Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω τους έχω πει 100 φορες οτι το νυχτερινο αλλες φορες γυριζει αλλες οχι αλλες μενει εκει κολλημένο κλπ

Αλλα οσο τους είδες εσυ αλλο τόσο τους ειδα και εγώ

Παίρνες τη βαριά όταν έχει γυρίσει σε μειωμένο και φροντίζεις να μην ξαναγυρίσει στο ημερήσιο, μετά άστο πάνω τους..😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλη την παρέα 
 

Έγινε η ενεργοποίηση του νυχτερινού μετρητή στις 15/03/2023. 
 

Από τότε δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός από την ΔΕΗ. Έχω επικοινωνήσει άπειρες φορές με ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ αλλά άκρη δεν βγάζω. Μου λένε από την ΔΕΗ κάντε υπομονή....
 

Έχει κανείς καμιά γνώμη πως το αντιμετώπισε στο παρελθόν;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, athtsa είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα 
 

Έγινε η ενεργοποίηση του νυχτερινού μετρητή στις 15/03/2023. 
 

Από τότε δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός από την ΔΕΗ. Έχω επικοινωνήσει άπειρες φορές με ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ αλλά άκρη δεν βγάζω. Μου λένε από την ΔΕΗ κάντε υπομονή....
 

Έχει κανείς καμιά γνώμη πως το αντιμετώπισε στο παρελθόν;

Ευχαριστώ

myrae κατά πάροχου και διαχειριστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, athtsa είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα 
 

Έγινε η ενεργοποίηση του νυχτερινού μετρητή στις 15/03/2023. 
 

Από τότε δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός από την ΔΕΗ. Έχω επικοινωνήσει άπειρες φορές με ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ αλλά άκρη δεν βγάζω. Μου λένε από την ΔΕΗ κάντε υπομονή....
 

Έχει κανείς καμιά γνώμη πως το αντιμετώπισε στο παρελθόν;

Ευχαριστώ

Θα γινει οταν περασει για την τακτικη καταμετρηση ο Δεδδηε... Ποτε εχει οριστει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα γινει οταν περασει για την τακτικη καταμετρηση ο Δεδδηε... Ποτε εχει οριστει;

Έχει γίνει η επιτόπια καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ στις 21/05/2023 ... Αυτό είναι το περίεργο ότι ο ΔΕΔΔΗΕ ισχυρίζεται ότι έχει δώσει μετρήσεις ενώ η ΔΕΗ λέει δεν τις έλαβε. .  

2 ώρες πριν, korakios είπε

myrae κατά πάροχου και διαχειριστή

Το έκανα μόλις . Ελπίζω να βοηθήσει :)

 

Να θες να πληρώσεις και να μη μπορείς ρε παιδί μου με ξεπερνά .... 🙂

Επεξ/σία από athtsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, athtsa είπε

Έχει γίνει η επιτόπια καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ στις 21/05/2023 ... Αυτό είναι το περίεργο ότι ο ΔΕΔΔΗΕ ισχυρίζεται ότι έχει δώσει μετρήσεις ενώ η ΔΕΗ λέει δεν τις έλαβε. .  

Το έκανα μόλις . Ελπίζω να βοηθήσει :)

 

Να θες να πληρώσεις και να μη μπορείς ρε παιδί μου με ξεπερνά .... 🙂

Δεν γινεται να εχει δωσει μετρησεις ο Δεδδηε... Και να μην εχουν περαστει..Κατι  λαθος θα εχει γινει...

Ποιες ενδειξεις εχει καταγραψει ο Δεδδηε;; Σου τις εδωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Δεν γινεται να εχει δωσει μετρησεις ο Δεδδηε... Και να μην εχουν περαστει..Κατι  λαθος θα εχει γινει...

ναι , είναι απίστευτο , πρώτη φορά ξανασυμβαίνει .... αυτή την εβδομάδα 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, takoulou είπε

Δεν γινεται να εχει δωσει μετρησεις ο Δεδδηε... Και να μην εχουν περαστει..Κατι  λαθος θα εχει γινει...

Ποιες ενδειξεις εχει καταγραψει ο Δεδδηε;; Σου τις εδωσαν...

