Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλημέρα, δεν υπάρχει δυνατότητα για διακοπτόμενο όλο το χρόνο.., αν δεν έχεις μεγάλες καταναλώσεις απλά μην κάνεις χρήση του τόσο πολύ στο θερινό.., δεν είναι μεγάλες πια οι διαφορές (ειδικά αν δεν είσαι στη ΔΕΗ)

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση -απάντηση Είμαι στη ΔΕΗ .Οι καταναλώσεις μου δεν είναι μεγάλες ,απλά υπάρχει ενα πολύ παλιό ψυγείο που με μακροχρόνια μέτρηση δηλ πάνω από 6 μήνες ,είδα ότι καταναλώνει περί τις 800 kwh το χρόνο ,αλλά περιμένοντας το πρόγραμμα αλλαγής συσκευών το κρατώ ακόμη ,όπως και ενα εξ ίσου παλιό κλιματιστικό .Εχω αλλάξει πρίν 2 χρόνια περίπου ενα κλιματιστικό 18.000 και βλέποντας τις μετρήσεις καταναλώσεις  ανάμεσα στο παλιο 13 αρι και το καινούργιο 18αρι ,μέσα από το Efergy E-max είναι τεράστιες οι διαφορές

 

Επεξ/σία από peet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Ειχα κανει καταγγελία στη ΡΑΕ κατα Δεδδηε για την εγγυημένη υπηρεσια τοποθετησης νυχτερινου μετρητη καθως επρεπε να ειχα λαβει το 20€ της αποζημιωσης περυσι, όπως και επισης γιατι δεν απαντουσαν στα μειλ αλλα και στο ticket που ειχα κανει στο σαιτ τους για επικοινωνια σχετικη με αποζημιωση. Μου απαντησαν επιτελους, παραδεχομενοι το σφαλμα και γενικα πως "υπηρξε σφάλμα και καταβάλλονται προσπάθειες από πλευράς ΔΕΔΔΗΕ, ώστε να βρεθεί τρόπος, για να λάβετε την αποζημίωση που δικαιούστε" κλπ. Δεν αναφερουν ειδικοτερα τιποτα, ουτε  εχω καποια ενοχληση απο μερους αυτο το διαστημα για το πως θα γινει η επιστροφη και αν θα ειναι 20 + 20 €. Να αποδεχτω την απαντηση ή να την απορριψω και να ζητήσω διευκρινήσεις; Ετυχε σε καποιον; @korakios έχεις μηπως αποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει αίτηση για νυκτερινό από αρχές Αυγούστου, πλήρωσα άμεσα το 42,16€ που ζητάνε και έχουν περάσει 20+ εργάσιμες.

Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν ΕΧΕ τις 10 εργάσιμες βέβαια, το ξεχνάμε μάλλον γιατί γελάνε και οι πέτρες.

Έχεις κανείς εικόνα για τον πραγματικό χρόνο ενεργοποίησης; Έχει ενεργοποιηθεί κάποιος πρόσφατα;

Μιλάμε για Αθήνα.

Υπόψιν, έχω τον παλιό αναλογικό μετρητή οπότε περιμένω λογικά αλλαγή με τον νέο ψηφιακό + ενεργοποίηση νυκτερινου.

Επεξ/σία από kostantisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, kostantisgr said:

Έχω κάνει αίτηση για νυκτερινό από αρχές Αυγούστου, πλήρωσα άμεσα το 42,16€ που ζητάνε και έχουν περάσει 20+ εργάσιμες.

Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν ΕΧΕ τις 10 εργάσιμες βέβαια, το ξεχνάμε μάλλον γιατί γελάνε και οι πέτρες.

Έχεις κανείς εικόνα για τον πραγματικό χρόνο ενεργοποίησης; Έχει ενεργοποιηθεί κάποιος πρόσφατα;

Μιλάμε για Αθήνα.

Υπόψιν, έχω τον παλιό αναλογικό μετρητή οπότε περιμένω λογικά αλλαγή με τον νέο ψηφιακό + ενεργοποίηση νυκτερινου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, kostantisgr είπε

Έχω κάνει αίτηση για νυκτερινό από αρχές Αυγούστου, πλήρωσα άμεσα το 42,16€ που ζητάνε και έχουν περάσει 20+ εργάσιμες.

Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν ΕΧΕ τις 10 εργάσιμες βέβαια, το ξεχνάμε μάλλον γιατί γελάνε και οι πέτρες.

Έχεις κανείς εικόνα για τον πραγματικό χρόνο ενεργοποίησης; Έχει ενεργοποιηθεί κάποιος πρόσφατα;

Μιλάμε για Αθήνα.

Υπόψιν, έχω τον παλιό αναλογικό μετρητή οπότε περιμένω λογικά αλλαγή με τον νέο ψηφιακό + ενεργοποίηση νυκτερινου.

