Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχαμε κάνει αίτημα για νυχτερινό απο το site του ΔΕΔΔΗΕ στις 19/6, πληρώσαμε το ποσό που ζητήθηκε και απο τότε περιμέναμε. Σήμερα που μπήκα να δώ τί γίνεται βλέπω γράφει "Ολοκληρώθηκε το αίτημα" αλλά ακόμα δεν έχει έρθει κανείς να βάλει μετρητή. Τί γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Silverage είπε

Είχαμε κάνει αίτημα για νυχτερινό απο το site του ΔΕΔΔΗΕ στις 19/6, πληρώσαμε το ποσό που ζητήθηκε και απο τότε περιμέναμε. Σήμερα που μπήκα να δώ τί γίνεται βλέπω γράφει "Ολοκληρώθηκε το αίτημα" αλλά ακόμα δεν έχει έρθει κανείς να βάλει μετρητή. Τί γίνεται;

Καλησπέρα.. Θα πάρεις κάποιο τηλέφωνο.. Υπάρχει μια μερική έλλειψη μετρητών.. Σε ποια περιοχή του Δεδδηε είσαι;  ΠΧ στην Αθήνα μπορεί να πάρει 5-7 μήνες.. Υπομονή.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα πάρεις κάποιο τηλέφωνο.. Υπάρχει μια μερική έλλειψη μετρητών.. Σε ποια περιοχή του Δεδδηε είσαι;  ΠΧ στην Αθήνα μπορεί να πάρει 5-7 μήνες.. Υπομονή.. 

Ναι Αθήνα είμαι.

Αλλά παλιότερα έλεγε αναμονή έγκατάστασης μετρητή ή κάτι παρόμοιο. Τώρα λέει ολοκληρώθηκε χωρίς να έγινε τίποτα.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Silverage είπε

Ναι Αθήνα είμαι.

Αλλά παλιότερα έλεγε αναμονή έγκατάστασης μετρητή ή κάτι παρόμοιο. Τώρα λέει ολοκληρώθηκε χωρίς να έγινε τίποτα.

Παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλουμε να διακόψουμε το νυχτερινό, αυτό γίνετε; Καθώς ήδη ήταν ψηφιακός ο μετρητής και δεν έγινε κάποια μετατροπή από δεδδηε . Περνούμε τα χρήματα πίσω ? Δώστε λίγο τα φώτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Όταν θέλουμε να διακόψουμε το νυχτερινό, αυτό γίνετε; Καθώς ήδη ήταν ψηφιακός ο μετρητής και δεν έγινε κάποια μετατροπή από δεδδηε . Περνούμε τα χρήματα πίσω ? Δώστε λίγο τα φώτα σας.

Οχι δεν γίνεται να πάρεις τα χρήματα πίσω.. Είναι πολυ μικρό το ποσό.. Μπορεί να ζητήσεις να μην έχεις νυχτερινό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2024 στις 7:10 ΜΜ, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα πάρεις κάποιο τηλέφωνο.. Υπάρχει μια μερική έλλειψη μετρητών.. Σε ποια περιοχή του Δεδδηε είσαι;  ΠΧ στην Αθήνα μπορεί να πάρει 5-7 μήνες.. Υπομονή.. 

Σε εμάς η αίτηση έγινε τον Μάιο και ο μέτρητης μπήκε σήμερα.

 

Στις 24/7/2024 στις 1:42 ΜΜ, ekrepali είπε

  

Έψαχα και δυστυχώς δε το βρήκα... υπάρχει κι άλλος ένας συμφορουμήτης που είχε κάνει αίτηση για νυχτερινό και κόλλησε η αίτηση αλλαγής παρόχου για τον ίδιο λόγο. Μάλιστα εκείνος είχε κολλήσει στον ΗΡΩΝ και δε μπορούσε να φύγει. Αν το διαβάζει ο ίδιος, ή αν κάποιος θυμάται ποιος ήταν... ας ενημερώσει.

Πέρα απ'τις υπηρεσίες που σου είπα, δε ξέρω που αλλού πρέπει να απευθυνθείς. Η μόνη γρήγορη λύση είναι κανάλια, ραδιόφωνα, εφημερίδες. Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να διαχωρήσουν στο σύστημα τους τα αιτήματα για νυχτερινό μετρητή από τα αιτήματα αλλαγής παρόχου ώστε το ένα να μη κολλάει το άλλο; Η εγκατάσταση νυχτερινού παίρνει μέχρι και 3ς μήνες, ανάλογα τη διαθεσιμότητα και το φόρτο. Είναι εξωφρενικό να κολλήσεις στον πάροχο σου και να μη μπορείς να φύγεις όλο αυτό το διάστημα.

 

Εγώ ήμουν εκείνος!!! Διορθώθηκε  μόνο με παράπονο στο my rae κατά του Δεδδηε. Με τα τηλέφωνα δεν έβγαζα άκρη...

5 λεπτά πριν, Trikala_city είπε

Σε εμάς η αίτηση έγινε τον Μάιο και ο μέτρητης μπήκε σήμερα.

 

Εγώ ήμουν εκείνος!!! Διορθώθηκε  μόνο με παράπονο στο my rae κατά του Δεδδηε. Με τα τηλέφωνα δεν έβγαζα άκρη...

Για χαμηλή ποιότητα υπηρεσιών, αν θυμάμαι καλά, περίπου σε μια βδομάδα μετά τακτοποιήθηκε, δηλαδή έγινε η αλλαγή παρόχου.... Είναι σπάσιμο νεύρων το ξέρω, υπομονή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...