Στο MyDeddie app αυτές τις μετρήσεις βγάζει. 

IMG_0289.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2023 στις 5:30 ΜΜ, athtsa είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα 
 

Έγινε η ενεργοποίηση του νυχτερινού μετρητή στις 15/03/2023. 
 

Από τότε δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός από την ΔΕΗ. Έχω επικοινωνήσει άπειρες φορές με ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ αλλά άκρη δεν βγάζω. Μου λένε από την ΔΕΗ κάντε υπομονή....
 

Έχει κανείς καμιά γνώμη πως το αντιμετώπισε στο παρελθόν;

Ευχαριστώ

Πάνε σε ένα κατάστημα ΔΕΗ κάνε γραπτό αίτημα για μη έκδοση λογαριασμού και θα σου τον βγάλουν εντός εβδομάδας. Μόνο σε κατάστημα οχι τηλεφωνικά... Έτσι είχα και γω πρόβλημα και λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/07 εκδόθηκε Εκκαθαριστικός λογαριασμός. Δεν ξέρω τι τελικά βοήθησε την όλη κατάσταση (καταγγελία myRae ή τα άπειρα τηλέφωνα) απλά το αναφέρω εδώ για το ιστορικό των γεγονότων :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2023 στις 11:55 ΜΜ, athtsa είπε

Στις 31/07 εκδόθηκε Εκκαθαριστικός λογαριασμός. Δεν ξέρω τι τελικά βοήθησε την όλη κατάσταση (καταγγελία myRae ή τα άπειρα τηλέφωνα) απλά το αναφέρω εδώ για το ιστορικό των γεγονότων :)

Καλά ήσουν. Υπάρχουν και χειρότερα. Σε παροχή επιχείρησης κάναμε επαύξηση ισχύος στα 85kVa τον Νοέμβριο. Έχουμε Αύγουστο και ακόμη λαμβάνουμε ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμούς. Δεν βλέπουν λέει (η ELPEDISON) μετρήσεις από ΔΕΔΔΗΕ ήταν το story τους πρώτους 4 μήνες. Τώρα ενώ φαίνονται στο σύστημα οι μετρήσεις (οι οποίες και λόγω παροχής είναι αυτόματες με τηλεμέτρηση βρέξει/χιονήσει κάθε 1H του μήνα) αυτοί συνεχίζουν να εκδίδουν έναντι. Είναι ηλίθιοι γιατί εκδήδουν λοαριασμό 25-31 κάθε μήνα ενώ η μέτρηση βγαίνει 1η..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το απόγευμα έκανα ηλεκτρονικά αίτηση μέσω της σχετικής εφαρμογής του ΔΕΔΔΗΕ για νυχτερινό τιμολόγιο (αυτή τη στιγμή υπάρχει παλαιού τύπου μετρητής χωρίς δυνατότητα καταμέτρησης νυχτερινού στην παροχή μου).

Αφού υπέβαλλα την αίτηση έλαβα σε sms ένα μήνυμα επιβεβαίωσης από το ΔΕΔΔΗΕ που αναφέρει τον αρ. καταχώρησης του αιτήματός μου.

Σήμερα έλαβα δεύτερο sms από το ΔΕΔΔΗΕ με το οποίο μου ζητάνε να πληρώσω το ποσό των 42,16 ευρώσε κάποιον κωδικό αριθμό που αναφέρεται στο μήνυμα.

Η ερώτησή μου είναι, που και πως ακριβώς πληρώνεται (προφανώς ηλεκτρονικά) αυτό το ποσό; Υπάρχει διαθέσιμη σχετική ηλ. εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ, ή μέσω του ebanking της τράπεζάς μου (alpha), μπορώ να το πληρώσω από εκεί;

Ρωτώ γιατί δεν προκύπτει από κάπου η ακριβής διαδικασία πληρωμής (εκτός αν κάτι μου διέφυγε όταν υπέβαλλα την αίτηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lazarefa είπε

Χτες το απόγευμα έκανα ηλεκτρονικά αίτηση μέσω της σχετικής εφαρμογής του ΔΕΔΔΗΕ για νυχτερινό τιμολόγιο (αυτή τη στιγμή υπάρχει παλαιού τύπου μετρητής χωρίς δυνατότητα καταμέτρησης νυχτερινού στην παροχή μου).

