Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε διασυνδεδεμένο νησί, η ενεργοποίηση του νυχτερινού έγινε πριν τη διασύνδεση του νησιού, οπότε μήπως δεν άλλαξε η ρύθμιση στο μετρητή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Είμαι σε διασυνδεδεμένο νησί, η ενεργοποίηση του νυχτερινού έγινε πριν τη διασύνδεση του νησιού, οπότε μήπως δεν άλλαξε η ρύθμιση στο μετρητή;

Ισως να μην εγινε... Ποιος ειναι ο μετρητης; Μοντελο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω είναι μάρκα(?) HOllEY, κάπως έτσι..

https://www.holleymetering.com/single-phase-multi-functional-meter-product/

Βρήκα αυτό το site, νομίζω αυτός είναι..

2134343144_.png.6bff1a3bda9827ebee9c58f5439dbc88.png

 

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Νομίζω είναι μάρκα(?) HOllEY, κάπως έτσι..

https://www.holleymetering.com/single-phase-multi-functional-meter-product/

Βρήκα αυτό το site, νομίζω αυτός είναι..

2134343144_.png.6bff1a3bda9827ebee9c58f5439dbc88.png

 

Οκ.. Ωραία.. Μάλλον δεν έχει σεταριστει αυτός.. Αυτό μπορείς να διαπιστώσεις σε ανάλογο μετρητή στο νησί.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Ειναι αναλογα την περιοχη που ανηκεις του Δεδδηε.. Εδω στην Αττικη υπαρχει μια μικρη ελλειψη μετρητων.. Σου στελνουν μεσω email τον κωδικο.. Αλλου με το ταχυδρομειο...

Ειδες κληση που εγραφε Δεδδηε... Και τελικα τι εγινε;;

Δευτερα θα πάω από ΔΕΗ και ακριβώς δίπλα είναι η δεδδηε. Να το αναφέρω; Γιατί πρόκειται για αρχική ηλεκτροδότηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Weiss είπε

Μπορεί να έχει χαλάσει ο δέκτης ΤΑΣ και να μη δίνει εντολή για το μεσημέρι. Αυτό πρέπει να συμβαίνει σε όλα τα ρολόγια της οικοδομής, αν ισχύει. 

Όντως και τα 2 ρολόγια της οικοδομής έχουν το ιδιο πρόβλημα. και το εμφάνισαν την ίδια στιγμή, αρα έχει λογική αυτό που λες.
 

Φανταζομαι είναι θέμα ΔΕΔΗΕ, σωστά; Πως μπορώ να επίσπευσω την επίλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tasanton είπε

Όντως και τα 2 ρολόγια της οικοδομής έχουν το ιδιο πρόβλημα. και το εμφάνισαν την ίδια στιγμή, αρα έχει λογική αυτό που λες.
 

Φανταζομαι είναι θέμα ΔΕΔΗΕ, σωστά; Πως μπορώ να επίσπευσω την επίλυση;

Θα δηλώσεις την βλάβη στον Δεδδηε... Και θα περιμενεις... Αυτό συμβαίνει μόνο το μεσημέρι;; Δεν γίνεται η εναλλαγή;; Το βράδυ γίνεται;; Το έχεις κοιτάξει; 

5 ώρες πριν, vkoukoutis είπε

Δευτερα θα πάω από ΔΕΗ και ακριβώς δίπλα είναι η δεδδηε. Να το αναφέρω; Γιατί πρόκειται για αρχική ηλεκτροδότηση 

Συνήθως στον Δεδδηε δεν υπάρχει προσβαση σε πολιτες.. Δεν αφήνουν την είσοδο πολιτες.. Δεν επιτρέπεται λόγω covid... Μόνο από το τηλέφωνο η με  email.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vkoukoutis είπε

Με εμαιλ. Στο τηλέφωνο πήρα τρεις φορές κάθε φορά ο καθένας μου έλεγε αλλά 

Καλημερα... Ειναι αναλογα την περιοχη του Δεδδηε που ανηκεις..Στο τηλεφωνο που πηρες στον Δεδδηε δεν σου εδωσαν καποιο κωδικο;; Νομιζω ετσι γινεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στη δεη στο home online.

Πριν απο 2 ημερες ηρθε το συνεργειο απο δεδδηε , μετα απο αιτηση μου για νυχτερινο , και αλλαξε το μετρητη σε ψηφιακο και με νυκτερινη ενδειξη.

Εχω παρει την τελευταια ενδειξη του παλιου μετρητη , οπως και το συνεργειο που εκανε την αλλαγη.

Το ερωτημα ειναι αν κανω εγω καποια κινηση για να ενημερωσω τη δεη η αν αυτο το κανει ο ΔΕΔΔΗΕ ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Ειμαι στη δεη στο home online.

Πριν απο 2 ημερες ηρθε το συνεργειο απο δεδδηε , μετα απο αιτηση μου για νυχτερινο , και αλλαξε το μετρητη σε ψηφιακο και με νυκτερινη ενδειξη.

Εχω παρει την τελευταια ενδειξη του παλιου μετρητη , οπως και το συνεργειο που εκανε την αλλαγη.

Το ερωτημα ειναι αν κανω εγω καποια κινηση για να ενημερωσω τη δεη η αν αυτο το κανει ο ΔΕΔΔΗΕ ;;;;;

Εσύ κράτα τις ενδείξεις μη γίνει καμιά πατάτα και σε χρεώσουν άλλες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Ειναι αναλογα την περιοχη του Δεδδηε που ανηκεις..Στο τηλεφωνο που πηρες στον Δεδδηε δεν σου εδωσαν καποιο κωδικο;; Νομιζω ετσι γινεται;;

Καλημέρα. Όχι την έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση. Δε ξέρω πρώτη φορά το κάνω μη πω ψέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Ειμαι στη δεη στο home online.

Πριν απο 2 ημερες ηρθε το συνεργειο απο δεδδηε , μετα απο αιτηση μου για νυχτερινο , και αλλαξε το μετρητη σε ψηφιακο και με νυκτερινη ενδειξη.

Εχω παρει την τελευταια ενδειξη του παλιου μετρητη , οπως και το συνεργειο που εκανε την αλλαγη.

Το ερωτημα ειναι αν κανω εγω καποια κινηση για να ενημερωσω τη δεη η αν αυτο το κανει ο ΔΕΔΔΗΕ ;;;;;

Θα περιμενεις να περασει τις ενδείξεις ο Δεδδηε... Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Υπομονή.. 

1 λεπτό πριν, vkoukoutis είπε

Καλημέρα. Όχι την έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση. Δε ξέρω πρώτη φορά το κάνω μη πω ψέματα. 

Πήρες τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του Δεδδηε.. Έχει περασει η αίτηση σου; Να σου πουν κωδικό;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκανα χθες όποτε πιστεύω δε αξίζει και το κόπο ακόμη. Σκοπεύω να πάρω προς Τρίτη που θα έχει μπει ο μετρητής κιόλας(αρχική ηλεκτροδότηση)

 

ή λες να πάρω για να πληρώσω έστω και να το προχωρήσουν αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...