Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Δηλαδή τι μετρητής έχει περαστει; Είχες ζητήσει κάτι;;

Δέ είχα ζητήσει κάτι , απλώς πλήρωσα το ποσό 42,16€ . Είχε αναφερθεί οτι αναλόγως τη διαθεσιμότητα βάζουν της εκάστοτε περιοχής πλέον βάζουν μόνο ηλεκτρονικους μετρητές .

Εμένα που είδα έχει τόν απλό αναλογικό , και δεν με είχαν ειδοποιήσει . Κατέβηκα σήμερα απο περιέργεια να δω.

99966702_.png.695da07675bc2359829876692f42ee45.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2022 στις 9:39 ΠΜ, pan05 είπε

Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο; Ήρθε εκκαθαριστικος και δεν εχει τις νυχτερινές σου από τότε που μπήκε το ρολόι;

Όχι αλλά στις εγγυημένες υπηρεσίες του site  του ΔΕΔΔΗΕ αναφέρεται στο 10ημερο και η ενεργοποίηση της καταχώρησης μετρήσεων. 
 

Τραβηγμένο να ζητήσω αποζημιωση αφού ο ίδιος ο μετρητής μπήκε αμέσως αλλά θα το προσπαθήσω. 
Αν λέω αν έβγαινε εκκαθαριστικός μέσα στο διάστημα που τους πήρε να ενεργοποιήσουν τη δυνατότητα διπλής καταχώρησης τότε θεωρητικά θα είχα χάσει κάποιο όφελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα 

σημερα μίλησα με Δεδδηε και πλήρωσα τα 42.16€ για να ενεργοποιηθεί και το νυχτερινό 

πως θα δω εγώ ότι ενεργοποιήθηκε ;;0

αρχικά το ρολόι έχει 2 μετρητές ήδη ; Εάν έχει ηδη 2 μετρητές πάς μετά της 15:00  που ενεργοποιείται και βλέπεις ποιο καταγράφει . Δές εδω για επιπλέον πληροφορίες 

https://deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, meletis_m είπε

αρχικά το ρολόι έχει 2 μετρητές ήδη ; Εάν έχει ηδη 2 μετρητές πάς μετά της 15:00  που ενεργοποιείται και βλέπεις ποιο καταγράφει . Δές εδω για επιπλέον πληροφορίες 

https://deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

Ναι είναι ο καινούργιος μετρητής και μπήκε τη προηγούμενη Πέμπτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Δέ είχα ζητήσει κάτι , απλώς πλήρωσα το ποσό 42,16€ . Είχε αναφερθεί οτι αναλόγως τη διαθεσιμότητα βάζουν της εκάστοτε περιοχής πλέον βάζουν μόνο ηλεκτρονικους μετρητές .

Εμένα που είδα έχει τόν απλό αναλογικό , και δεν με είχαν ειδοποιήσει . Κατέβηκα σήμερα απο περιέργεια να δω.

99966702_.png.695da07675bc2359829876692f42ee45.png

Για να καταγράψει αυτός ο μετρητής στο 2ο καντράν Μ(ειωμένο) χρειάζεται κι ένα άλλο κουτί (ΤΑΣ) που δίνει το σήμα της αλλαγής.

Εκτός αν στον ίδιο χώρο υπήρχε ήδη ΤΑΣ σε άλλο μετρητή και σύνδεσαν και τον δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Δέ είχα ζητήσει κάτι , απλώς πλήρωσα το ποσό 42,16€ . Είχε αναφερθεί οτι αναλόγως τη διαθεσιμότητα βάζουν της εκάστοτε περιοχής πλέον βάζουν μόνο ηλεκτρονικους μετρητές .

Εμένα που είδα έχει τόν απλό αναλογικό , και δεν με είχαν ειδοποιήσει . Κατέβηκα σήμερα απο περιέργεια να δω.

99966702_.png.695da07675bc2359829876692f42ee45.png

Θα δεις αυριο μεθαυριο αν έχει γράψει το Μ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα 

σημερα μίλησα με Δεδδηε και πλήρωσα τα 42.16€ για να ενεργοποιηθεί και το νυχτερινό 

πως θα δω εγώ ότι ενεργοποιήθηκε ;;0

Από ότι γράφτηκε πιο πάνω, δεν μπορείς εσύ να το καταλάβεις. Θα το δεις στον επόμενο εκκαθαριστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Για να καταγράψει αυτός ο μετρητής στο 2ο καντράν Μ(ειωμένο) χρειάζεται κι ένα άλλο κουτί (ΤΑΣ) που δίνει το σήμα της αλλαγής.

