Προς το περιεχόμενο

Sony a100


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρωταει ένας φίλος αν γίνεται να βάλει πάνω σε αυτή την φωτογραφική ότι φακό sony θελει η αν πρέπει να βάλει συγκεκριμένους. Προτείνετε κάποιους. :) (Σε όλα τα budget Γιατί δεν μου διευκρίνισε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλώς δεν έχω εμπειρία ώστε να κάνω σωστές Επιλογές και ζητάω από κάποιον πιο έμπειρο να το κάνει. Αν σε κουράζει μια τέτοια διαδικασία θα μπορούσα να περιμένω κάποιον άλλον να προτείνει. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι γράφουν "Sony a mount" (η Sam για συντομία) καθώς επίσης Minolta (η Sony ουσιαστικά την εξαγόρασε και χρησιμοποίησε την την μοντουρα της κανουν.

 

http://www.skroutz.gr/c/591/fakoi-fotografikwn-mhxanwn/m/8011_155_2_9932/Samyang_or_Sigma_or_Sony_or_Tamron.html?keyphrase=sony+a+mount

 

Υ.γ Αυτες που αναφέρουν e-mount δεν σας κανουν..

Υ.γ2 Τι θέλει να φωτογραφίζει ο φίλος σου?Τι φακούς έχει ηδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι γράφουν "Sony a mount" (η Sam για συντομία) καθώς επίσης Minolta (η Sony ουσιαστικά την εξαγόρασε και χρησιμοποίησε την την μοντουρα της κανουν.

 

http://www.skroutz.gr/c/591/fakoi-fotografikwn-mhxanwn/m/8011_155_2_9932/Samyang_or_Sigma_or_Sony_or_Tamron.html?keyphrase=sony+a+mount

 

Υ.γ Αυτες που αναφέρουν e-mount δεν σας κανουν..

Υ.γ2 Τι θέλει να φωτογραφίζει ο φίλος σου?Τι φακούς έχει ηδη?

Δεν έχει φακούς. Κατά βάση τοπία φωτογραφίζει. Ευχαριστώ για το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τοπια θα σου προτεινα τον Sony CZ 16-80 mm, καθως εχει καλο ευρυγωνιο, ειναι εξαιρετικα οξυς εκει που το χρειαζεται (απο f 5.6 που θελει για τοπια και πανω). Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ειναι λιγο ακριβος. Το ειχα στην πρωτη μου μηχανη την a-100 και τον ιδιο φοραω και τωρα στην a-77 mark 2. εξαιρετικος για μενα με καλο ευρος για τοπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...