Προς το περιεχόμενο

Πριζα τηλεφωνου(high ping)


johninio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εβαλα ολα μαζι αλλα μου εριξε απο 12028 σε 11200 την ταχυτητα. Το ping το ιδιο παραμενει . Λοιπον τα δυο υπνοδσωματια εχουν 4 καλωδια 2 μπλε 2 κοκκινα και το ενα υπνοδωματιο μονο ενα κοκκινο ενα μπλε. Η κουζινα παλι 4 καλωδια. Ολα τα εχω απομονωσει ενωνοντας το κατα ιδιο χρωμα και βαζοντας μονωτικη. Τωρα στο σαλονι δεν ξερω πως να τα βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλάδη να φανταστεις εχω 6 αποθηκευμενους server που επαιζα στα 50-60 ping (οπου συνεχιζει ο φιλος μ να παιζει ) και εγω ποια ειμαι στα 74-76 σταθερα 


Επισης το κακο ειναι οτι εχω pc gaming μετα απο 3 εβδομαδες ξανα οπου ειχα δηλωσει και βλαβη λογω αποσυνδεσεων ειχανε παει στο καφαο και το διορθωσαν. Λετε εκει να αλλαξαν κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειναι αυτο που σου έλεγα τα υπνωδοματια το ένα δίνει στο άλλο.Τώρα όταν τα ένωσε όλα μαζί και σου έριξε ταχύτητα κάποιο καλώδιο ή μπρίζα έχει θέμα για δοκιμή προτείνω βρίσκεις το κεντρικό καλώδιο και απλά τεστάρεις.Αν και το πιθανότερο ειναι απλα να ειναι του σερβερ κόλημα απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ping όχι απλά είναι καλό σε ένα multiplayer game να έχεις open nat γιατί συνδέεσαι καλύτερα με τους παίχτες, κυρίως αυτούς που έχουν strict nat με τους οποίους δεν θα μπορούσες να επικοινωνήσεις αν είχες moderate


Καλό είναι να το κάνεις αυτό με την καλωδίωση απλά πρέπει να βρεις τα καλώδια και να ξέρεις τι κάνεις. Αν δεν το κατέχεις άστο. Μάλιστα μπορεί και να μην είναι εφικτό πρακτικά και να χρειάζεται να έχεις τηλέφωνο αναγκαστικά πριν από την πρίζα του modem με φίλτρο. Έτσι όπως τα βλέπω αν είναι στα δωμάτια το modem δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω το phone σκέτο με ένα ένα μόνο ζεύγος ραζίμ. Πρέπει δηλαδή και το τηλέφωνο να το βάλεις δωμάτιο και αυτό δεν βολεύει. Όχι οτι αυτό θα λύσει το θέμα του ping αλλά καλό είναι να γίνεται. Είδες τι έγινε από άποψη ταχύτητας όταν αύξησες παραλληλίες ενώνοντας όλα μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κατέχεις έστω και λίγο απλά βγάλε όλα στον άερα βρες πιο είναι αυτό που φέρνε το τηλ στο σπιτι βάλε το μοντεμ εκει και δες τι πιανεις μετα βάζε ενα ενα δωματιο και τσεκαρε συνεχως οταν δεις οτι αρχησει και πεφτει η ταχυτητα υπάρχει θεμα.Επισης τσεκαρε για πριζακια με πυκνωτη αν υπαρχουν αλλαξε τα με απλα πριζακια ειναι οτι χειροτερο επισης η πριζα κουζινας μηπως ειναι κοντα στα ματια και εχει μαζεψει τιποτα μπιχλα η υγρασια καποιο καλωδιακη.Μιας που ανοιξς πριζες κοψε τον παλιο χαλκο και γυμνωσε λιγο ωστε να ειναι καθαρος χαλκος για να εχει πιο καλη επαφη και σωστή..Ενα πολύ χρήσιμο εργαλειο ειναι το cable finder καθως κουμπονεις στη μια ακρη ενα πραγματακι και στην αλλη ενα ακομα και οταν πετυχεις το καλωδιο σφυραει θα βοηθισει να βαλεις μια ταξη.Και το άθλμα να μην κατεχεις πολύ με προσεκτικες κινησεις πιστευω το καταφερνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέμε και cable tracer ή λαικιστί "τζιτζίκι". Απολύτως απαραίτητο για τέτοιες δουλείες. Και με πολύμετρο δουλέυεις μια χαρά.

Έχει continuity test που σφυράει και αυτό και μπορείς να παίξεις και με τα 50v dc της γραμμής pstn για διαγνωστικούς λόγους εύρεσης της παροχής και όχι μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια μπριζα δεν ειναι συνδεδεμενη παρα μονο του δωματιου οπου εχω το ρουτερ αλλα και το σταθερο με splitter.Στο σαλονι τα αφησα ζευγη οπου δουλευει και πιανω την μεγιστη ταχυτητα απο ταν τα βαζω ολα μαζι . Τωρα προτεινετε μου τι εξοπλισμο να αγορασω για να βαλω μια ταξη.Ευχαριστω πολυ για τις αμμεσες απαντησεις.


Επισης τι ειναι το μπλε και κοκκινο καλωδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ΄ταξη κομπλέ είσαι απλά πρέπει να τα ενώσης ώστε να δουλέυον τα πριζακια στα δωμάτια.Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι αυτό που έιπες ότι οταν τα έβαλες όλα έχανες ταχύτητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο με το Ping στο παιχνιδι δεν μπορω να το καταλαβω. Και στους 6 αποθηκευμενους παιζω σταθερα 74-76 εκει που επαιζα σταθερα 50-55. Τι στο καλο εγινε. Ολα αυτα μετα την βλαβη που δηλωσα στον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...