Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα, γνωρίζετε μήπως η περιοχή του Νέου Κόσμου στην Αθήνα, σε ποιον ΔΕΔΔΗΕ υπάγεται;

Έχει βάλει κανένας νυκτερινό στην περιοχή να μας πει πόσο καιρό μπορεί να χρειαστεί μέχρι την αλλαγή μετρητή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλήμερα, γνωρίζετε μήπως η περιοχή του Νέου Κόσμου στην Αθήνα, σε ποιον ΔΕΔΔΗΕ υπάγεται;

Έχει βάλει κανένας νυκτερινό στην περιοχή να μας πει πόσο καιρό μπορεί να χρειαστεί μέχρι την αλλαγή μετρητή;

Καλημέρα..  Ο Νέος Κόσμος ανήκει στον Δεδδηε Καλλιθέας.. 

Ανάλογα ποια διεύθυνση λες; Ανήκει και στον Δεδδηε Αθηνών.. 

Κάνει στον Δεδδηε Αθήνας για να το μπει νυχτερινό πανω 3-4 μήνες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα..  Ο Νέος Κόσμος ανήκει στον Δεδδηε Καλλιθέας.. 

Ανάλογα ποια διεύθυνση λες; Ανήκει και στον Δεδδηε Αθηνών.. 

Κάνει στον Δεδδηε Αθήνας για να το μπει νυχτερινό πανω 3-4 μήνες.. 

Πάνω στην Αμβροσίου Φραντζή, στη νότια της μεριά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Καλήμερα, γνωρίζετε μήπως η περιοχή του Νέου Κόσμου στην Αθήνα, σε ποιον ΔΕΔΔΗΕ υπάγεται;

Έχει βάλει κανένας νυκτερινό στην περιοχή να μας πει πόσο καιρό μπορεί να χρειαστεί μέχρι την αλλαγή μετρητή;

Όπως και ο Άγιος Ιωάννης (Δάφνη) ανήκει ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέα . Εμένα πληρωμένο Φεβρουάριο του 2022 ήρθαν σε 6 μήνες ακριβώς για το ρολόι με 2 επικοινωνίες . Και χωρίς αίτημα μετά από 2 λόγ/στους σώθηκε και έκπτωση ως εγγυημένες υπηρεσίες ΔΕΔΔΗΕ 20€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σας. Σημερα μου βαλαν και μενα τον καινουργιο ψηφιακο μετρητη για το νυχτερινο απο ΔΕΔΔΗΕ. Πρεπει να κανω κατι αλλο εγω πχ να ειδοποιησω την ΔΕΗ για την αλλαγη η γινεται αυτοματα? Συνηθως σε ποσο καιρο φαινεται η αλλαγη σε τιμολογιο? Επισης ειδα οτι ο μετρητης ξεκινησε να μετραει απο το 0 τις kwh. Τωρα που σε λιγες μερες πρεπει να δωσω ενδειξη στη ΔΕΗ για να βγει εναντι πελατη, ποια τιμη θα τους δωσω?

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, spocky είπε

Καλημερα σας. Σημερα μου βαλαν και μενα τον καινουργιο ψηφιακο μετρητη για το νυχτερινο απο ΔΕΔΔΗΕ. Πρεπει να κανω κατι αλλο εγω πχ να ειδοποιησω την ΔΕΗ για την αλλαγη η γινεται αυτοματα? Συνηθως σε ποσο καιρο φαινεται η αλλαγη σε τιμολογιο? Επισης ειδα οτι ο μετρητης ξεκινησε να μετραει απο το 0 τις kwh. Τωρα που σε λιγες μερες πρεπει να δωσω ενδειξη στη ΔΕΗ για να βγει εναντι πελατη, ποια τιμη θα τους δωσω?

Θα δώσεις την ένδειξη του νέου μετρητή 

Η αλλαγή θα φανεί είτε στον επόμενο είτε μετά από μήνες αν  σκαλώσει η ΔΕΗ 

Κανε ερώτημα στη ΔΕΗ αν είδαν την αλλαγή ηλεκτρονικά για να πάρεις ticket και να είσαι έτοιμος για myrae

Επίσης δες το νήμα για αποζημίωση από ΔΕΔΔΗΕ αν σε καθυστέρησαν στην τοποθέτηση 

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, spocky είπε

Καλημερα σας. Σημερα μου βαλαν και μενα τον καινουργιο ψηφιακο μετρητη για το νυχτερινο απο ΔΕΔΔΗΕ. Πρεπει να κανω κατι αλλο εγω πχ να ειδοποιησω την ΔΕΗ για την αλλαγη η γινεται αυτοματα? Συνηθως σε ποσο καιρο φαινεται η αλλαγη σε τιμολογιο? Επισης ειδα οτι ο μετρητης ξεκινησε να μετραει απο το 0 τις kwh. Τωρα που σε λιγες μερες πρεπει να δωσω ενδειξη στη ΔΕΗ για να βγει εναντι πελατη, ποια τιμη θα τους δωσω?

