Προς το περιεχόμενο

Sony DSC-H400 - Γνωμες


MrPanozzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχουν βγάλει η mm και ο κωτσοβολος την συγκεκριμένη φωτογραφική σε προσφορά στα 199€ και θα ήθελα κάποιες απόψεις από κάποιους που ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω από μένα στο αντικείμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά κάποια άποψη από κάποιον που την έχει; Εντάξει προφανώς τέτοιο zoom δεν παίρνεις σε αυτά τα χρήματα, αλλά από ποιότητα εικόνας; Αυτό που κυρίως έχω πρόβλημα είναι ο θόρυβος.. Έχω μια σχετικά παλιά Olympus vr-320 και προσωπικά προτιμώ να βγάζω φώτο με το κινητό λόγω του θορύβου σε οποιαδήποτε φώτο σχεδόν, μόνο με φλας μπορώ να τραβήξω φώτο χωρίς θόρυβο.. Απ την άλλη είχα δοκιμάσει πριν κάνα 3αρι χρόνια σε ένα ταξίδι που είχα πάει μια nikon l810, η οποία αν και σαν χαρακτηριστικά είναι πολύ κάτω απ την sony που λεω, από άποψη θορύβου με είχε αφήσει αρκετά ικανοποιημενο..

Επεξ/σία από MrPanozzz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ξεκαθαρισεις τι θελεις να τραβας.

γενικα οι bridge/super zoom ειναι μονο για χαβαλε.

στα ιδια η με λιγα παραπανω λεφτα παιρνεις μια καλη κομπακτ, η μια φθηνη Mirrorless.

αν δεν σε ενοχλει ο ογκος πας και σε dslr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη ειναι η μοναδικη

 

https://www.skroutz.gr/s/2113759/Sony-Cyber-shot-RX100.html

 

εγω παντως θα στοχευα σε mirrorless

 

https://www.skroutz.gr/c/1914/Mirrorless/f/540796/Mirrorless-Kit.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά και οι δύο αυτές επιλογές δεν έχουν καμία σχέση με αυτή που ρώτησα από άποψη χρημάτων.. Δεύτερον κατανοώ την διαφορά στην ποιότητα των bridge με τις mirrorless, αλλά για τα χρήματα που θέλω να δώσω ζητάω τουλάχιστον να μην έχει θόρυβο η εικόνα, αυτές τις ενοχλητικες κουρτίνες.. Από την άλλη στοχευω σε bridge κυρίως λόγω του ζούμ (όχι απαραίτητα το 63 της συγκεκριμένης αλλά γύρω στο 40), γιατί για να πάρω το αντίστοιχο σε dslr (Ναι προφανώς με ανάλογη διαφορά και στην ποιότητα) θέλω τα λεφτά που θα έπαιρνα ένα καινούργιο αυτοκίνητο αν τα είχα και όχι φωτογραφική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...