Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ναι, απλά μου ξέφυγε από το screenshoot η τελευταία γραμμή:

image.png.0e2f55ed0bb5ebfe64a557874fcdbb09.png

Πάντα έτσι γίνεται όταν πληρώνεις μέσα από το ebanking της alpha, η εκτέλεση δεν γίνεται άμεσα, αν το κάνεις μέχρι το μεσημέρι τότε εκτελείται μετά τις 17:00 αλλιώς μετά τις 22:00, κάτι τέτοιο.

Τάσο εσύ?

Έτσι είναι σήμερα ο τσιγκούνης... Πολυμενέας από το «Καφέ Της Χαράς»  (photo) - Greek Web TV Live

Α, μάλιστα. Κατάλαβα για τη διαδικασία πληρωμής. 

Τώρα σχετικά με την προμήθεια της τράπεζας ναι είμαι υπέρ της εξοικονόμησης ακόμη και μικρών ποσών αλλά και καθαρά για ενημερωτικούς λόγους θα ήθελα να ήξερα αν η προμήθεια είναι διαφορετική στην κάθε τράπεζα. Εσύ πλήρωσες μέσω alpha bank. 

Αλήθεια, σου έστειλαν και κάποια βεβαίωση από τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έλαβαν την πληρωμή σου ή επικοινώνησες μαζί τους για να σε βεβαιώσουν; 

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inci624 είπε

Καλησπέρα σας!

Υπέβαλα αίτημα για χορήγηση νυχτερινού τιμολογίου μέσω του site του ΔΕΔΔΗΕ. Έλαβα στο e-mail μου τον 16 ψήφιο κωδικό πληρωμής αλλά τους ζήτησα να μου στείλουν και με ποιον τρόπο να πληρώσω το ποσό. Μου έστειλαν μέσω e-mail το έντυπο με τους τρόπους πληρωμής και είδα ότι υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής μέσω internet banking, που απ' ότι διάβασα μέσα από σχόλια επιλέξατε και εσείς ως τρόπο πληρωμής.

Όμως μέσα στο έντυπο πληρωμών γράφει ότι "ο κωδικός πληρωμής θα έχει τη μορφή 20ψήφιου (τέσσερα μηδενικά και στη συνέχεια ο 16ψήφιος κωδικός)". Τελικά 16ψήφιο κωδικό πληρωμής συμπληρώνουμε στο e-banking ή 20ψήφιο; Εσείς τι κωδικό πληρωμής βάλατε;  0000+τον 16ψηφιο κωδικό πληρωμής;

Έχω στείλει e-mail στον ΔΕΔΔΗΕ και περιμένω σχετική απάντηση.

Και στο πλαίσιο για σχόλιο να γράψω αίτηση για χορήγηση νυχτερινού τιμολογίου; Επέλεξα την κατηγορία πληρωμή λογαριασμών και οφειλών και από εκεί την κατηγορία Ενέργεια και στη συνέχεια την κατηγορία ΔΕΔΔΗΕ.   

 

 

16 ψηφιος είναι ο κωδικός πληρωμής εμένα το έστειλαν μέσω email.

Στη αιτιλογια εγώ έγραψα υπέρ ΔΕΔΔΗΕ και το ονοματεπώνυμο του ακινήτου που έχει τη παροχή . Βέβαια ακόμη περιμένω από τις 25 Φεβρουαρίου , παρόλο που έχει φανεί κανονικά η πληρωμη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Αλήθεια, σου έστειλαν και κάποια βεβαίωση από τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έλαβαν την πληρωμή σου ή επικοινώνησες μαζί τους για να σε βεβαιώσουν; 

Όχι δεν στέλνουν επιβεβαίωση, ούτε επικοινώνησα μαζί τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια εχω κανει αιτηση για νυχτερινο μετρητη απο ιανουαριο και τιποτα. Ειχα παρει και τηλ στην εξυπηρετηση πελατων, με συνδεσανε με δεδδηε και ενας κυριος μου ειπε να αναμενω sms καποια στιγμη θα ερθει (20 φεβρουαριου εγινε αυτο) ποτε θα ερθει τελικα; Παει το ρευμα του χειμωνα το καψαμε! 

edit : Δυτικη θεσσαλονικη ειμαι. 

Επεξ/σία από nermain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nermain είπε

παιδια εχω κανει αιτηση για νυχτερινο μετρητη απο ιανουαριο και τιποτα. Ειχα παρει και τηλ στην εξυπηρετηση πελατων, με συνδεσανε με δεδδηε και ενας κυριος μου ειπε να αναμενω sms καποια στιγμη θα ερθει (20 φεβρουαριου εγινε αυτο) ποτε θα ερθει τελικα; Παει το ρευμα του χειμωνα το καψαμε! 

Καλησπερα... Αν κοιταξεις 5-6 σελιδες πιο πισω θα δεις τις απαντησεις... Ειναι αναλογα την περιοχη του Δεδδηε που ανηκεις... Υπομονη... Γιατι πολυ κοσμος τελευταια ζητησε νυχτερινο μετρητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου υπεβαλα αιτημα για καθυστέρηση τοποθετησης την Δευτέρα, σήμερα το μεσημερι (απροειδοποιητα), μου βαλαν τον νεο ψηφιακο μετρητη.

 

1) Απ οτι ειδα κανει εναν κυκλο με τους κωδικους και οταν τελειωνει κανει κατι σαν reset ολα τα ψηφια οπως φαίνεται στην εικονα και παλι κυκλο. Ειναι φυσιολογικο λετε αυτο; οχι οτι εχει καμια σημασια, κουβέντα να γίνεται. 

