Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, panosss567 είπε

Έβγαλε κάποιος στον τομέα της βόρειας Αττικής πρόσφατα νυχτερινό ; Πόσο χρόνο χρειάστηκε;

Εσυ ποσο καιρο εχεις κανει την αιτηση;; Για κοιταξε τις πισω σελιδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panosss567 είπε

Από το Σεπτέμβρη .

Μην με παραπέμπεις στις πίσω σελίδες , δεν υπάρχει καμία αναφορά στον τομέα μου.

Υπομονη θα κανεις τοτε... Στειλε κανενα email...Θα εχεις πληρωσει φυσικα... Μπορει να υπαρχει ελλειψη μετρητων..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosss567 είπε

Από το Σεπτέμβρη .

Μην με παραπέμπεις στις πίσω σελίδες , δεν υπάρχει καμία αναφορά στον τομέα μου.

Κάπου Δεκέμβρη ο greekfragma ανέφερε (δεν νομίζω να ήταν βόρεια - δεν εννοώ αυτό) ότι μέχρι και σε προϊσταμένους έφτασε για να πιέσει και συνολικά έκαναν 2-3 μήνες να του βάλουν. Κάνε το ίδιο.

Κατά τ' άλλα, αν όντως έχεις πληρώσει το 42άρι, μετά που θα σου βάλουν νυχτερινό, αιτήσου να σε "αποζημιώσουν" με το περίφημο 20άρι της "εγγυημένης υπηρεσίας" (το ξέρω ότι δεν είναι αυτό το ζόρι σου, αλλά απλά το αναφέρω).

Ελπίζω να εννοείς πως ΔΕΝ υπάρχει μετρητής νυχτερινού στο σπίτι/στην παροχή (από προηγούμενη χρήση), γιατί αν κάνουν τόσο μόνο για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, "ζώσου με εκρηκτικά και μπούκαρε σε κατάστημα".....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως Νέα Ιωνία είμαι και περιμένω από τον Δεκέμβριο...

Αυτή την φορά εκτός από τηλ έστειλα και email και στο κεντρικό ΔΕΔΔΗΕ και στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου (Νέα Φιλοθέη -  Κηφισιά, βρίσκεται στη Μεταμόρφωση) και μέσα από το site του ΔΕΔΔΗΕ σαν αίτημα.

Συγκεκριμένα κάποιο μέλος σε προηγούμενες σελίδες έκανε κάτι αντίστοιχο και πόστα ρε το κείμενο του οπότε έκανα κάποιες αλλαγές και το έστειλα.

Ίσως στείλω mail και σε έναν υπεύθυνο στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου (το βρήκα από το site του ΔΕΔΔΗΕ).

Άντε να δούμε τι θα γίνει.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ πάντως Νέα Ιωνία είμαι και περιμένω από τον Δεκέμβριο...

Αυτή την φορά εκτός από τηλ έστειλα και email και στο κεντρικό ΔΕΔΔΗΕ και στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου (Νέα Φιλοθέη -  Κηφισιά, βρίσκεται στη Μεταμόρφωση) και μέσα από το site του ΔΕΔΔΗΕ σαν αίτημα.

Συγκεκριμένα κάποιο μέλος σε προηγούμενες σελίδες έκανε κάτι αντίστοιχο και πόστα ρε το κείμενο του οπότε έκανα κάποιες αλλαγές και το έστειλα.

Ίσως στείλω mail και σε έναν υπεύθυνο στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου (το βρήκα από το site του ΔΕΔΔΗΕ).

Άντε να δούμε τι θα γίνει.

Στον ίδιο τομέα είμαστε ( Νέα Φιλοθέη -  Κηφισιά ) .

Έχω κάνει αιτήματα για τα πάντα εδώ και μήνες ( επικοινωνία, επίσπευση, αποζημίωσης ..... ) αλλά δεν είχα κάποια απάντηση.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ ,!! Εγω εκανα την αίτηση σήμερα για Νοτιο Τομέα , Καλλιθέα συγκεκριμένα !! 

και το ίδιο ήθελα να ρωτήσω .. για ποτε λετε ?

απο οτι κατάλαβα απο αυτα που γράφεται απο εδω και πέρα ,, πετάμε φελλους στο βαρέλι 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GkGiorgos είπε

Χαιρετώ ,!! Εγω εκανα την αίτηση σήμερα για Νοτιο Τομέα , Καλλιθέα συγκεκριμένα !! 

και το ίδιο ήθελα να ρωτήσω .. για ποτε λετε ?

απο οτι κατάλαβα απο αυτα που γράφεται απο εδω και πέρα ,, πετάμε φελλους στο βαρέλι 😄

Και εγω Νότιο Τομέα ( Δάφνη) αλλά στη ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας ανήκει . Έχω πληρώσει απο 20 Φεβρουαρίου , περιμένω ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Και εγω Νότιο Τομέα ( Δάφνη) αλλά στη ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας ανήκει . Έχω πληρώσει απο 20 Φεβρουαρίου , περιμένω ακόμη.

Καλησπερα... Υπομονη παιδια...Καποια στιγμη  θα τοποθετηθουν οι μετρητες...Θα υπαρχει μια μικρη ελλειψη μετρητων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Και εγω Νότιο Τομέα ( Δάφνη) αλλά στη ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας ανήκει . Έχω πληρώσει απο 20 Φεβρουαρίου , περιμένω ακόμη.