Καλημέρα.. Θα περιμενεις να περασει ο Δεδδηε.. Για την τακτική  καταμέτρηση.. Δεν θα μπορείς ακόμα.. Να ενημερώσει το συστημα του.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, spocky said:

Καλημερα σας. Σημερα μου βαλαν και μενα τον καινουργιο ψηφιακο μετρητη για το νυχτερινο απο ΔΕΔΔΗΕ. Πρεπει να κανω κατι αλλο εγω πχ να ειδοποιησω την ΔΕΗ για την αλλαγη η γινεται αυτοματα? Συνηθως σε ποσο καιρο φαινεται η αλλαγη σε τιμολογιο? Επισης ειδα οτι ο μετρητης ξεκινησε να μετραει απο το 0 τις kwh. Τωρα που σε λιγες μερες πρεπει να δωσω ενδειξη στη ΔΕΗ για να βγει εναντι πελατη, ποια τιμη θα τους δωσω?

Συνήθως ο πάροχος ενημερώνεται από τον ΔΕΔΔΗΕ για την αλλαγή μετρητή και για την ενεργοποίηση του νυχτερινού αμέσως μετά την επόμενη προγραμματισμένη τετραμηνιαία καταμέτρηση. Το παραπάνω ΑΝ όλα πάνε καλά, δεν είναι σπάνιο ο ΔΕΔΔΗΕ να ξεχάσει να ενημερώσει τα συστήματα του και τον πάροχο.

Στο μεταξύ ένδειξη στον πάροχο σου ΔΕΝ μπορείς να δώσεις.

2 hours ago, korakios said:

Θα δώσεις την ένδειξη του νέου μετρητή 

Δεν πρόκειται να τη δεχτεί το σύστημα, θα την αντιληφθεί εκτός ορίων και θα την απορρίψει. Δεν έχει και νόημα άλλωστε αν ο πάροχος δεν έχει ενημερωθεί για τις αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Συνήθως ο πάροχος ενημερώνεται από τον ΔΕΔΔΗΕ για την αλλαγή μετρητή και για την ενεργοποίηση του νυχτερινού αμέσως μετά την επόμενη προγραμματισμένη τετραμηνιαία καταμέτρηση. Το παραπάνω ΑΝ όλα πάνε καλά, δεν είναι σπάνιο ο ΔΕΔΔΗΕ να ξεχάσει να ενημερώσει τα συστήματα του και τον πάροχο.

Στο μεταξύ ένδειξη στον πάροχο σου ΔΕΝ μπορείς να δώσεις.

Δεν πρόκειται να τη δεχτεί το σύστημα, θα την αντιληφθεί εκτός ορίων και θα την απορρίψει. Δεν έχει και νόημα άλλωστε αν ο πάροχος δεν έχει ενημερωθεί για τις αλλαγές.

Οποτε πρεπει να περιμενω 4μηνο για να δινω ξανα ενδειξεις? Δεν το αφηνα οπως ηταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, spocky said:

Οποτε πρεπει να περιμενω 4μηνο για να δινω ξανα ενδειξεις?

Μόνο αν η προγραμματισμένη ημερομηνία καταμέτρησης είναι σε 4 μήνες.

1 hour ago, spocky said:

Δεν το αφηνα οπως ηταν....

Όπως το βλέπει ο καθένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spocky είπε

Οποτε πρεπει να περιμενω 4μηνο για να δινω ξανα ενδειξεις? Δεν το αφηνα οπως ηταν....

δώσε μέσω ΔΕΔΔΗΕ

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, korakios said:

Αν δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ για τις αλλαγές, ούτε εκεί θα δεχτεί την ένδειξη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω είναι ανάλογα την περιοχή, στη δική μας αμέσως μετά την αλλαγή μετρητών, οι αμέσως επόμενοι που ήταν όλοι έναντι ήταν Γ1Ν από Γ1, καθώς επίσης ανέφεραν νυκτερινή κατανάλωση, άσχετα που με την εκκαθάριση βγήκε η τελική.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...