Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αλλαξε ο μετρητης στις 4 Απρ 22.

Αν θυμαμαι καλα την ιδια μερα ή την επομενη ηρθε και εκκαθαριστικος με ενδειξη 3568.

Τωρα το ebill δεχεται καταχωρηση ενδειξεων για ημερα και νυχτα αλλα με τους περιορισμους που σας ειπα πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, NG98 είπε

Μου αλλαξε ο μετρητης στις 4 Απρ 22.

Αν θυμαμαι καλα την ιδια μερα ή την επομενη ηρθε και εκκαθαριστικος με ενδειξη 3568.

Τωρα το ebill δεχεται καταχωρηση ενδειξεων για ημερα και νυχτα αλλα με τους περιορισμους που σας ειπα πριν!

Καλησπερα.. Σου αλλαξαν τον μετρητη.. Περιμενε να καταχωρισει τις ενδειξεις ο Δεδδηε... Δεν εχουν περαστει ακομα μεσα στον Ερμη...Και μετα θα μπορεις να δινεις εσυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NG98 είπε

Μου αλλαξε ο μετρητης στις 4 Απρ 22.

Αν θυμαμαι καλα την ιδια μερα ή την επομενη ηρθε και εκκαθαριστικος με ενδειξη 3568.

Τωρα το ebill δεχεται καταχωρηση ενδειξεων για ημερα και νυχτα αλλα με τους περιορισμους που σας ειπα πριν!

Στείλε στο ebill - τεχνική υποστήριξη, πιθανότατα δεν θα είσαι ο πρώτος που του συνέβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NG98 είπε

Μου αλλαξε ο μετρητης στις 4 Απρ 22.

Αν θυμαμαι καλα την ιδια μερα ή την επομενη ηρθε και εκκαθαριστικος με ενδειξη 3568.

Τωρα το ebill δεχεται καταχωρηση ενδειξεων για ημερα και νυχτα αλλα με τους περιορισμους που σας ειπα πριν!

Εφόσον ο εκκαθαριστικός σου ήρθε την ίδια ή την επόμενη της αλλαγής μετρητή, τότε σίγουρα 100% η ένδειξη 3.568 δεν ήταν αυτή που είχε καταγράψει ο εργολάβος που έκανε την αλλαγή, η ένδειξη αυτή είχε παρθεί πολύ νωρίτερα.

Επίσης οι περιορισμοί που μας είπες πριν ισχύουν επειδή ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει ενημερώσει ακόμα την ΔΕΗ για τον νέο αριθμό μετρητή και τις νέες ενδείξεις, πρώτα θα γίνει αυτό, και μετά θα είναι εφικτό να δίνεις μόνος σου ενδείξεις στην ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 3 εβδομάδες έκανα αίτηση για νυχτερινο με καλέσανε μετά από 2 μέρες για να σιγουρέψουν ότι όντως έκανα και από τότε ούτε φωνή. Καθυστερούν τόσο πολύ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doom26 είπε

Εδώ και 3 εβδομάδες έκανα αίτηση για νυχτερινο με καλέσανε μετά από 2 μέρες για να σιγουρέψουν ότι όντως έκανα και από τότε ούτε φωνή. Καθυστερούν τόσο πολύ.?

Αναλόγως τη διαθεσιμότητα μετρητών. Μπορεί εως και 3 μήνες αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβαλαν κι εμένα ψηφιακό μετρητή (χωρίς να το ζητήσω τον αντικατέστησαν). Τώρα όμως δεν δέχεται τις ενδείξεις του καινουργιου στο self metering. Τι μπορώ να κάνω πέρα του να περιμένω πότε θα περάσουν για μέτρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έστειλαν τα στοιχεία για τη κατάθεση για το νυχτερινό μετρητή.

 

στην εθνική αν ψάξω ΔΕΔΔΗΕ , βγάζει σκέτο ΔΕΔΔΗΕΕ και ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε Αρθρο 95 ΚΔΔ .

