Προς το περιεχόμενο

αγορα nikon d7200


mike0402

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι την αγορα της d7200 αξιζει αυτα τα χρηματα?η να παω σε καποια απο τις d5300 η d5500 που εχουν λιγοτερα χρηματα.επισης δεν ενδιαφερομαι για τον φακο που εχει το κιτ αλλα θα γινει αγορα ξεχωριστη..εχεται καποιον να προτεινεται που να μην ειναι σταθερος?μεχρι 700 ευρω..ευχαριστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο εξαρταται απο πολλα πραγματα

τι θες να φωτογραφιζεις

τι μηχανη εχεις τωρα

τι γνωσεις εχεις

και κατα ποσο θα ασχοληθεις σοβαρα.

 

αν κρινω απο την ερωτηση μαλλον εισαι τελειως αρχαριος και δεν ειχες ποτε σοβαρη μηχανη, οποτε μαλλον η 7200 θα ειναι πεταμενα λεφτα.

Επεξ/σία από Ntinaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εξαρταται απο πολλα πραγματα

τι θες να φωτογραφιζεις

τι μηχανη εχεις τωρα

τι γνωσεις εχεις

και κατα ποσο θα ασχοληθεις σοβαρα.

 

αν κρινω απο την ερωτηση μαλλον εισαι τελειως αρχαριος και δεν ειχες ποτε σοβαρη μηχανη, οποτε μαλλον η 7200 θα ειναι πεταμενα λεφτα.

αρχαριος ναι ειμαι..δεν ειχα σοβαρη φωτογραφικη..θα φωτογραφιζω οτιδηποτε..μου εχουν προτεινει και δουλεια σε φωτογραφιο και μπορει να ασχοληθω και πιο επαγγελματικα..εσυ τι προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7200 ειναι εργαλειο....αν σκοπευεις να ασχοληθεις θερμα....τα λεφτα δεν θα πανε χαμενα....


και κλασικα θα προτεινω τον 17-50 2.8 σε sigma η tamron......θα σε καλυψει για ολα λιγο ως πολυ, και οταν επικεντρωσεις τι σου αρεσει πιο πολυ....χτιζεις τον εξοπλσιμο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρά την 5500.σχεδόν το μισο βαρος,σπαστη οθονη και αφης,και εννοεί τε μικρότερη.και απο φωτο,λίιιγο καλυτερη στα σκοταδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχαριος ναι ειμαι..δεν ειχα σοβαρη φωτογραφικη..θα φωτογραφιζω οτιδηποτε..μου εχουν προτεινει και δουλεια σε φωτογραφιο και μπορει να ασχοληθω και πιο επαγγελματικα..εσυ τι προτεινεις?

 

θα σου προτεινα αρχικα να παρεις μια φτηνη να μαθεις 5-10 πραγματα, αλλωστε στο φωτογραφειο θα εχει σιγουρα καλους φακους να βαλεις πανω αν θες να εχεις πιο σωστο αποτελεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραια, κι αν ηταν εμπειρος τι θα προτείνατε? Φωτογραφιζω πάνω από 10 χρόνια και θελω να ξερω αν αξιζει η μετάβαση στη σειρά 7000, δεδομένου ότι μεγαλύτερο βαρος μηχανής σε πολύωρη φωτοπεριπλάνηση θα επιβαρύνει στην περίπτωσή μου ήδη υπαρχουσα τενοντίτιδα

Τα πλεονεκτήματα σε τι έγκεινται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα την D7100 έχει ελάχιστες διαφορές με την 7200 και είναι ανώτερη της 5500. Η 7100 είναι υμιεπαγγελματική, την έχω ένα χρόνο τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ιδίως αν την συνδυάσεις και με ένα καλό φακό ανάλογα του τι θες να φωτογραφίζεις. Η τιμή της αυτή την στιγμή για μετρητά είναι πολύ καλή γιατί έχει βγει η 7200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, κι αν ηταν εμπειρος τι θα προτείνατε? Φωτογραφιζω πάνω από 10 χρόνια και θελω να ξερω αν αξιζει η μετάβαση στη σειρά 7000, δεδομένου ότι μεγαλύτερο βαρος μηχανής σε πολύωρη φωτοπεριπλάνηση θα επιβαρύνει στην περίπτωσή μου ήδη υπαρχουσα τενοντίτιδα

Τα πλεονεκτήματα σε τι έγκεινται

 

Τι έχεις τώρα? Τι θέματα φωτογραφίζεις

Λογικά δεν υπάρχει Dslr που να σε βολεύει από άποψη βάρους και να αξίζει σαν αναβάθμιση οπότε εφόσον βάρος είναι σημαντικός παράγοντας θα πρέπει να πας σε κάποια mirrorless είτε Sony (a6000 που είναι και vfm) είτε μικρή m4/3 (κάποια Οlympus Pana)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...