Αντε με το καλο να παράλαβεις !!  και η αίτηση ποτε είχε γίνει  ? Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GkGiorgos είπε

Αντε με το καλο να παράλαβεις !!  και η αίτηση ποτε είχε γίνει  ? Ευχαριστώ !

18 Φεβρουαρίου και 20 έλαβα κωδικό πληρωμής μέσω email που πληρώθηκε . Απο τότε περιμένω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, stavros34 είπε

Τέλεια...

....δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνει μήνες πάντως : απλά μπορεί να κάνει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ (σ' εμένα ας πούμε, που υπεύθυνος είναι ο ΔΕΔΔΗΕ Μεσογαίας Αττικής, ήρθαν σε 12 μέρες για αλλαγή μετρητή. Άλλοι αλλού, περιμένουν από φθινόπωρο κι ακόμα τίποτα). Εξαρτάται από την περιοχή σου, αν έχουν επάρκεια νέων μετρητών, και την,,,τύχη σου. Επίσης είναι "εγγυημένη υπηρεσία", που πρακτικά σημαίνει ότι εντός των ημερών, αν τους έχεις δώσει email, θα σου στείλουν τον κωδικό πληρωμής (έχε τον νου σου και στο junk/spam/skatam folder, δεν ξέρω πώς λέγεται στον provider σου) και με το που θα πληρώσεις (και θα το δουν στο σύστημά τους) θα έχουν δέκα εργάσιμες για να βάλουν μετρητή. Αν το ξεπεράσουν, θα σου,,,χρωστάνε ένα 20άρι ως αποζημίωση.

Αν είσαι τυχερός και ήδη υπάρχει ο παλιός αναλογικός διπλός μετρητής και απλά δεν έχεις ενεργοποιημένο το νυχτερινό (μία στο εκατομμύριο, αλλά λέμε), πάρε και τόνισέ τους το, για να μην περιμένουν πότε θα έχουν νέους ψηφιακούς μετρητές, αλλα απλα να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία (ούτως ή άλλως, με τα 42 την υπηρεσία πληρώνεις, όχι την τοποθέτηση ή μη, μετρητή).

Όταν πληρώσεις, φρόντισε να έχεις σίγουρη την πρόσβαση στο ρολόι (ειδικά τις πρώτες 2-3 βδομάδες, που θεωρητικά "θα σκιστούν" να πάνε, για να προλάβουν την αποζημίωση), γιατί δεν λειτουργούν όλα τα συνεργεία το ίδιο : μπορεί να μην σε πάρουν τηλ., να περάσουν, κι αν δεν έχουν πρόσβαση στο ρολόι, να φύγουν, δικαιολογημένα μάλιστα, οπότε μετά να πας πολύ πιο μετά (αφού δεν θα "βιάζονται" πλέον). Αν είναι μονοκατοικία και είναι μέσα, να αφήνεις ανοιχτά. Αν είναι πολυκατοικία, ν' αφήσεις και κανένα σημείωμα να το δουν, είτε με το τηλ. να σε πάρουν είτε με οδηγίες να χτυπήσουν συγκεκριμένα κουδούνια, ίσως σε γείτονα που πάντα είναι εκεί για ν' ανοίξει κλπκλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, washcloud είπε

Αν είσαι τυχερός και ήδη υπάρχει ο παλιός αναλογικός διπλός μετρητής και απλά δεν έχεις ενεργοποιημένο το νυχτερινό (μία στο εκατομμύριο, αλλά λέμε), πάρε και τόνισέ τους το, για να μην περιμένουν πότε θα έχουν νέους ψηφιακούς μετρητές, αλλα απλα να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία (ούτως ή άλλως, με τα 42 την υπηρεσία πληρώνεις, όχι την τοποθέτηση ή μη, μετρητή).

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, γιατί από μόνος του ο μετρητής δεν αρκεί.

Εκτός αν έχει άλλος νυχτερινό στην πολυκατοικία και υπάρχει ήδη ΤΑΣ. (Που κι αυτό αμφιβάλλω αν θα το κάνουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, γιατί από μόνος του ο μετρητής δεν αρκεί.

Εκτός αν έχει άλλος νυχτερινό στην πολυκατοικία και υπάρχει ήδη ΤΑΣ. (Που κι αυτό αμφιβάλλω αν θα το κάνουν)

Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό : όταν κάποιος (ενοικιαστής πχ) φεύγει/κόβει την παροχή και είχε νυχτερινό (με προφανώς ήδη υπάρχοντα δέκτη ΤΑΣ), το μόνο που αρκεί είναι να επανενεργοποιηθεί σαν υπηρεσία (εκτός κι αν έχουν οδηγία για κάθε νέα αίτηση να αντικαθιστούν σώνει και καλά το παλιό ρολόι με το διπλό καντράν, με νέο ψηφιακό).

...τώρα μάλλον κατάλαβα γιατί το λες : δεν εννοούσα να έχει ΑΠΛΟ μετρητή, αλλά με διπλό καντράν (και φυσικά και παρακείμενο δέκτη ΤΑΣ), από παλιά, κι απλά να μην είναι ενεργοποιημένο το νυχτερινό. Αν μιλάμε για δικό του σπίτι, λίγο δύσκολο βέβαια να έχει κόψει κάποιος το νυχτερινό μέσα στα χρόνια (αλλά και πάλι περιπτώσεις υπάρχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...