Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Το ίδιο και σε εμένα. Δύο εβδομάδες μετά την αίτηση πήραν τηλέφωνο για να δουν τον μετρητή. 

Από τότε έχουν περάσει σχεδόν 20 μερες και δεν έχω κάτι νεότερο. Απλά ήρθαν και κοιταξαν.

Ετσι ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω
ακομη τιποτε, 8/3/22 εκανα τηλεφωνικη αιτηση για νυχτερινο και αλλαγη φυσικα, στης 29/3/22 ηρθε απο ΔΕΔΔΗΕ εκανε καταμετριση γιατι αλλξα και προγραμμα, υποθετω τσεκαρε και το ρολοι και μου ειπε να περιμενω επιστολη.
Ακομη τιποτε!

Επεξ/σία από Christopher_B
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστεία πράγματα, αίτηση αρχές Σεπτεμβρίου, πληρωμή άμεσα κι από τότε περιμένω!!!! Υπάγεται στη Κηφισια. Αλλεπάληλα μηνύματα, τηλἐφωνα... στερεότυπη απάντηση το αίτημα σας είναι υπό επεξεργασία.. δεν ξέρω αν είναι δημόσια υπηρεσία αλλά η ανεπάρκεια και η ανικανότητα χτυπάει ταβάνι. Σκέτη απελπισία!

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Surriento είπε

Αστεία πράγματα, αίτηση αρχές Σεπτεμβρίου, πληρωμή άμεσα κι από τότε περιμένω!!!! Υπάγεται στη Κηφισια. Αλλεπάληλα μηνύματα, τηλἐφωνα... στερεότυπη απάντηση το αίτημα σας είναι υπό επεξεργασία.. δεν ξέρω αν είναι δημόσια υπηρεσία αλλά η ανεπάρκεια και η ανικανότητα χτυπάει ταβάνι. Σκέτη απελπισία!

Καλημέρα.... Μάλλον δεν θα πρεπει να  έχουν ηλεκτρονικούς μετρητές σε αυτόν τον Δεδδηε.. Θα υπάρχει έλλειψη... Όπως σε μερικές άλλες Δεδδηε στην περιοχη Δεδδηε της Αττικής.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/3/2022 στις 6:01 ΜΜ, meletis_m είπε

16 ψηφιος είναι ο κωδικός πληρωμής εμένα το έστειλαν μέσω email.

Στη αιτιλογια εγώ έγραψα υπέρ ΔΕΔΔΗΕ και το ονοματεπώνυμο του ακινήτου που έχει τη παροχή . Βέβαια ακόμη περιμένω από τις 25 Φεβρουαρίου , παρόλο που έχει φανεί κανονικά η πληρωμη

Εγώ έβαλα τα τέσσερα μηδενικά και μετά τον 16ψήφιο κωδικό οπότε είχε τη μορφή 20ψήφιου (με βάση τις οδηγίες στο έντυπο με τους τρόπους πληρωμής που μου έστειλαν μέσω e-mail). Τη Δευτέρα πλήρωσα. Το ότι είχε φανεί κανονικά η πληρωμή σου το είπαν τηλεφωνικώς, τους έστειλες κάποιο e-mail; Εγώ έστειλα e-mail με το αποδεικτικό πληρωμής για να τους ρωτήσω αν τους έχει εμφανιστεί. Αναμένω απάντηση από τη Δευτέρα.

  

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Αίτηση για νυχτερινο στις 5 Ιανουαριου,πριν περιπου 20 μερες μου ηρθε ταχυδρομικα μια επιστολη που ελεγε να πληρωσω τα 42€ και σημερα γυρνωντας απο την δουλεια ειδα οτι ειχε γινει η εγκατασταση του νεου ηλεκτρονικου μετρητη.

3 μηνες ακριβως,ΔΕΔΔΗΕ Ρεθυμνου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, washcloud είπε

αν πέρασαν πάνω από 10 εργάσιμες από τη μέρα που πλήρωσες, αιτείσαι αποζημίωσης 20€

Στάχτη στα μάτια τα 20€, έχει χάσει περισσότερα στους 6 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Weiss είπε

Στάχτη στα μάτια τα 20€, έχει χάσει περισσότερα στους 6 μήνες.

...στάχτη, ψίχουλα, Παναγιώταινα - όπως θες πες τα, αλλά απ' το ολότελα...........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NG98 είπε

Καλησπέρα!

Αίτηση για νυχτερινο στις 5 Ιανουαριου,πριν περιπου 20 μερες μου ηρθε ταχυδρομικα μια επιστολη που ελεγε να πληρωσω τα 42€ και σημερα γυρνωντας απο την δουλεια ειδα οτι ειχε γινει η εγκατασταση του νεου ηλεκτρονικου μετρητη.

