Προς το περιεχόμενο

Αγορα πολυμηχανηματος laser ή inkjet?


jimstrog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θα ηθελα ενα εκτυπωτη πολυμηχανημα με ethernet και αν γινεται και wifi. Η κυρια χρηση του θα ειναι για εκτυπωση διαγωνισματων ασπρομαυρων και εγχρωμων. Η χρηση του μερικες φορες μπορει να ειναι συνεχης και ο αριθμος εκτυπωσεων μεγαλος. Και αλλες φορες να μενει για αρκετο καιρο στασιμος (για αυτο σκεφτομαι laser). Επισης να εχει αυτοματο τροφοδοτη και duplex αυτοματο.Τα χρηματα που διαθετω ειναι μεχρι 250e.Μπορειται να μου προτεινετε καποιους? Ειμαι αρχαριος σε αυτα και ειναι η πρωτη αγορα εκτυπωτη. Με αυτα που θελω χρειαζομαι laser ή inkjet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα σε αυτα ποιο θεωρειται καλυτερο?

Epson Workforce WF-7610DWF,Canon Pixma MX925.

Απο πλευρας ποιοτητας εικονας και ταχυτητας εκτυπωσης με σαρωσης.Και κοστος ανα εκτυπωσης και τιμης μηχανιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εφόσον πρόκειται να κάνεις μεγάλο αριθμό εκτυπώσεων άρα σε ενδιαφέρει το κόστος εκτύπωσης πηγαίνεις σε laser εκτυπωτή.

Οι inject είναι ασύμφοροι σε μεγάλες ποσότητες, εκεί που πλεονεκτούν είναι στην εκτύπωση φωτογραφίας.

Είμαι κι εγώ για αγορά laser http://www.insomnia.gr/topic/600642-αγορά-laser-για-έγγραφα/ αλλά για σχετικά μικρές ποσότητες και δεν έχω απάντηση να σου δώσω βαρέθηκα να αλλάζω μαύρο μελάνι στον canon pixma μου.

Υπολόγισε το μηνιαίο αριθμό σελίδων για να μπορέσεις να επιλέξεις εκτυπωτή με βάση κόστος χρήσης και δευτερευόντως τιμή αγοράς.

Μπορεί ένας εκτυπωτής να κοστίζει 50 ή 100 ευρώ παραπάνω αρχικά και να βγάλει τη διαφορά σε μερικούς μήνες από το κόστος αναλωσίμων του εκεί θέλει προσοχή.

Προσανατολίζομαι σε έναν hp με συμβατά αναλώσιμα αλλά όπως είπα και παραπάνω ο μηνιαίος αριθμός εκτυπώσεων μου είναι μικρός αλλά δικαιολογεί την  αγορά ενός laser.

Αυτοί που προτείνεις είναι inject δεν θα επέλεγα τέτοιο εκτυπωτή για τη χρήση που κατάλαβα ότι θα κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/7034147/Xerox-WorkCentre-3225V-DNI.html

 

3 χρόνια on site εγγύηση, φτηνό γνήσιο τόνερ (59 ευρώ -> 3.000 σελίδες). Duplex, wifi, direct wifi, ethernet και πλήρες πολημηχάνημα. Είμαι αρκετα ικανοποιημένος ενα χρόνο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου πρότεινα κάποιον από τη σειρά L της EPSON.

έως και 12.000 σελίδες ασπρόμαυρό και 6.500 έγχρωμες με 3 μελάνια των 5 ευρώ το καθένα και το μαύρο 14 ευρώ.

Επεξ/σία από DonFustikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...