Αφού υπέβαλλα την αίτηση έλαβα σε sms ένα μήνυμα επιβεβαίωσης από το ΔΕΔΔΗΕ που αναφέρει τον αρ. καταχώρησης του αιτήματός μου.

Σήμερα έλαβα δεύτερο sms από το ΔΕΔΔΗΕ με το οποίο μου ζητάνε να πληρώσω το ποσό των 42,16 ευρώσε κάποιον κωδικό αριθμό που αναφέρεται στο μήνυμα.

Η ερώτησή μου είναι, που και πως ακριβώς πληρώνεται (προφανώς ηλεκτρονικά) αυτό το ποσό; Υπάρχει διαθέσιμη σχετική ηλ. εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ, ή μέσω του ebanking της τράπεζάς μου (alpha), μπορώ να το πληρώσω από εκεί;

Ρωτώ γιατί δεν προκύπτει από κάπου η ακριβής διαδικασία πληρωμής (εκτός αν κάτι μου διέφυγε όταν υπέβαλλα την αίτηση).

Μεσω ebanking ETE είχε πληρωθει . Εμένα είχε έρθει σε email .

ΔΕΔΔΗΕ το είχε βγάλει με το ανάλογο κωδικο, τώρα κοίταξα τη απόδειξη . 

Τη απόδειξη θα τήν στείλεις . Εάν δε το βρίσκεις κάντους ενα τηλέφωνο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κάποιο email με πληροφορίες για την πληρωμή και την όλη διαδικασία περίμενα ότι θα λάβω, αλλά τελικά μόνο ένα κακογραμμένο sms έλαβα για την πληρωμή όπου αναφέρει:  ΚΩΔ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΔΕΔΔΗΕ,ΑΡ.ΠΑΡΟΧΗΣ:ΧΧΧΧΧΧΧΧ.

Εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό; Μπαίνω στο ebanking και κάνω πληρωμή στο ΔΕΔΔΗΕ αναφέροντας ως κωδικό κατάθεσης στο αντίστοιχο πεδίο, όλο αυτό το πράγμα, ή μόνο τον 16 ψήφιο κωδικό και τίποτα άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, lazarefa said:

Χτες το απόγευμα έκανα ηλεκτρονικά αίτηση μέσω της σχετικής εφαρμογής του ΔΕΔΔΗΕ για νυχτερινό τιμολόγιο (αυτή τη στιγμή υπάρχει παλαιού τύπου μετρητής χωρίς δυνατότητα καταμέτρησης νυχτερινού στην παροχή μου).

Αφού υπέβαλλα την αίτηση έλαβα σε sms ένα μήνυμα επιβεβαίωσης από το ΔΕΔΔΗΕ που αναφέρει τον αρ. καταχώρησης του αιτήματός μου.

Σήμερα έλαβα δεύτερο sms από το ΔΕΔΔΗΕ με το οποίο μου ζητάνε να πληρώσω το ποσό των 42,16 ευρώσε κάποιον κωδικό αριθμό που αναφέρεται στο μήνυμα.

Η ερώτησή μου είναι, που και πως ακριβώς πληρώνεται (προφανώς ηλεκτρονικά) αυτό το ποσό; Υπάρχει διαθέσιμη σχετική ηλ. εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ, ή μέσω του ebanking της τράπεζάς μου (alpha), μπορώ να το πληρώσω από εκεί;

Ρωτώ γιατί δεν προκύπτει από κάπου η ακριβής διαδικασία πληρωμής (εκτός αν κάτι μου διέφυγε όταν υπέβαλλα την αίτηση).

Μέσω ebanking της alpha, απλά να προσέξεις η πληρωμή να γίνει στο "ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε.".

Απόδειξη δεν χρειάζεται να στείλεις πουθενά.

image.jpeg

Στην αιτιολογία απλά θα βάλεις τον κωδικό πληρωμής που σου έχουν δώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...