 

σε ποιο απο τα παραπανω κανω την καταθεση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostakiss είπε

μου έστειλαν τα στοιχεία για τη κατάθεση για το νυχτερινό μετρητή.

 

στην εθνική αν ψάξω ΔΕΔΔΗΕ , βγάζει σκέτο ΔΕΔΔΗΕΕ και ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε Αρθρο 95 ΚΔΔ .

 

σε ποιο απο τα παραπανω κανω την καταθεση?

 

Το πρώτο, σκέτο ΔΕΔΔΗΕΕ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, stelakis1914 said:

Το πρώτο, σκέτο ΔΕΔΔΗΕΕ. 

και εκει γράφουμε απλά τον κωδικό που έρχεται η προσθέτουμε και επιπλεον 4 μηδενικα στην αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

και εκει γράφουμε απλά τον κωδικό που έρχεται η προσθέτουμε και επιπλεον 4 μηδενικα στην αρχη?

Αν δεν τον δεχτεί όπως είναι τότε τα προσθέτεις εσύ.

Στην Alpha πάντως που πλήρωσα εγώ τα πρόσθεσε μόνο του.

19 λεπτά πριν, satyllas είπε

Μου έβαλαν κι εμένα ψηφιακό μετρητή (χωρίς να το ζητήσω τον αντικατέστησαν). Τώρα όμως δεν δέχεται τις ενδείξεις του καινουργιου στο self metering. Τι μπορώ να κάνω πέρα του να περιμένω πότε θα περάσουν για μέτρηση;

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostakiss είπε

και εκει γράφουμε απλά τον κωδικό που έρχεται η προσθέτουμε και επιπλεον 4 μηδενικα στην αρχη?

Όχι δεν βάζεις μηδενικά στην εθνική, όπως είναι ο κωδικός. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Joshua21
Και σε εμενα
προσθεσε 4 μηδενικα στην αρχη, δε το ειχα δει αλλα μετα που διαβασα το σχολιο μπηκα να τσεκαρω τη πληρωμη που εκανα σημερα νωρις το πρωι και ειναι ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έφαγα μια φλασιά και είπα να τη μοιραστώ :P

Τι γίνεται τις μέρες που αλλάζει το ωράριο του νυκτερινού;

Πχ από 1 Μάη πάει 23:00-07:00..., άρα στις 30/4 θα έχουμε το μεσημέρι κανονικά 3-5, αλλά με το που αλλάξει η μέρα στις 24:00 (αλλά και η ημερομηνία), θεωρητικά δε θα ισχύσει το θερινό , άρα το πρωί της Κυριακή το νυχτερινό θα είναι 00:01-07:00 (μπακαλίστικα) ?

Σας έκαψα λίγο το ξέρω.. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλησπέρα, έφαγα μια φλασιά και είπα να τη μοιραστώ :P

Τι γίνεται τις μέρες που αλλάζει το ωράριο του νυκτερινού;

Πχ από 1 Μάη πάει 23:00-07:00..., άρα στις 30/4 θα έχουμε το μεσημέρι κανονικά 3-5, αλλά με το που αλλάξει η μέρα στις 24:00 (αλλά και η ημερομηνία), θεωρητικά δε θα ισχύσει το θερινό , άρα το πρωί της Κυριακή το νυχτερινό θα είναι 00:01-07:00 (μπακαλίστικα) ?

Σας έκαψα λίγο το ξέρω.. 😂

Μπα, άλλος είναι ο καμμένος 🤣

Αν θέλεις τόσο πολύ να μάθεις είναι πολύ απλό, αύριο βράδυ τσέκαρε κάποια στιγμή από τις 23:00 έως τα μεσάνυχτα και άλλη μία από τα μεσάνυχτα έως τις 02:00 αν καταγράφει ημέρας ή νύχτας, έτσι θα καλύψεις κάδε ενδεχόμενο.

Μη σου πω να τσεκάρεις και αύριο το απόγευμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...