Εκτός αν στον ίδιο χώρο υπήρχε ήδη ΤΑΣ σε άλλο μετρητή και σύνδεσαν και τον δικό σου.

Υπάρχουν και σε άλλες παροχές ηδη νυκτερινό . Έχει και κουτί ΤΑΣ . Θα κατέβω σήμερα να δω ποιά ένδειξη γράφει μετα τίς 15:00 στο δικό μου μετρητή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα 

σημερα μίλησα με Δεδδηε και πλήρωσα τα 42.16€ για να ενεργοποιηθεί και το νυχτερινό 

πως θα δω εγώ ότι ενεργοποιήθηκε ;;0

Θα το δεις όταν τοποθετηθεί ο νέος μετρητής.. Εκτός αν υπάρχει αυτός... Και θα γίνει η διαπιστώσει αν παρεις τηλέφωνο στον Δεδδηε να τους ρωτήσεις ποτε ενεργοποιήθηκε.. Μετά από 10-15 μέρες.. Και θα φανεί στον λογαριασμό σου, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα το δεις όταν τοποθετηθεί ο νέος μετρητής.. Εκτός αν υπάρχει αυτός... Και θα γίνει η διαπιστώσει αν παρεις τηλέφωνο στον Δεδδηε να τους ρωτήσεις ποτε ενεργοποιήθηκε.. Μετά από 10-15 μέρες.. Και θα φανεί στον λογαριασμό σου, 

Έχει τοποθετηθεί απλά είδα αναγράφει τις συνολικές μόνο καταναλώσεις. Ναι ίσως με τηλέφωνο 

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Από ότι γράφτηκε πιο πάνω, δεν μπορείς εσύ να το καταλάβεις. Θα το δεις στον επόμενο εκκαθαριστικό.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ventic139 είπε

Έχει τοποθετηθεί απλά είδα αναγράφει τις συνολικές μόνο καταναλώσεις. Ναι ίσως με τηλέφωνο 

Κατάλαβα ευχαριστώ 

Ο ηλεκτρονικός μετρητής γράφει όλες τις συνολικές.. Αλλά μετά γράφει και τις ημερήσιες και τις νυχτερινές.. Συνολικά τρεις... Μόνο όταν ενεργοποιηθεί το νυχτερινό ο κατάμετρητής θα βάλει αυτές που πρεπει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update επι του «αγωγου προσθετης εξυπηρετησης»

Εστειλα ενα mail στον ΔΕΔΔΗΕ αλλα μετα απο 100 τηλεφωνα καταφερα να βγαλω και γραμμη.

Σε γενικες γραμμες ο υπαλληλος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται το εξτρα αυτο καλωδιο, οποτε πληρωσα τα 42,16€ και περιμενω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update : Παρασκευή όπως σας ενημέρωσα έλαβα το SMS "KAΛHMEPA
TO AITHMA ΣAΣ EXEI ΣTAΛEI 10/03/2022  ΣTO ΣYNEPΓEIO. ΘA EΠIKOINΩNHΣOYN MAZI ΣAΣ."


Σήμερα 15:10 μέχρι και 16:00 συνεργείο εργολάβου του ΔΕΔΔΗΕ πέρασε χωρίς να με ενημερώσει φυσικά και άλλαξε τον μετρητή με ψηφιακό. Στο χαρτί του ο τεχνικός μου έδειξε ότι το αίτημα το έλαβε 10/3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, takoulou είπε

Ο ηλεκτρονικός μετρητής γράφει όλες τις συνολικές.. Αλλά μετά γράφει και τις ημερήσιες και τις νυχτερινές.. Συνολικά τρεις... Μόνο όταν ενεργοποιηθεί το νυχτερινό ο κατάμετρητής θα βάλει αυτές που πρεπει.. 

οκ θα δω στις ώρες του νυχτερινού αν εμφανίζει και την ένδειξη αντίστοιχα. Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...