Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/4/2022 στις 9:09 ΠΜ, Christopher_B είπε

Εδω
ακομη τιποτε, 8/3/22 εκανα τηλεφωνικη αιτηση για νυχτερινο και αλλαγη φυσικα, στης 29/3/22 ηρθε απο ΔΕΔΔΗΕ εκανε καταμετριση γιατι αλλξα και προγραμμα, υποθετω τσεκαρε και το ρολοι και μου ειπε να περιμενω επιστολη.
Ακομη τιποτε!

Γεια σας,

μολις μου ηρθε η επιστολη απο ΔΕΔΔΗΕ με τα εγγραφα, το ποσο και τις οδηγιες για τη πληρωμη του.

Θα το πληρωσω απο ALPA ιντερνετικο αλλα δε μπορω να καταλαβω σε πιο δικαιουχο, ενταξει ΔΕΔΔΗΕ αλλα δεν εχει καποιο λογαριασμο τους στα εντυπα.
Βαζω απλα να πανε στη ΔΕΔΔΗΕ και στα σχολια τον 16ψηφιο κωδικο που εχει στο εντυπο?
Μπορει καποιος να διευκρινισει εαν τα υποθετω σωστα?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Christopher_B είπε

Γεια σας,

μολις μου ηρθε η επιστολη απο ΔΕΔΔΗΕ με τα εγγραφα, το ποσο και τις οδηγιες για τη πληρωμη του.

Θα το πληρωσω απο ALPA ιντερνετικο αλλα δε μπορω να καταλαβω σε πιο δικαιουχο, ενταξει ΔΕΔΔΗΕ αλλα δεν εχει καποιο λογαριασμο τους στα εντυπα.
Βαζω απλα να πανε στη ΔΕΔΔΗΕ και στα σχολια τον 16ψηφιο κωδικο που εχει στο εντυπο?
Μπορει καποιος να διευκρινισει εαν τα υποθετω σωστα?

Ευχαριστω

"Πληρωμές" όχι "Μεταφορές"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε φιλε
αυτο εννοειτε αλλα τι κανεις, απλα βαζω ΔΕΔΔΗΕ και σου βγαζει λογαριασμο τους δηλαδη και ολα ενταξει, μη πανε πουθενα αλλου και εχω τρεχαματα, για αυτο θελω να σιγουρευτω, γιατι οπως εγραψα δεν εχει περισσοτερα στοιχεια, λογαριασμο τους για παραδειγμα, εαν επιλεξεις να πληρωσεις ιντερνετικα!

Εχει
παντως τη ΔΕΔΔΗΕ στην επιλογη "λοιπων εταιριων" οποτε υποθετω επιλεγεις αυτο και γραφεις στα σχολια τον 16ψηφιο!

Επεξ/σία από Christopher_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Christopher_B είπε

Ναι ρε φιλε
αυτο εννοειτε αλλα τι κανεις, απλα βαζω ΔΕΔΔΗΕ και σου βγαζει λογαριασμο τους δηλαδη και ολα ενταξει, μη πανε πουθενα αλλου και εχω τρεχαματα, για αυτο θελω να σιγουρευτω, γιατι οπως εγραψα δεν εχει περισσοτερα στοιχεια, λογαριασμο τους για παραδειγμα, εαν επιλεξεις να πληρωσεις ιντερνετικα!

Ρε φίλε εφόσον σου βγάζει αριθμό λογαριασμού του ΔΕΔΔΗΕ τότε έχεις κάνει κάτι λάθος, είσαι σίγουρος πως έχεις κάνει αυτό που εννοείται δλδ να πας στις πληρωμές? Δεν θα έπρεπε να σου βγάζει κάτι τέτοιο, όταν επιλέγεις "ΔΕΔΔΗΕ" σου ζητάει κωδικό πληρωμής και ποσό, ή και ανάλογα την τράπεζα το ονοματεπώνυμο καταθέτη.

Επίσης τι εννοείς όταν λες "εαν επιλεξεις να πληρωσεις ιντερνετικα"?  Έχεις κιάλλες επιλογές?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια,
αυτο ηθελα να διευκρινισω, δηλαδη στο πεδιο "Κωδικός πληρωμής σε τράπεζα" βαζω τον 16ψηφιο "Κωδικο Πελατη" που εχει στα εγγραφα, εληξε.

Ευχαριστω "ρε φιλε" 🤘

Επεξ/σία από Christopher_B
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jpil είπε

Εμένα μου ήρθε ένα sms για την πληρωμή και όχι έγγραφο, το πλήρωσα την ίδια ημέρα και από τότε τίποτα, καμία ενόχληση ή ενημέρωση.

