενα κηνιτο ακομα και 3ετιας να ειναι γιατι ειναι αιφον υπαρχουν ανθρωποι στον κοσμο που λαχταρουν τοσο πολυ ενα αιφον αλλα δεν μπορουν να το αγορασουν .. οσο αναφορα τα ιπαντ δεν συγκρινονται με κανενα αλλο ταμπλετ γιατι ειναι τεχνολογικα ανωτερο.. απο ολα... απλα το θεμα ειναι οτι ειναι τρελα υπερκτιμημενα τα προιοντα της και θα επρεπε λιγο να κοιταξει της τιμες της .. φυσικα λυσεις υπαρχουν σκρουτζ και το εξωτερικο να  αγορασει  καποιος αλλα αυτη η βλακεια του ελληνα ελληνιδας να παρω οτι βγαζει η απλ δηλαδη οκ κατανταει αιδια .. καθετε και βαζει δοσεις ο αλλος η η αλλη στην πιστωτικη για να παρει ενα αιφον επειδη ειναι καινουργιο   πραγματικα ειναι γελειο.. για το 2016 στης μερες που ζουμε..  εχω το 5ς εδω και 16 μερες σορρυ αλλα θα το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια για να βγαλει τα χρηματα που εδωσα.. και μετα βλεπουμε για αιφον 7 αν φυσικα τεχνολογικα ειναι καλο με μνημη 2-3 ραμ και με επεξεργαστη τουλαχιστον 12 αλλα δεν υπαρχει περιπτωση  να κανει κατι τετοιο η απλ. τα βηματα που κανει σε επεξεργαστες α8 α9 α10 σε καθε μοντελο της που ειναι κλασματα δευτερολεπτου ποιο γρηγορο  οκ ειναι απλα ειναι τεραστιο λαθος ...  οσο αναφορα επισης για το προ ειδικα για το πενσιλ το μολυβι ετσι και σου πεσει κατω τελιωσε εχει χαλασει... και πανε τα 150 ευρω που εδωσε καποιος τουλαχιστον ας κανει ποιο ανθεκτικα αξεσουαρ... η δερματινη κοκκινη θηκη μου για το 5ς εσπασε στην ακρη και την εχω 10 μερες .. εσπασε γιατι εβγαλα με μεγαλη προσοχη το κηντο απο την θηκη μου η αυθεντικη της απλ  και απλα εσπασε πολυ λιγο αλλα  απογοιτευτηκα γιατι την πηρωσα 34 ευρω...  φανταστητε να επεφτε κατω μεσα στο σπιτη το πενσιλ θα εκλεγα τα 150 ευρω που εδωσα . και κακα τα ψεμματα το 2016 τα 150 ευρω ειναι λεφτα.. απλα η απλ ειναι μια εταιρια που πραγματικα σκεφτετε τον πελατη της γιατι με τοσες  αναβαθμησεις που παιρνει ενα κηνιτο της το κρατας 3 χρονια ανετα και εισαι υπερ καλυμενος.. τα κηνιτα της ειναι διαχρονικα .. και οταν δινει ο αλλος τα χρηματα του και την επιλεγει τον προσεχει κιολας καμια αλλη εταιρια δεν εχει την υποστιριξει   της  απλ καμια ομως . κανει λαθος στην αναβαθμηση οι η πελατες της κανουν παραπονο για κατι καθετε και το διορθωνει  με νεα αναβαθμηση για αυτο την αγοραζουμε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#allure_boy 

H καθε apple, samsung, google κ.α. δεν μπορει να κανει κουμαντο στα οικονομικα μας.. Αυτο το κανουμε εσυ και γω για τους εαυτους μας.. Τωρα εαν καποιος επιλεγει μεσα στη κριση να παρει μια τετοια ακριβη συσκευη χωρις να εχει λυσει τις υποχρεωσεις που "τρεχουν" δε του φταιει κανεις.. Μονο το ρημαδι το μυαλο του..

 

Κανεις δε μας αναγκασε να παρουμε το οτιδηποτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πάρω με την μια αν ισχύει . Έχω το iPad Air 2 και είναι πολυ ευχαριστημένος αλλά το προ είναι πιο ολοκληρωμένο και γρήγορο . Παρεμπίπτοντος ο ΑΔΕΡΦΟΣ σμου έχει το Samsung tab s και επειδή το έχω δουλέψει και αυτο ουδεμία σχέση δεν έχει το touch screen και η λειτουργία με το ipad. Αν δεν είχε ο αδερφό σμου το samsung δεν θα το πίστευα σε τέτοιο βαθμό . Το Samsung όλο κολλήματα και δεύτερες προσπάθειες στο touch της οθόνης . Δεν είναι τυχαίο που η Apple είναι πρώτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#allure_boy 

H καθε apple, samsung, google κ.α. δεν μπορει να κανει κουμαντο στα οικονομικα μας.. Αυτο το κανουμε εσυ και γω για τους εαυτους μας.. Τωρα εαν καποιος επιλεγει μεσα στη κριση να παρει μια τετοια ακριβη συσκευη χωρις να εχει λυσει τις υποχρεωσεις που "τρεχουν" δε του φταιει κανεις.. Μονο το ρημαδι το μυαλο του..

 

Κανεις δε μας αναγκασε να παρουμε το οτιδηποτε. 

υπαρχουν ανθρωποι που πληρωνουν ενα ακριβο κηνιτο και βαζουν δοσεις .. αντι να παρουν κατι αλλο ποιο χρησιμο αυτο ενοοω. και φυσικα ανθρωποι που χρωστανε πολλα και ομως αιφον θα το παρουν γιατι σου λεει τι το παλιο θα εχω;  ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...