Καλησπέρα.. Ανάλογα την περιοχή του Δεδδηε που ανήκεις..Η περιοχή της Αθήνας έχει  λίγο θέμα..Υπάρχει μια μικρή έλλειψη.. Αλλά και μεγάλο πρόβλημα στις τοποθετήσεις.. Δεν υπάρχει  προσωπικό!! Ο διαγωνισμός που έχει γίνει για νέες παροχές θα βγει άκαρπος... Υπομονή.. 

 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kostantisgr είπε

Έχω κάνει αίτηση για νυκτερινό από αρχές Αυγούστου, πλήρωσα άμεσα το 42,16€ που ζητάνε και έχουν περάσει 20+ εργάσιμες.

Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν ΕΧΕ τις 10 εργάσιμες βέβαια, το ξεχνάμε μάλλον γιατί γελάνε και οι πέτρες.

Έχεις κανείς εικόνα για τον πραγματικό χρόνο ενεργοποίησης; Έχει ενεργοποιηθεί κάποιος πρόσφατα;

Μιλάμε για Αθήνα.

Υπόψιν, έχω τον παλιό αναλογικό μετρητή οπότε περιμένω λογικά αλλαγή με τον νέο ψηφιακό + ενεργοποίηση νυκτερινου.

Αθήνα σε ποια περιοχή ; Στείλε και ένα email στη ΔΕΔΔΗΕ που ανήκεις.

Εμένα έκαναν 6 μήνες να έρθουν Ν.προαστια , είχα ενοχλήσει ήδη 2 φορές .

Όταν ήρθε ο εργολάβος επειδή τον πέτυχα , είχε πει ότι έχουν έλλειψη μετρητων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι δλδ να υπάρχει πάντα τεράστια έλλειψη μετρητών στην Αττική και να κάνουν από μήνες έως χρόνια, αλλά σε άλλες περιοχές όπως Αχαϊα να μην υπάρχει ποτέ έλλειψη και να στον αλλάζουν σε λιγότερο από 20 ημέρες, ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6 -12 μήνες και στην ιστοσελιδα τους αναφερουν ΕΧΕ 10 εργασιμες οι θρασυτατοι; 🤣

Θα μου πεις στη Κολομβια ζεις ρε μεγαλε, μην εχεις και απαιτησεις.
 

Για οσο καιρο θα κανω υπομονη, να ξεκινησω με καταγγελία σε ΡΑΕ και ΙΝΚΑ; Εχει νοημα να κατσω να γραφω κατεβατα σεντονια ή δεν απαντανε καν;

 

 

 

Επεξ/σία από kostantisgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostantisgr είπε

6 -12 μήνες και στην ιστοσελιδα τους αναφερουν ΕΧΕ 10 εργασιμες οι θρασυτατοι; 🤣

Θα μου πεις στη Κολομβια ζεις ρε μεγαλε, μην εχεις και απαιτησεις.
 

Για οσο καιρο θα κανω υπομονη, να ξεκινησω με καταγγελία σε ΡΑΕ και ΙΝΚΑ; Εχει νοημα να κατσω να γραφω κατεβατα σεντονια ή δεν απαντανε καν;

 

 

 

Να κάνεις λίγο υπομονή.. Θα δεις αν περάσει αρκετός καιρός.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, takoulou είπε

Να κάνεις λίγο υπομονή.. Θα δεις αν περάσει αρκετός καιρός.. 

Κανουμε και τιποτε αλλο σε αυτη τη χωρα; 😅
Σε ολα πρεπει να εισαι της υπομονης..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

01/06 ξεκινησε ενοικιαση και γυρισε το ρολοι στο ονομα μου

01/08 βγηκε λογαριασμος εναντι απο ΔΕΗ 

01/09 μπηκε νυχτερινο ρευμα και αλλαξε ο μετρητης

01/10 θα βγει εκκαθαριστικος 4μηνου

Πως θα βγει η χρεωση 4μηνου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, jpsih said:

01/06 ξεκινησε ενοικιαση και γυρισε το ρολοι στο ονομα μου

01/08 βγηκε λογαριασμος εναντι απο ΔΕΗ 

01/09 μπηκε νυχτερινο ρευμα και αλλαξε ο μετρητης

01/10 θα βγει εκκαθαριστικος 4μηνου

Πως θα βγει η χρεωση 4μηνου?

 

Αυτό στα bold πως ακριβώς προκύπτει? Ο εκκαθαριστικός βγαίνει μερικές ημέρες μετά την προγραμματισμένη καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ, ασχέτως πότε πήρες την παροχή στο όνομα σου ή πότε ξεκίνησε η μίσθωση.

Αν θες πες μας πότε είναι η επόμενη καταμέτρηση για να σου πούμε πότε περίπου θα βγει ο επόμενος εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...