3 μηνες ακριβως,ΔΕΔΔΗΕ Ρεθυμνου.

20 ημέρες από την πληρωμή, δηλαδή.

2 ώρες πριν, Weiss είπε

Στάχτη στα μάτια τα 20€, έχει χάσει περισσότερα στους 6 μήνες.

Γιατί λες 6 μήνες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθυστερηση ηταν μεχρι να με ενημερωσουν για την πληρωμη. Θυμιζω εκανα αιτηση 5 Ιαν και η επιστολη που με ενημερωνε οτι πρεπει να πληρωσω ηρθε γυρω στα μεσα Μαρτιου, περιπου 2,5 μηνες μετα δλδ.

Απο εκει και περα εγω πληρωσα στις 21 Μαρ και υποθετω πως επειδη οι λογαριασμοι μου εκδιδονται στις αρχες καθε μηνα (5 Απρ βγηκε ο εκκαθαριστικος),απλα περιμεναν να βγει  εκκαθαριστικος για να υπαρχει συνεχεια στους λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

20 ημέρες από την πληρωμή, δηλαδή.

Γιατί λες 6 μήνες ?

 

Στις 5/4/2022 στις 9:14 ΠΜ, Surriento είπε

Αστεία πράγματα, αίτηση αρχές Σεπτεμβρίου, πληρωμή άμεσα κι από τότε περιμένω!!!! Υπάγεται στη Κηφισια. Αλλεπάληλα μηνύματα, τηλἐφωνα... στερεότυπη απάντηση το αίτημα σας είναι υπό επεξεργασία.. δεν ξέρω αν είναι δημόσια υπηρεσία αλλά η ανεπάρκεια και η ανικανότητα χτυπάει ταβάνι. Σκέτη απελπισία!

Νόμιζα ότι αναφερόταν εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NG98 είπε

Η καθυστερηση ηταν μεχρι να με ενημερωσουν για την πληρωμη. Θυμιζω εκανα αιτηση 5 Ιαν και η επιστολη που με ενημερωνε οτι πρεπει να πληρωσω ηρθε γυρω στα μεσα Μαρτιου, περιπου 2,5 μηνες μετα δλδ.

Απο εκει και περα εγω πληρωσα στις 21 Μαρ και υποθετω πως επειδη οι λογαριασμοι μου εκδιδονται στις αρχες καθε μηνα (5 Απρ βγηκε ο εκκαθαριστικος),απλα περιμεναν να βγει  εκκαθαριστικος για να υπαρχει συνεχεια στους λογαριασμους.

Σιγα, μην περίμεναν τον εκκαθαριστικό.

Απλά, το περίεργο είναι που καθυστέρησε η επιστολή για την πληρωμή.

Ίσως να παραπεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Inci624 είπε

Εγώ έβαλα τα τέσσερα μηδενικά και μετά τον 16ψήφιο κωδικό οπότε είχε τη μορφή 20ψήφιου (με βάση τις οδηγίες στο έντυπο με τους τρόπους πληρωμής που μου έστειλαν μέσω e-mail). Τη Δευτέρα πλήρωσα. Το ότι είχε φανεί κανονικά η πληρωμή σου το είπαν τηλεφωνικώς, τους έστειλες κάποιο e-mail; Εγώ έστειλα e-mail με το αποδεικτικό πληρωμής για να τους ρωτήσω αν τους έχει εμφανιστεί. Αναμένω απάντηση από τη Δευτέρα.

  

Ναι πήρα τηλέφωνο , φαίνεται η πληρωμή μου είπαν , είσαστε σε προτεραιότητα . Έχουμε έλλειψη σε μετρητές 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Απλά, το περίεργο είναι που καθυστέρησε η επιστολή για την πληρωμή.

Ίσως να παραπεσε.

Μα ακριβώς γι' αυτό καθυστέρησε η επιστολή, για να μην επιστρέψουν το 20ικο.
Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ, έχω στείλει συμπληρωμένη την αίτηση που μου έστειλαν, πέρασε κι ο ΔΕΔΔΗΕ για έλεγχο αν χρειάζονται πρόσθετες εργασίες (που δεν χρειάζονται),πήρε και τον αριθμό μετρητή (όχι παροχής που είναι γνωστή) και περιμένω σχεδόν μήνα την επιστολή πληρωμής...
Πάλι καλά που δεν καίγομαι (είμαι ΚΟΤΒ και δεν περνάω το όριο ΚΟΤ).
Ο λόγος της αίτησης είναι για τα ψιλά που γλυτώνω από τις ρυθμ. χρεώσεις και να έχω μια ασφάλεια μη τυχόν περάσω το όριο ΚΟΤ 2000Khw/4μηνο (κυρίως το καλοκαίρι που δουλεύουν τα κλιματιστικά, συνήθως νύχτα).

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...