Αναλόγως τη διαθεσιμότητα μετρητών στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής σου. Εγώ είναι πληρωμένο από 25 Φεβρουαρίου 2022  και σε ενόχληση στη ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν είμαι σε αναμονή λόγω έλλειψης μετρητών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα μια ερωτηση ρε παιδια μπας και βγαλω ακρη.

Παω στο self metering να καταχωρησω ενδειξεις. Στον δικο μου νυχτερινο μετρητη οι ενδειξεις ειναι της μορφης 105,36 πχ.

Το self metering ομως δεν δεχεται υποδιαστολη!
Αν παω να βαλω 10536 μου βγαζει μνμ που λεει αν ειμαι σιγουρος οτι θελω να προχωρησω γιατι η ενδειξη εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο την τελευταια καταχωρηση.

Αν βαλω 106 δεν το δεχεται καθολου γιατι λεει οτι η τελευταια καταχωρηση απο ΔΕΔΔΗΕ ειναι μεγαλυτερη.

Αρα;Πως κανω καταχωρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NG98 είπε

Ακομα μια ερωτηση ρε παιδια μπας και βγαλω ακρη.

Παω στο self metering να καταχωρησω ενδειξεις. Στον δικο μου νυχτερινο μετρητη οι ενδειξεις ειναι της μορφης 105,36 πχ.

Το self metering ομως δεν δεχεται υποδιαστολη!
Αν παω να βαλω 10536 μου βγαζει μνμ που λεει αν ειμαι σιγουρος οτι θελω να προχωρησω γιατι η ενδειξη εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο την τελευταια καταχωρηση.

Αν βαλω 106 δεν το δεχεται καθολου γιατι λεει οτι η τελευταια καταχωρηση απο ΔΕΔΔΗΕ ειναι μεγαλυτερη.

Αρα;Πως κανω καταχωρηση;

Αγνοείς τα δεκαδικά, ούτε οι καταμετρητές τα λαμβάνουν υπόψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Weiss είπε

Αγνοείς τα δεκαδικά, ούτε οι καταμετρητές τα λαμβάνουν υπόψιν.

Τοτε το συστημα δεν δεχεται την ενδειξη.

Για να το εξηγησω καλυτερα. Η τελευταια μετρηση του ΔΕΔΔΗΕ ηταν 3568.Η ενδειξη που θελω να καταχωρησω ειναι 258,56.

Το 258 δεν το δεχεται γιατι ειναι μικροτερο απο το τελευταιο του ΔΕΔΔΗΕ.

Το 25856 το δεχεται αλλα φοβαμαι μ μου ερθει κανας εναντι για 22000 κιλοβατωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NG98 είπε

Τοτε το συστημα δεν δεχεται την ενδειξη.

Για να το εξηγησω καλυτερα. Η τελευταια μετρηση του ΔΕΔΔΗΕ ηταν 3568.Η ενδειξη που θελω να καταχωρησω ειναι 258,56.

Το 258 δεν το δεχεται γιατι ειναι μικροτερο απο το τελευταιο του ΔΕΔΔΗΕ.

Το 25856 το δεχεται αλλα φοβαμαι μ μου ερθει κανας εναντι για 22000 κιλοβατωρες.

Προφανώς σου άλλαξαν μετρητή πρόσφατα για να έχεις χαμηλότερη ένδειξη από την προηγούμενη. Η σωστή τιμή που πρέπει να καταχωρήσεις είναι 3568+258 kwh , αλλά καλύτερα να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις τί πρέπει να γίνει σε αυτή την περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, NG98 είπε

Τοτε το συστημα δεν δεχεται την ενδειξη.

Για να το εξηγησω καλυτερα. Η τελευταια μετρηση του ΔΕΔΔΗΕ ηταν 3568.Η ενδειξη που θελω να καταχωρησω ειναι 258,56.

Το 258 δεν το δεχεται γιατι ειναι μικροτερο απο το τελευταιο του ΔΕΔΔΗΕ.

Το 25856 το δεχεται αλλα φοβαμαι μ μου ερθει κανας εναντι για 22000 κιλοβατωρες.

Αν όπως υπέθεσε ο Βάης όντως σου άλλαξαν μετρητή, θα περιμένεις πρώτα να βγει εκκαθαριστικός για τον παλιό και από 'κει και μετά θα ξαναδίνεις ο ίδιος ενδείξεις για τον νέο μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...