Προς το περιεχόμενο

Maximus Hero Z87 νεκρή;


fallen4ngel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Storm την Hero έχω βρε τρελέ :) δεν έχει LN2, άσε που έπαιζα blade & soul όταν έγινε, να πω έκανα benching να πω πάει στο καλό. Απλά ήταν ή ώρα να γίνει το κακό, έτσι πάνε αυτά συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ από thread για την Hero το πήρα αυτό. Για δοκίμασε να κάνεις το usb flashback στην τελευταία stable bios έκδοση μπας και ξεκολλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν λύθηκε το σύστημα έβγαλα mb στον πάγκο.

Τελικά το CPU fan δίνει στροφές τα άλλα όχι (είχα την αντλία πριν και δεν μπορούσα να καταλάβω).

Έκανα flashback μπήκε πάνω CPU και 1 dimm τα ίδια.

Error 00 και αναρωτιέται ο ποιητής.... CPU ή μητρική; Να κανω ένα Άμπε μπα μπλομ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε παλι το κακο το ματι;

Ειχα ενα θεμα παλια με μια asus maximus εδινε φαν αλλα δε ανοιγε τιποτα αλλο βιος κλπ

Τελικα εβγαλα ακρη και ειταν η CPU !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση για error 00 σε αυτό το mobo, έβγαλε κάποια αποτελέσματα. Ρίξε μια ματιά καλού κακού. Εδώ μια περίπτωση με την mobo σου, 4790κ και λένε μάλλον για corrupted bios :

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2553372/asus-maximus-hero-4790k-error-code-motherboard-led.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μπορούσα να κάνω έγινε.

Τώρα θα πρέπει να βρω μια 1150 να δοκιμασω CPU και μετά βλέπουμε διαφορετικά δεν παίζει να βγάλω άκρη.

PSU αλλάχτηκε 2 διαφορετικά, μνήμη οκ, BIOS flash τα πάντα όλα έγιναν πριν κάνα 2ωρο εκτός κουτιού.

Τώρα αν ο Τάσος έχει δίκαιο είναι CPU, που να πω την πικρή αλήθεια καλύτερα γιατί να πάρω Z87 στην εγγύηση δεν παίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μου θύμισες με το θέμα σου. Είχα ακριβώς το ίδο πρόβλημα παρανομές Χριστουγέννων 2013 (αν έψαξες εδώ μπορεί και να βρήκες και το δικό μου θέμα). Το σύστημα Hero Z87 - i7 4770k ήταν λίγων μηνών. Τελικά μετά από πολλά βάλε-βγάλε και δοκιμές διαπίστωσα ότι ήταν ο i7. Και φυσικά το φταίξιμο ήταν όλο δικό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι γενικα τα προσεχω και δεν τα ζοριζω παντα στο νερο χωρις πολυ ρευμα, βλεπω αλλους με 1,5V και 90-95C και κανω το σταυρο μου.

Αλλα τελικα ειναι μην σου τυχη!!!!

4600 με 1,25V επαιζε μηνες τωρα και ετσι απλα εσβησαν τα φωτα τι να πεις....

Η φασαρια λυσε δεσε περιμενε ειναι το σπαστικο και οτι θα κανω παλι αγορες απο Eworld που ολο τις ειχα σε αναβολη  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...