2) περαν των γνωστών κωδικων βγαζει στον κυκλο και αυτο με κωδικο 0.0.2 και ενα νούμερο. Αυτο τι είναι ξέρετε; κι αυτό κουβέντα να γίνεται 

3) ξεκίνησε να γραφει και ο νυχτερινος μετρητης, προφανως προλαβε σήμερα το μεσημεριανο ωραριο. Το θεμα ειναι οτι όντως παραλληλα ξεκινησε και ουσιαστικά; ή οταν δωσουν το οκ ο ΔΕΔΔΗΕ στην ΔΕΗ, θα γινει αντιλογισμος; 

4)στα λαμπακια το Kwh αναβοσβηνει συνεχεια και το alarm ειναι βλεπω μονιμα αναμμενο. Έτσι ειναι και σε σας; 

Screenshot_20220331_191930.jpg

Screenshot_20220331_191943.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lacta13 είπε

1) Απ οτι ειδα κανει εναν κυκλο με τους κωδικους και οταν τελειωνει κανει κατι σαν reset ολα τα ψηφια οπως φαίνεται στην εικονα και παλι κυκλο. Ειναι φυσιολογικο λετε αυτο; οχι οτι εχει καμια σημασια, κουβέντα να γίνεται. 

2) περαν των γνωστών κωδικων βγαζει στον κυκλο και αυτο με κωδικο 0.0.2 και ενα νούμερο. Αυτο τι είναι ξέρετε; κι αυτό κουβέντα να γίνεται 

3) ξεκίνησε να γραφει και ο νυχτερινος μετρητης, προφανως προλαβε σήμερα το μεσημεριανο ωραριο. Το θεμα ειναι οτι όντως παραλληλα ξεκινησε και ουσιαστικά; ή οταν δωσουν το οκ ο ΔΕΔΔΗΕ στην ΔΕΗ, θα γινει αντιλογισμος; 

4)στα λαμπακια το Kwh αναβοσβηνει συνεχεια και το alarm ειναι βλεπω μονιμα αναμμενο. Έτσι ειναι και σε σας; 

 

 

Ναι.

Είναι (ΝΟΜΙΖΩ) ο αριθμός του μετρητή.

Από την εξυπηρέτηση μου είχαν πει ότι "ναι από την μέρα που μπήκε κι έχετε ζητήσει νυχτερινό, θα υπολογιστεί από τότε".

Έχει νομίζω να κάνει με κάτι (φωτοβολταϊκά; Κάτι τέτοιο) που δεν σε αφορά (εκτός κι αν έχεις τέτοια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Αφου υπεβαλα αιτημα για καθυστέρηση τοποθετησης την Δευτέρα, σήμερα το μεσημερι (απροειδοποιητα), μου βαλαν τον νεο ψηφιακο μετρητη.

 

1) Απ οτι ειδα κανει εναν κυκλο με τους κωδικους και οταν τελειωνει κανει κατι σαν reset ολα τα ψηφια οπως φαίνεται στην εικονα και παλι κυκλο. Ειναι φυσιολογικο λετε αυτο; οχι οτι εχει καμια σημασια, κουβέντα να γίνεται. 

2) περαν των γνωστών κωδικων βγαζει στον κυκλο και αυτο με κωδικο 0.0.2 και ενα νούμερο. Αυτο τι είναι ξέρετε; κι αυτό κουβέντα να γίνεται 

3) ξεκίνησε να γραφει και ο νυχτερινος μετρητης, προφανως προλαβε σήμερα το μεσημεριανο ωραριο. Το θεμα ειναι οτι όντως παραλληλα ξεκινησε και ουσιαστικά; ή οταν δωσουν το οκ ο ΔΕΔΔΗΕ στην ΔΕΗ, θα γινει αντιλογισμος; 

4)στα λαμπακια το Kwh αναβοσβηνει συνεχεια και το alarm ειναι βλεπω μονιμα αναμμενο. Έτσι ειναι και σε σας; 

Screenshot_20220331_191930.jpg

Screenshot_20220331_191943.jpg

Δεν υπάρχει κανένα προβλημα που ανάβει το φωτάκι... Μην ανησυχείς.. Αυτά θα τα δώσει ο Δεδδηε.. Μετρήσεις κτλπ.. Αντίλογισμός που;; Σε τι;ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν υπάρχει κανένα προβλημα που ανάβει το φωτάκι... Μην ανησυχείς.. Αυτά θα τα δώσει ο Δεδδηε.. Μετρήσεις κτλπ.. Αντίλογισμός που;; Σε τι;ς

Αντίλογισμός σε σχεση του σήμερα που ξεκινησε να γραφει το νυχτερινο, σε σχέση με το ποτε θα ενημερωθεί η ΔΕΗ για την αλλαγη του τιμολογιου σε enter N. 

Ή προφανως δεν παιζει καποιο ρολο αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, lacta13 είπε

2) περαν των γνωστών κωδικων βγαζει στον κυκλο και αυτο με κωδικο 0.0.2 και ενα νούμερο. Αυτο τι είναι ξέρετε; κι αυτό κουβέντα να γίνεται 

δεν σε ενδιαφέρει, ειναι το αναγνωριστικό της τοποθεσίας του μετρητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Αντίλογισμός σε σχεση του σήμερα που ξεκινησε να γραφει το νυχτερινο, σε σχέση με το ποτε θα ενημερωθεί η ΔΕΗ για την αλλαγη του τιμολογιου σε enter N. 

Ή προφανως δεν παιζει καποιο ρολο αυτό 

Μην ανησυχεις... θα τα περασει  ο Δεδδηε στον παροχο... Για αυτην την αλλαγη...Υπομονη να εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...