Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Nikon D7200


cristofer9680

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω την nikon D7200 στο σημείο που μπενει το λουρί στην δεξιά πλευρά εχει σπάσει. Μιλισα με την αντιπροσωπεία Δαμκαλίδη μου είπαν:

 

«Από την φωτογραφία καταλαβαίνω ότι έχει υποστεί ράγισμα η βάση που δένει ο ιμάντας.

Δυστυχώς αυτό για να γίνει η μηχανή έχει υποστεί μεγάλη πίεση από τον ιμάντα, έκτος και αν κτυπήθηκε στο σημείο αυτό και δημιουργήθηκε το ράγισμα.

Πρώτο βήμα είναι να αφαιρέσετε τον ιμάντα ώστε να μην τον χρησιμοποιείται, μπορεί να κοπεί και να σας πέσει η μηχανή.

Δεύτερο βήμα είναι να στείλετε την μηχανή για έλεγχο ώστε να δούμε μήπως υπάρχουν επιπλέον θέματα.

Η βλάβη δεν καλύπτεται από εγγύηση , για το τελικό κόστος θα πρέπει πρώτα να τσεκάρουμε την μηχανή.»

 

Τι μπορώ να κάνω;

post-223191-0-19543300-1455361163_thumb.jpg

post-223191-0-27608400-1455361236_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θυμάμαι να μου έπεσε μάλλον απο τράβηγμα. Δεν εχω πολύ χρονο να ασχοληθώ με service. Μπορώ να το κολλησω μόνος μου;

 

#Razor333 για ποιο ακριβός λες;

Αν ειναι αυτο που μπενει γύρο απο το χέρι φοβάμαι οτι δένει πάνω στο σπάσιμο.

Επεξ/σία από cristofer9680
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι να μου έπεσε μάλλον απο τράβηγμα. Δεν εχω πολύ χρονο να ασχοληθώ με service. Μπορώ να το κολλησω μόνος μου;

 

#Razor333 για ποιο ακριβός λες;

Αν ειναι αυτο που μπενει γύρο απο το χέρι φοβάμαι οτι δένει πάνω στο σπάσιμο.

 

και να το κολλήσεις μόνος σου αντε πες οτι κολλαει. εγω θα το φοβόμουνα να κυκλοφωρω με το λουράκι στον ωμο ξερω γω. ξεκόλλαει. πεφτει απ το ενα μετρο και αντε γεια. και μιλάμε για 7200 όχι για καμια 3100 ξερω γω.

δες μηπως βρεις κανα τετοιο που να παιρνει και λουράκι σε κανα ebay ξερω γω.

D7100%20black%20case%20back%20%28Small%2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή κατι σαν αυτο 

 

Μπραβο αυτο ακριβως εννοουσα. Ευκολα μπαινει ευκολα βγαινει και το κυριοτερο φερνει την καμερα χαμηλα στο χερι, οχι στο στηθος και ειναι πιο γρηγορο να βγαλεις φωτο και δεν εισαι σαν τουριστας. 

 

Υ.Γ. αυτο στο λινκ δεν παιζει να ειναι γνησιο blackrapid γιατι εχουν κανα 40αρι, οποτε τιθετε ενα θεμα ασφαλεια απο το κρικακι αν ειναι μαπα, αλλα μπορει να ειναι και ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...